Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

milka 3

Dadula123

Ja som už absolvovala kaudalne bloky 2-krat a neboj nieje to nič strašne to ta trochu aj tak uspia takže citiš iba taky slaby tlak tada aspon ja som to tak citila ale bohužial u mna to nema učinok tak ti držim palce a neboj.

Nanenka

Ahojte všetci.

Posielam Vám pozdrav z kúpeľov - Trenčianske Teplice.Práve dnes som tu týždeň a môžem len povedať toľko. Mne osobne táto voda veľmi a veľmi pomáha. Pociťujem výrazné zlepšenie a to je najdôležitejšie. Keď si porovnám vodu v Turčianskych Tepliciach, tak tá mi až tak nepomohla a aj sama vidím, že tele je poriadne "obublinkované". Je tu podľa môjho názoru viac druhov procedúr ako v Turčianskych Tepliciach. Podľa môjho subjektívneho názoru, tak Turčianske Teplice majú kvalitnejšiu úroveň stravy a sú vhodnejšie na "dovolenkové" pobyty, zatiaľ čo Trenčianske sú naozaj na liečebné a rehabilitačné.To je ale môj názor a to ako vnímam reakciu tela na minerálnu vodu.
A aby som toho nemala málo so svojimi zdravotnými problémami, tak v pondelok mi v stupačke praskol ventil a mám celý byt vytopený na totálku. Treba meniť podlahy, maľovať steny, nábytky sú rozmočené atď. O všetko sa teraz starajú moji najbližší.
Pekné dni Vám prajem.

malaanka

Bosco
ja som chodila na ZDŠ v Podbrezovej,ty tiež?
V tých rokoch tam učili Šaling a Šeling.
A nehnevám sa na teba.

Bosco

malaanka - nemám právo súdiť iných. Píšem len o sebe a svojich pocitoch. Samozrejme, že som tým myslel na seba :-). Ten príspevok patril všetkým, asi som nešťastne zvolil tvoje meno na začiatku. Tak sa už nehnevaj ja sa polepším. A držím palce, aby ti hyperbarická komora pomohla. Inak, kto ti bol triedny na základnej, možno sme navštevovali tú istú školu.

malaanka

Bosco
ak si myslel mňa,že len doma sedím a pozorujem sa,tak si na veľkom omyle.
Ja sa ešte starám o moju 89 ročnú mamu.Mama je vážne chorá na srdce,má začínajúceho Alzheimera,takže mám čo robiť.
Ja som na inv.dôchodku,mám tých dg. viac a naozaj nemám čas sledovať sa.
Máš pravdu,že každý človek je jedinečný a čo u jedného zaberie,druhému môže poškodiť.
Budeme asi hľadať celý život a snažiť sa žiť čo najplnšie aj s našimi zdr.problémami.
Na rehab.mi povedali,že zatiaľ nemôžu so mnou cvičiť,pretože už pri malom predklone hlavy,mi prechádza elektrina rukami a ruky mi dlho ostanú celkom stŕpnuté.
Je to dôsledok opuchu miechy a jej nedostatočnej výživy.Na to by mi mala pomôcť hyperbarická komora,čakám na schválenie zdr.poisťovňou.
Držím vám všetkým palce,aby sa vám darilo všetko zvládať.

Roolie

Malaanka a Milka 3

jejda Milka, nezabi ma, ja som este ani nebola schranku pozriet! Som ani nevedela, ze uz si to aj poslala. Dnes to vyberiem a zajtra to hned posielam doktorovi. baby ja mam sialeny tyzden, psik sa mi otravil, teraz mi praskla stupacka na wc tak mi rozbiju celu zadnu sadrokartonovu stenu a buduci stvrtok uz mam skusky. Ja sa zblazni asi ... Ale nemam ani cas mysliet, ze ma chrbat boli. paradozne, ma najviac boli lava polka zadku :))) hahaha a to lietam teraz ako s nasolenym :-)
Ja sa Vam ozvem obom :) paaa
A ostatnych veeelmi pozdravujem, citam Vas kazdy den :)))

dadula123

Ahojte

chcem sa Vás opýtat kto z Vás absolvoval - Tlakové kaudálne blokády - TKB ako to prebieha či je to bolavé vyšetrenie :O((

dadula123

Ahojte
chcem sa Vás opýtat kto z Vás absolvoval - Tlakové kaudálne blokády - TKB ako to prebieha či to bolavé vyšetrenie :O((

Bosco

malaanka – hernia nie je len o kontaktoch, ale skôr o hľadaní tej správnej cesty a hlavne o šťastí. Cesta je dlhá to je fakt a niekedy môže byť nekonečná. Na tomto fóre sa snažím písať všetky moje skúsenosti a pocity čo najpodrobnejšie, možno to niekomu pomôže, aj keď je to málo pravdepodobné, lebo každý z nás je jedinečný. Ja som bol až do kúpeľov OK, teraz mám problém so sedením a určite nemám stavce na správnom mieste. Už som sa pohrával aj s myšlienkou, že znova odcestujem na Taiwan. Konzultoval som to sprostredkovane aj s lekárom. On to robí tak, že pacient ho navštevuje min. 30 dní, kedy denne napráva chrbticu do správnej polohy. Obyčajne sa väčšinou na začiatku stavce vrátia na druhý deň na pôvodné miesto, ale on ich stále vráti späť, až nakoniec ich tam zafixuje. Po ukončení tejto základnej liečby sa potom každé dva týždne chodí k nemu na kontrolu. Ak by sa stavce znovu pohli celý proces sa zopakuje. Pre mňa to znamená, že ak by som aj išiel na túto dobrodružnú cestu a potom by sa mi to vrátilo späť, tak sú to vyhodené peniaze, lebo nemám možnosť chodiť na kontroly. Preto zatiaľ pokračujem na Slovensku a každý druhý piatok chodím a cvičím s fyzioterapeutkou. Myslím, že s pozitívnym výsledkom. Na to, že to už nikdy nebude tak, ako predtým si musíme zvyknúť a prispôsobiť tomu svoj životný štýl. Za ten rok už viem čo mi nerobí dobre a tomu sa vyhýbam. Veľký vplyv má počasie. Dva dni pred zmenou počasia mávam bolesti, ale nerobím paniku, lebo potom je to opäť OK. Okrem toho obrovský vplyv má psychika. Najhoršie je, keď je človek doma, len leží a pozoruje, kedy mu čo tŕpne, kde ho čo bolí a pichá. Keď človek niečo robí, cíti sa užitočný, bolesť vníma inak a zabudne aj na zdravotné problémy. Určite to tak vnímajú aj dafne a Miro 70.