Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

čo mám so srdcom? viete mi poradiť?

Príspevok v téme: čo mám so srdcom? viete mi poradiť?
soja

takže bola som na vyšetrení- teda mala som doma holterov prístroj na meranie EKG 24 hodín. potrebujem či mi niekto vie preložiť doktorčtinu lebo idem k doktorke až o mesiac.takže taketo výsledky : Počas záznamu sinusový rytmus s fr 50-154/min, priemer. fr. 88/min, maxim. fr. pri sedení vonku , v noci respir. arytmia. Bez epizod brady -a tachyarytmie, bez pauz. Sporadická SV a komorova aktopicka aktivita. Nesignifikatne denivelizácie ST segmentu vo V1, V5-like. Pri opakovaných ťažkostiach - vo večen. hod. á 10 min - ojedinele zachytené izolované KES. Záver tendencia k sinusovej tachykardii počas bdenia, inak bez významných abnormalít . ďakujem

bimbam

ja mam tiez SINUSOVU TACHYKARDIU... tiez som mala holtera a namerali mi najvyssiu hodnotu pulzu 175uderov/minutu... chcem sa spytat vsetkych co toto maju, beriete lieky? lebo ja ano... a ked to busenie na vas pride, co robite pre to, aby to rychlo preslo? dakujem za rady

soja

no ja chodím tej lekárske ako som spomínala v choroby všeobecne a tá mi zistila 2 - 3 roky dozazu mala som totiž tep 205 a nevedeli mi ho daťdolu tkaže ma uspali a dávali mi elektoršoky a skrátka neviem presne ako sa to volá ale bolo to mahaimovho typu bolo mi to vysvetlené že id: ide dráha predstav si kábel s mozgu do srdca a cez nu ide informácia že ako má byť srdiečko a ne sa tá dráha rozdvojuje a tá jedna je slepá dá zlá vlastne a keď tam zablúdi táto informácia tak mi takto začne byť srdce. no chvalal bohu už nie lebo som bola na NUSCh a tam i robili katetrizáciu - prvá neúspešná - druáh chvala bohu hej od vtedy to nemámto bolo asi pred dvomi rokmi, ale nedávno som zase pocitovalal akoby preskakovanie srdca či nabiehanie na tento vysoký tep tak som si pýtala holtera a tam mi zistili tot čom som písalal.

radana

Ivoska,ja som bez brania liekov mavala aj 160 az 170 uderov za minutu.Brala som Corvitol,ale ten som musela asi po dvoch rokoch prestat brat,lebo sa mi v tej dobe objavila astma a ked som uzila corvitol,tak som hned dostala astmaticky zachvat-to mi trvalo asi tyzden kym som prisla na to,ze ked zoberem corvitol,tak mi velmi stiahne pluca a neviem vobec dychat.Ale pred tym som ho v pohode dva roky brala a nic.Tak mi potom lekarka nasadila Verogalid a ten beriem uz dobrych 8 rokov a s tym zase takyto problem nemam.Pri nom zase nemozem pit mineralky,ktore maju v sebe vela vapnika,lebo v momente mi tak opuchnu clenky...A ked som to hovorila na internom doktorke,tak mi jednoducho povedala-tak nepite mineralky.A mala som to vyriesene :D

ivoska

ahoj radana...ake lieky nato beries, ak sa smiem opytat??? a mas len zvyseny pulz alebo ti diagnostikovali nieco viac...pretoze ja mam tiez casto zvyseny pulz...tak 96-109/min...a lekarka mi povedala, ze to je normalne...ale bola som aj pri inemu lekarovi, ten mi diagnostikoval prolaps mitralnej chlopne(vraj to ma viac ludi)..a dal mi aj CORVITOL...ale neberiem ho, nechcem si zvykat na lieky, uz od teraz...povedal, ze ho mam brat podla potreby...tak neviem, jeden lekar ti predpise lieky..., a lekarka nepredpise nic..ze to je normalne..kto sa ma v tom vyznat...pekny dnik

radana

Sínusová tachykardia: ide o sínusový rytmus, t.j. pochádzajúci z SA uzla, ale frekvencia vzruchov prevyšuje 100 úderov za minútu. Môže ísť o fyziologický stav vznikajúci druhotne ako odpoveď na intenzívnu fyzickú námahu, horúčku alebo úzkosť alebo môže byť navodená patologickým procesom, ako je anémia (málokrvnosť), hypertyreóza (zvýšená funkcia štítnej žľazy) alebo srdcové zlyhanie. To znamena,ze mas sklony k tomu,ze ti niekedy bije srdiecko aj 154 uderov za minutu.Ja mam toto iste,tiez som mala viac krat holtera.beriem lieky a ten tep sa upravil :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

čo mám so srdcom? viete mi poradiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk