Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

katkahu

zdravim vsetkych platnickarov,
mam na Vas, ktori ste absolvovali kupele "B" jednu otazku - za aky cas Vam zdravotna poistovna schvalila poukaz - som vo Vseobecnej zdr. poistovni. Dakujem a zelam pekne dni bez bolesti

Bosco

Ahojte platničkári.
malaanka - po čase sa ozývam. Môj zdravotný stav sa postupne zlepšuje. Ľavá noha, na ktorej som mal parézu je už takmer na úrovni pravej, ale trvalo to dva roky. Dodržiavam hlavné zásady pre zdravú chrbticu o ktorých som písal už niekoľko krát. Najväčší problém je stále sedenie, ale s klinovou podložkou sa to dá zvládnuť. Hlavne už viem, ktoré činnosti mi robia dobre a ktoré nie, tie sa snažím obmedziť. Chcel som už ísť aj lyžovať, lebo podmienky sú ideálne, ale povedal som si ešte rok počkám. Ak bude všetko OK tak to na rok skúsim. Optimizmus mi dodal bývalý spoluhráč volejbalu, ktorého so stretol po niekoľkých rokoch. Aj jemu zistili pred 8 rokmi herniu, mal parézu nohy, nechodil a pre pretrvávajúce problémy skončil so športom. Až vlani sa mu stav začal výrazne zlepšovať a na MR-ku mu zistili, že hernia sa tak zmenšila, že už netlačí na nervový koreň. Po dlhej dobe začal pomaly hrať a nemá zatiaľ žiadny problém. Všetko chce svoj čas, príroda si väčšinou poradí aj sama.

dadula123

malaanka
ja beriem celu a polku trans....a bez toho by som nevedela vôbec fungovat.Vďaka týmto naplastam fungujem.Tiež sa musim objednat na chron.lebo mi dochádzaju naplaste.Ozon mi nedávali a ani nenúkali.Robili mi len tlakove blokady 2krát.

malaanka

milí platničkári
Ako sa máte všetci ostatní,napíšte aspoň pár riadkov ako sa máte a ako zvládate život s bolestivou chrbticou.

malaanka

Dadula123
ja som brala a beriem len 0,25 fentanylu,ale nestačí mi.25.2.idem na inú amb.bolesti a tam majú rôzne metódy liečenia bolesti.Nielen opiáty,ale aj liečebné zložky.
Tak som zvedavá či mi niečím pomôžu.A budem sa informovať aj o ozóne.Ty si ho absolvovala?

dadula123

malaanka
som strašne dlho na opiatoch tak preto som nevedela či to vysadia alebo odoperujú aj s tým .Malaanka a ty si mala aku naplast a na akej silnej nemusiš písať celý názov len začiatočne :O))rozmýšlam že si zaplatim M.R a pôjdem na konzultáciu .

malaanka

Viktoria 3
ďakujem
dadula
myslela som,že ideš na operáciu,keď si sa pýtala,či sa môžu lepiť aj pri operácii.

dadula123

malaanka
že kedy ma budúoperovat ??
Je to troška komplikované chcela som ist znova na konzultáciu ale kedže som bola na mr pred rokom a nemám novú mr tak tam anina konzul. nepôjdem.Myslela som si že teraz v januari pôjdem na konz.:O( ale po vyjadreni doktorky že až o pol roka vraj mi žiadanku dá ked pôjden na odber bolerii.Čiže podĺa vysledkoch:O((ešte že mám náplaste .