Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Stefan55

Pri problémoch s vysunutou platničkou, posunutým stavcom a celkových bolestiach chrbta od krčnej až po bedernú časť i trpnutia rúk, migrén vám dokážem pomôcť odstrániť. Pracujem za pomoci Dornovej i Braussovej metódy, ktorá regeneruje opotrebované platničky(regenerácia platničiek), zároveň robím bankovanie i akupresúru.
Ľudom sa venujem i sobotu aj nedeľu.
Tel. č.: 0903186775

xak

Vazeny jonas666,

vo Vasom prispevku ste popisali skoro vsetko to, co sa stalo aj mne. Mam tie iste problemy od 14 septembra t.r., aj schudol som o 12 kil. Vyse pol mesiaca som lezal v nemocnici, posielali ma na operaciu, ale som sa zatial na to neodvazil. Sice bolesti trochu ustupili, ale chodidlo mam strpnute a vascinu casu lezim (som dochodca). Chcel by som Vas laskavo poziadat o kontakt na toho masera-fyzioterapeuta. Moja emailova adresa je: alexander.a.schramm@gmail.com, c.tel. 0903930160. Prajem Vam skore a uplne uzdravenie. S pozdravom.

Jane11

Ahoj Lubjeta, ak mi posles mail, tak Ti cviky poslem. Dlhsie som na diskusii nebola. Cvicenie som robila pod vedenim rehabilitacnej sestry, cvicenie je prudko individualne, co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu, to si treba uvedomit. Ja mam skusenost taku, ze nove cviky treba pridavat opatrne a pomaly, tak dva nove cviky naraz, viac nie, a potom sledovat,ci sa nieco pohorsi alebo nie par dni... Ak nie, tak mozno pridat dalsie...

Napriklad som skusala aj fitlopty, ale trocha sa mi pohorsilo, tak som ich vypustila asi po 2 tyzdnoch. Mozno som urobila zmenu prilis rychlo a aj, pri cviceni na fitloptach musi clovek viac zapajat svalovy korzet, aby udrzal pri cviceni rovnovahu, tak to mozno chce dlhsi cas, aby si telo na novy sposob zvyklo. Skusim ich pomalicky zaradit, ale neskor, po nejakom case...

Podla rady mojho masera som skusila cviky z knihy Bolesti v krizoch a Pilates medical www.martinus.sk - s tymito cvikmi som zacala cca pred tyzdnom a pridala som zatial 3 cviky. Vyzera to byt zatial bez problemov, cvicim ich... V knihe je vsetko podrobne popisane, tak mam istotu, ze cviky cvicim spravne, aj co sa dychania tyka. Pilatesa som cvicila aj predtym, ako mi platnicka vyskocila.

Nelien

Zdravím p. Orcikova čo Vám pomáha a koľko cm mate vysunutu platničku, dá sa Vám fungovať? Čo pri tom cítite? Ja sa síce cítim o dosť lepšie po kúpeľoch ... tam mi povedali že som mala pravdepodobne zaseknutý aj nerv, ale začali ma bolieť achylovky na oboch nohách a na ľavej ešte aj členok. Neviem či to má súvis s platničkou. Má s tým niekto skúsenosť?

jonas666

Zdravim vsetkych, rozhodol som sa, ze sem napisem moje skusenosti s vysunutou platnickou a mozno tym niekomu aj pomozem. V prvom rade ale napisem, ze nedoverujem lekarom a vyhybam sa farmaceutikam, preto som u ziadneho s mojim problemom nebol a teda som nesiel ani na ziadne vysetrenie. Som ten typ, ktory si radsej vsetko prestuduje sam, vlastne aj zdravotnu kartu mam uz 10 rokov este u pediatra. Ak by ste sa ma spytali, ako viem, ze ide o hermiu disku (pravdepodobne L5S1), ked som neabsolvoval MR ani CT, tak vam poviem, ze to jednoducho viem, pocuvam svoje telo a mam toho za ten cas uz dost nastudovane, aj ked som si vedomy, ze to je len zaklad problemu. Ale k veci....mam take zamestnanie, ze stravim 5-6 hodin za stolom a potom idem do skladu dvihat tazke veci, popri tom som hraval aktivne hokej a fitness. Na nejake natahovanie a strecing som kaslal a to sa aj podpisalo pod moj problem. Vsetko zacalo, ked som daval 110-kilovemu kolegovi "rabaka", vtedy som pocitil pichnutie v krizoch, bol to usad, ktory ale po par dnoch stravenych v posteli ustupil, potom som normalne fungoval asi 2 mesiace, az pokym som v sklade pri dvihani tazkych zavazi znova nepocitil bolest v krizoch. Od tohto dna to uz islo so mnou dolu vodou. Pri vyrovnani som citil mensiu bolest vlavo dole v krizoch. Bol som vtedy hlupy, lebo som to neriesil, dalej som hraval hokej, az to preslo do neznesitelnych bolesti vystrelujucich do lavej nohy. Noha bolela cez stehno, lytko az k achilovke a cela trpla, hlavne pri postaveni sa, alebo dlhsej chodzi. Chodil som prehnuty dopredu, krival som a nemohol som prejst viac nez par metrov, nakolko vzdy zacala noha neskutocne boliet. Lave chdidlo som mal tiez cca do polovice strpnute. Najhorsie to bolo v noci, neznesitelna tupa bolest v nohe v kazdej polohe, az som aj ja uz musel niekolkokrat siahnut po liekoch proti bolesti. Bol som na tom velmi zle, schudol som 10 kil, kruhy pod ocami, spal som len 2-3 hodiny, viac sa nedalo, psychika na nule, v podstate som okusil dno a stale som odmietal ist k doktorovi...nejak som sa rozpisal, takze prejdem k zaveru a rieseniu...to, ze som nakoniec nesiel k doktorovi bolo svojim sposobom aj dobre, nakolko som presvedceny, ze by mi nakoniec neurolog doporucil operaciu. Zmena nastala az ked som si nasiel jedneho masera-fyzioterapeuta. Hodinu a pol ma masiroval a natahoval, bankovanie, atd. a po cca 3 dnoch som zacal konecne pocitovat mierne zlepsenie, noha uz bolela menej, zapal ustupoval a vedel som sa uz ako tak aj vyspat, minuly tyzden som sa od neho vratil 2. krat a konecne sa po tych mesiacoch bolesti citim dobre. Nie je to este na 100%, to je jasne, ale bolest nohy sa uplne stratila, trpnutie ziadne, chodim vystrety, nekrivam a v noci spim jak babatko v hocijakej polohe. Takze moja rada je: kaslite na operacie, najdite si kvalitneho odbornika masera-fyzioterapeuta a ten vas da dokopy. Jasne, ze u kazdeho to bude zaberat inak, na niekoho zaberie terapia rychlejsie, na ineho pomalsie, ale ide to. Samozrejme nikoho na nic nenabadam, kazdy ma vlastny rozum, pisem len svoje skusenosti a o tom, co pomohlo mne. Takze hlavu hore a bojovat!