Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Jane11

Ahoj, k prispevku martiny. V Bardejove je klinika na liecbu chronickej bolesti chrbta, viac info na www.rclinic.eu. Co viem, tak vacsie operacne zakroky prebiehaju v Prahe alebo v Brne. V Bardejove urcite je mozne realizovat mensie zakroky pod CTckom. Jedna sa o liecbu chronickej, a nie akutnej bolesti. Ja mam herniu disku 7 mm vyskocenu platnicku v LK4/L5 s utlakom na korenovy nerv, t.j. mi to vystrelovalo do laveho lytka. Moj neurolog ma posielal na operaciu, ale nesuhlasila som, verim v rehabilitaciu a v to, ze telo sa z toho postupne spamata. L4/L5 je oblast, ktora je najviac namahana. Akutne bolesti som mala 1,5 mesiaca. Teraz to ustava, dufam, ze sa to bude zlepsovat. Aktivne rehabilitujem, lieky proti bolesti uz neuzivam, iba Lyricu na neuropaticku bolest a Reparil co je prirodny liek na opuchy. Pomohla mi aj skola chrbta, to je alfa a omega pre kazdodenny zivot, ak sa nechcete vratit tam, kde ste boli.

Nelien

Ahoj lubjeta Guna injekcie to je vlastne kolagén. Pichajú mi to do chrbta okolo stavcov a platničiek. Je to len pod kožu nebolí to, bolí to akúrat keď trafia to boľavé miesto, vlastne o to aj ide aby sa trafili tie najviac boľavé miesta. Zatiaľ som mala iba tretiu injekciu takže ešte neviem povedať ako to zaučinkuje. Chcem sa ťa opýtať ty si mala len bolesti a trpnutie alebo si pociťovala aj niečo iné??..Ja už rok chodím okolo lekárov s bolesťami krížov, bolesti mi chodia po celom chrbte, na jednom mieste sa niečo konečne prelieči a je mi lepšie a na druhom mieste začne neznesitelne bolieť, ťahať..najviac mi vadia príšerné tlaky v chrbtici keď si ľahnem na chrbát alebo keď sa postavím a chodím. V ktorej časti ti robili operáciu? Cítila si tiež nejaké strašné tlaky? Pri tých tlakoch ma začne blokovať a nemôžem sa nadýchnuť..neviem ani povedať z ktorého miesta tie tlaky začnú vychádzať. Vraj mi tlačí stavec na miechu ako sa to prejaví??? tlakom, bolesťou, ťahaním alebo??

lubjeta

Ahoj Neilen, ja som este nepočula o tých GUNA injekciach, kedy ta to čaká? Potom daj vediet, ze ako to prebehlo, co ti robili....Dufam ze ta to nebude bolieť. Mne tiez pred pár rokmi dosť pomohol ozon a potom klasické rehabilitacie ako magnet, elektroliecba a este cvičenie - joga a pilates. A teraz som po dlllhej dobe ničnerobenia nabehla do fitneska a skončila som na operačnom stole :( Mne operacia veľmi nepomohla, ale bolo tam aj dosť pacientov co odchádzalo z nemocnice s úsmevom. Takze je to úplne individuálne. Mne Dr. povedal ze som tu operaciu dlho odkladala a nervy uz su veľmi poskodene a preto ma to stale boli a možno uz aj navždy bude.

Nelien

Ahoj cesnak, môžem sa opýtať kde ťa operovali???..Ja mám príšerné bolesti v krížoch ide to aj do nôh, operáciu vraj zatial netreba no fungovať neviem už rok. Vybrala som päť plynových injekcii, ktoré mi troška pomohli a teraz čakám na GUNA injekcie, tie nepoznám ale dúfam že už konečne niečo pomôže. Mala som už tri krát ozon, prvý krát mi pomohol na tri mesiace, potom som si chcela v záhradke niečo pokopať pred letom a som tam kde som bola na začiatku. Má niekto skúsenosť s Guna ijekciami??

Jozefe

Skúste prípravok hippokratin..mne to zatial nepomohlo ale poznám vela ludí ktorí boli absolútne bez bolesti po pár kúpeloch...má to aj stránku na facebooku a tam som sa ludí čo to lajkli pýtal čo a ako..vraj je to zázrak čo sa týka bolestí pohybového aparátu...a nielen to lieči to kpou problémov...má to aj vlastný web

lubjeta

Ahoj cesnak. Ty si po dvoch operáciách a ti navrhujú este tretiu? To co ti budú robiť? Ja som teraz 2 mesiace po prvej operacii, tiez mi bolesti nezmizli, mam problémy s prstami na nohe a s lýtkom + bolesti v krížoch. Teraz rehabilitujem a čakajú ma kúpele. Dufam ze to pomôže, ale akosi tomu prestávam veriť :(

cesnak

Ahojte,ozon ,uvoľnenie nervov blokadami som prešla a nič mi nepomohlo,mala som velké bolesti.Som po dvoch nepodarených operáciach chrptice s paličkou a horšimi bolesťami ,ako poradiť operovať sa? alebo nie?....ale pre mňa by už bolo asi výsledné nie,trpím viac
Poprosím schadzajme sa tu častejšie a vymeňme si názory a rady,možno si pomôžeme

Martina210

Minule som pocuvala v radiu hovorili o nejakej zene ktora trpela bolestami krizov 7 rokov, a ze ju dali dokopy v nejakej sukr. Nemocnici v Bardejove.Hovorili o zakroku co trval hodinku a mohla ist rovno domov.Ze do platnicky zaviedli ihlu vytiahli chory nerv.Stoji to vraj 1500 eur, nepreplaca to poistovna.Tato zena po vsetkych vysetreniach, rehabilitaciach a neviem co este hovorila ze jej to zmenilo cely zivot, ze je momentalne rok po zakroku, citi sa vyborne, zdravo, nema uz vraj ZIADNE BOLESTI :-0
Len tak pre zaujimavost :-)

ubolena

Dobry den platnickari.potrebovala by som nejake informacie.takmer cele 4 roky som mala neustavne hrozne a povedala by som az hororove bolesti,ktore sa neobjavily take silne trebars iba 1 alebo dva dni,potom sa zase vratili a aj mesiace som prezivala bez jedineho dna oddychu bez bolesti. bolesti som mala velmi aktivne v stehne az tak ze som si nemohla ani v klude sadnut ani len na sedacku.ten nerv tak strasne bolel.bocna strana lytka a smerom dolu az k malicku,a okrem toho ta spodna cast stale s mravcenim.v noci sa este k tomu pridavali krce a blokovanie kolena.dneska mam uz asi 13 den ked nemam take strasne bolesti,a celkom som mohla aj spat.poradte mi,znamena to,ze sa moj stav zlepsil.je mozne ,ze by sa mi to uz nevratilo tie bolesti,alebo sa mylim.ako to je ?mam ist na operaciu v juli.operovat ci nie?piste email.dakujem

lubjeta

Ahojte, akurat ležím v nemocnici s herniou a rozhodujem sa medzi konvenčou liečbou a operáciou. Pred 5rokmi sa mi stal úraz, tri vyklenuté platnicky v driekovej oblasti. Zastabilizovalo som to ozonom, rehabilitaciami, pilatesom a silou vôle. Aj tehotenstvo som zvládla v pohode. Teraz po pôrode som sa chcela dostať do formy tak som navštívila fitness a som to asi prehnala. Seklo ma, brutal bolesti v ľavych krížoch, kŕče v lytku, necítim si tri prsty na nohe. Neviem ako sa rozhodnúť, týždenná liečba kortikoidmi mi len uľahčila od bolesti, paréza pretrváva. Skúšať este rehabky, alebo ísť na operáciu a uvoľniť nerv a dúfať ze este nieje veľmi poškodený? Alebo od operácie ani nemám čakať úľavu a bude to uz vždy takéto? Mám doma 10mes syna, je to riadna depka.dakujem za názory, dúfam ze sa niekto ozve.