NOHY

flower

ak stehna, tak nech teda kazdu jeho cast:P
predna strana stehien - zacinas vo vzpriamenom stoji, s mierne pokrcenymi kolenami a chodidlami pevne umiestnenymi na zemi rovnobezne k sebe v sirke bokov. vaha tela je po cely cas vylucne na patach. s vydychom vysuvas zadok smerom dozadu a prevadzas pohyb pripominajuci sed. vyhybas sa vsak ostremu uhlu v kolene, najnizsia mozna poloha zadku je na urovni kolien a stehna mas maximalne rovnobezne so zemou. do stojnej pozicie sa vracias zatiahnutim prednych stehennych svalov a navazenim na paty. cvik opakujes 10 az 15 krat v troch seriach s kratkou prestavkou.
zadna strana stehien - cvik prevadzas vo vzpriamenom stoji s mierne pokrcenymi kolenami. narovnas chrbat, zatiahnes pevne zadok i brucho, ruky das vbok a pomalym tahavym pohybom s vydychom pokrcis jednu nohu vzad. je potrebne, aby kolena zostali po cely cas na tej istej urovni a vedomim zapajanim svalstva zadnej casti tvorilo stehno s lytkom pravy uhol. nohu vratis s nadychom tahom naspat a bez kontaktu chodidla so zemou zopakujes este 10 az 15 krat. potom nohy vystriedas a ak vladzes, prevedies na kazdu koncatinu aspon este jednu seriu.
vonkajsia strana stehien - lahnes si nabok, hlavu polozis na vystretu ruku, druhu ruku spustis pred seba a spodnu nohu volne pokrcis v kolene. hornu nohu vystries nad zem, chodidlo flexujes, zarovnas s podlozkou a s vydychom tahavym pohybom zdvihas nohu sikmo do vzduchu. pohyb zopakujes 10 az 15 krat. vymenis strany a cele precvicis aj na druhu nohu. idealne je previest toto posilnovacie cvicenie v dvoch az troch seriach na kazdu koncatinu.
vnutorna strana stehien - zostavas v lahu na boku, dolnu nohu vystries a hornu pokrcis v kolene, prelozis cez spodnu a polozis na zem. je vsak potrebne, aby uhly v bedrovom a kolenom klbe boli prave. vystretu spodnu nohu zdvihnes tesne nad zem, flexujes v chodidle, zarovnas s podlozkou a s vydychom zdvihnes do hora. s nadychom vratis naspat tesne nad zem a prevedies este 10 krat v dvoch az troch seriach. nasledne vymenis strany a zopakujes aj na druhu nohu.

megi 69

ja si myslim,strma chôdza do svahu aj s nakladom je na posilnenie noh a spevnenie.Skôr to ,čo písala Zuzka,beh,plávanie,korčulovanie,aerobik.

zuzanka26

to by som aj ja rada vedela:)
naozaj strma chodza? ked ja tak neznasam turistiku
este nieco ine napr?:) aerobic? step aerobic? bike? plavanie? korcule? prosim ktore z tohto:))