Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Ahojte vsetci.
Viete mi poradit ako sa vyhnut bolestiam v hrudnej casti chrbtice?
Znovu ma boli aj krcna chrbtica aj LIS sa mi stale exacerbuje.
Uz zacinam byt z toho zufala a depresivna.
Nemozem brat infuzie,pretoze nemam zily( skusali ma napichnut aj na ARE) a ani muskularky sa mi velmi nedaju pichat-mam tam jazvy od abcesov.
Tak vas prosim poradte mi co mam robit.
Vsetkym prajem peknu nedelu a bezbolestne dni.

Viktoria 3

Ahojte... dávno som tu nebola... som po treťom ozóne. Nechcela som sa doň veľmi vrhnúť, no skúšam čo sa dá. Po prvej dávke sa mi jemňulinko polepšilo..spazmi sa zastavili pri kolene, no po druhej sa vrátili znovu až k chodidlu. Celú stranu mi krútilo ... Dnes, tri dni po ďalšej dávke, sa cítim asi najlepšie ako som sa snáď necítila pár mesiacov. No len ležím! Pomaly začnem ako-tak fungovať a uvidím...nádej umiera posledná. Kúpele mi nevyšli, možno o rok. Prestala som aj cvičiť, ale začnem. Čítam, že vám to len a len pomáha. Ja som to vynechala, pretože som mala naozaj pocit, že mi to len zhoršuje bolesť. Možno zabrali aj prírodné preparáty od astrológa Havelku. Na iné veci (trávenie, seboroický ekzém a migréna) zatiaľ pomalinky pomáha. Idem si už ľahnúť. Držte sa. Peknú nedeľu.

josto

ahojte.. už to bude mesiac,čo zarezávam v práci ako zvárač... sem tam to pichne,sem tam ma bolí chrbát(ani nie kríže,ako vzpriamovače)a sem tam je dobre, cvičenie je najdôležitejšie a zaobstaral som si aj autotrakčné lehátko,ktoré používam z mierou maximálne do tých 60tich stupňov 2-3 krát d týždňa..nenahradí to cvičenie ,ale uvoľním sa na ňom po práci (dajte si do googlu :inverzný stôl" a v jednom športovom obchode ho nájdete za viac ako polovičnú cenu oproti konkurencií)... v decembri mám kontrolu u MUDr Mekyňu v Rajeckých Tepliciach,tak som zvedavý ako napredujem z tou platňou.... držím palce všetkým a treba veriť a cvičiť a čas..iná cesta nieje asi...

malaanka

Bosco
ďakujem za povzbudenie.
Súhlasím s tebou,aby aspoň raz za čas napísali aj ostatní platničkári.
Na budúci rok by sme si mohli zopakovať stretnutie, ale vo väčšom počte.

Bosco

Ahojte platničkári. Malaanka držím palce, treba veriť, tak ako sme spolu hovorili, aj zdanlivo beznádejné prípady zaznamenali obrovské pokroky. Nám ostatným sa nejako nechce písať, každý sa už asi zmieril s tým svojim problémom. Bolo by dobre aspoň raz za mesiac napísať čo máte nové - Dafne, Nanenka, Viktoria 3, Milkja 3, Roolie, Miro 70 a ostatní aj pozitívne správy potešia :-)
Včera som si našiel v pošte nulté číslo novín Polahoda – pozitívní noviny do každé rodiny. Je v nich rozhovor s akademikom, profesorom Igorom Danilovom, Autorom knihy Osteochiondróza pro profesionálního pacienta. Rozhovor si prečítajte na druhej strane novín www.polahoda.cz. Myslím si, že jeho metóda je veľmi podobná tej, ktorú som absolvoval aj ja. Trochu som posurfoval a našiel som tieto stránky:
www.vertebrolog.com
www.ibisbooks.cz
cz.lagoda.org
www.youtube.com
www.youtube.com

malaanka

Ahoj Miro.
Bohuzial ja sa nemam lepsie.
A v Ruzomberku mi neurochirurg povedal,ze pri operacii doslo k poruseniu miechy a to poskodenie je trvale.Treba to sledovat a v pripade zhorsenia( ochrnutia) ihned reoperacia.Teraz by mi operacia nepomohla.
Driekova chrbtica sa ma zatial liecit konzervativne ( ozon,kaudalny blok...).
Takze mojho mercedesu sa nezbavim.
Vsetkym vam prajem zlepsenie a bezbolestnost.

miro70

ahoj malaanka..
síce ja nepíšem ale aspoň pozriem čo sa tu deje, a teda že nič...tak som v podstate rád že nám už je lepšie a že pracujeme a na nič iné už nemáme čas...skoro ako za starých dobrých čias keď sme ešte ani netušili čo nás čaká, a to prajem fakt všetkým aj keď to už nikdy nebude ako predtým

malaanka

Ahojte platnickari.
Vyzera to,ze si budem dopisovvat sama so sebou.
Este ze sa obcas ozve Roollie.
Vcera som bola v Ruzomberku vo vojenskej nemocnici.
Kedze ale tu uz nik nechodi,tak je zbytocne aby som sem nieco o tom pisala.
Tak vam vsetkym prajem bezbolestne dni a noci a zlepsenie.

malaanka

Roolie
jasne ze mi chybas.
Vsetkym
nejako to tu zamrzlo a najviac prispievam ja.
V kupeloch bolo super,ale ja som ho musela lpredcazne ukoncit po troch tyzdnoch,pretoze mi vazne ochorela mama.
10.10. som objednana do Ruzomberka na neurochirhrgiu na konzultaciu.Moje pooperacne komplikacie pretrbavaju, tak chcem pocut nazor ineho neurochirurga.
A vam ostatnym sa ako dari?

Roolie

Malaanka :) a ja Ti nechybam? :) Ty mne veeeelmi, musis byt v tych Kosicoch??? :)
Stretnutie bolo super, len skoda, ze Bosco sa nedal ukecat na smaragdovy bazen s nami :)))) ten bol najlepsi sme sa tam rochnili ako zabky :)) Odporucame kazdemu :) Akurat nam moc s Milkou 3 nesadol perlickovy kupel, bol fajn, ale tie prudy priamo na chrbat sa mi zdaju byt dost silne. Milka vyzerala akoby som ju na izbe zbila, cely chrbat cerveny :))
A nejake stretko by este kludne mohlo byt :) Co poviete??