endokrinologické vyšetrenie, zvyseny prolaktin v krvi

blondaCKAAA

dobry den chcela by som sa opytat ako to je ked mam ist na odber krvi endokrinologie a zabudla som ci to mam ist pocas alebo po menstruacii prosim dajte mi vediet

abrhplus

ja mám štvornáswobne zvýšený prolaktín, a je to z časti z psychoaktívnych liekov ktoré to sposobuju,lae už pred ich začatím som mala zvýšené o dost haldiny a zistili mi malý tumor na mozgu.Vraj neškodný.

Na nete máš toho vela napísané aká može byt príčiny zvýšenia prolaktínu.A gynekologické vyšetrenie je tiež velmi doležité či niečo nemáš na vajcovodoch atd nejakú cystu aj tá može zvyšit jej hladinu.Ja to mm na mozgu.

RNG

Monka, tumory a ine nefunkcne telesne tkaniva sa daju odstranit silnymi enzymami a doplnkom jodu.
Zlazy s vnutornym vylucovanim maju funkcie vzajomne zavisle, tj aj tvoj problem s prolaktinom moze byt tym tumorom ovplyvneny.
Ale celkove, na znizenie prolaktinu odporucam brat yam(2 gramy) alebo progesteronovy krem, ktory si natieras na vnutornu stranu stehien, odkial sa tento prirodny progesteron(nie chemicka nahrazka= patentovany liek) dostane cez kozu do krvi, co znizi tvoju hladinu prolaktinu.

MonkaK

Dobrý den
chcela by som Vas poprosit o radu. Uz rok a pol nemam menzes. Prednedavnom som bola uz aj na magnetickej rezonancii, aby zistili ci problem neprameni v mozgu. Vysledok bol nasledovy - 6 mm tumor v neurohypofyze. Lezia sa manifestuje ako ovalny okrajovo sa sytiaci kruzok s priemerom 6 mm, centrum ktoreho je hypointenzne, bez enhacementu. V T2 je spominane centrum hyperintenzne ako pri mikroadenomoch. V neskorsych fazach skenovania po k 1. sa enahement loziska vyrovanava s enhacementom okolitej neurohypofyzy. Moze to mat nejaky vplyv na to ze nemam menzes a co moze byt dovodom ze menzes nemam. V buducnosti by som velmi chcela mat deti a takto stracam nadej. DAKUJEM a pekny den prajem

ellyy

Pred rokom som bola u gynekologicky prvy krat, lebo som mala problemy s menstruaciou a zistila mi zvyseny prolaktin. Predpisala mi lieky, bolo mi z nich zle tak som ich prestala brat a dala mi gynex no ten som nemala pocit ze by zaberal tak som ho tiez prestala brat a teraz pijem alchemilkovy caj. Koncom jula som bola v chorvatsko a znova mi meskali potom som bola na to v madarsku na kupalisku kde bola lieciva voda na zenske problemy, den na to som dostala kramy...po dvoch tyzdnoch znova a to som si myslela ze mam vytok ale na 5 den sa to zosilnelo a po 3 dnoch to zmizlo, presli 4 dni a teraz mam pocit ze o tyzden znova dostanem, lebo ma zacinaju boliet prsia co ma pred kramami vzdy bolia...moze to byt z prolaktinu??? aj pred tym mi haprovali kramy kvoli tomu som bola u gynekologicky, lenze vtedy som mala problem, ze niekedy mi uplne vynechala...

karioll2

vysoky prolaktin mam aj ja a som zdravy chlap.samotny vysledok nic neznamena,treba to vidiet v suvislosti s ostatnymi vysledkami od endokrinologa

Verony

Ahoj,ja som zasa silnejšiej postavy a takisto ma poslali na endokrinologické vyšetrenie,myslíte že sú na vine hormóny?prosím rýchlo odpíšte,Ďakujem

Soniatko

Ahojte.
Mne tiez zistili zvyseny prolaktin ( a okrem toho beriem este aj lieky na stitnu zlazu). A vraj kvoli tomu nemozem otehotniet. Internista ma poslal na vysetrenie do gynekologicko - endokrinologickej ambulancie. Tak som zvedava.