Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

malaanka... nehanbi sa.. buď hrdá, že máš vôbec takú možnosť a že každý deň pomalinky zvládaš viac a viac. Viem, že sa mi to môže hovoriť. Nech ťa ľudia neľutujú, ale nech ti "závidia"! Bolesť, neistota, nechuť... + čudná psychika je zlá kombinácia. Teš sa, že ti zajtra bude lepšie a lepšie. Mňa celá noha od chrbtice neprestala bolieť dodnes, cvičím, beriem lieky (Zaldiar aj 2x večer, a nepomáha)... no verím, že mi zajtra bude len lepšie . Manžel ma tlačí namiesto čakania na SM-systém cvičenie do nemocnice, na ozón ... no ja verím, že to po toľkých mesiacoch bolesti, či rokoch, bude lepšie. Ľudia majú oveľa horšie stavy, rakoviny...
VER SI !!!! DOKÁŽEŠ TO !!

malaanka

43
ďakujem za povzbudenie
Milka 3
držím palce,aby si nemala bolesti
Roolie
uvažuješ o liečení?Ja si budem podávať žiadosť po Veľkej noci a chcem ísť do Turčianskych Teplíc.

milka 3

Ahojte

Tak už som absolvovala druhý krat kaudalny blok a teraz to boli viac, ale cez zakrok to nebolelo aspon to.Uvidim ešte raz musim ist. Dnes mi prisiel papier na nastup na operaciu na Kramare termin mi dali 6.6.2012 /po roku/.V pondelok im zavolam že už mam pol roka po operacii, dnes som to nezvladala.Tak zatial

43

malanka,musim sa priznať ,že ja taky problem teda nemam ako ty,ale u nas na činžiaku byva pani,ktora ma okolo 40 rokov a chodi s tym choditkom pekne 3x z aden na vychadzky,chodila najprv len okolo činžiaku teraz ide aj dalej,vsetci jej držime palce,nikto na nu nezazera akždy ju len chvali aka je bojovnička,lebo ma už po 4 operaciach.
takže neviem čo by som robila ja,vieš to nikto nevie,to si vie len odhadnuť,ale chcel aby som byt ako moja suseda,keby som bola v jej pripade ,takže držim ti palce, aby si stratila v sebe tu neistotu a povedala si radsej ,že to robis pre seba.lebo ty pohyb potrebujes,potrebuješ vzduch .
mam okolo seba velmi ťažko chorych ludi,ktori su na voziku,skleroza multiplex,rakovina...takže mne to nepride nejake divne,že by niekto isiel s choditkom,skor by sme s atešili,že vobec može chodit a stat na nohach.
hlavu hore a optimizmus!

malaanka

Miro70
ďakujem za informácie
Roolie a všetkým spolutrpiteľom
dnes som bola s výsledkom Mri za neurolog. a vôbec nebola spokojná s výsledkom operácie.
Okrem toho,že disky sú vyklenuté???,ostali tam aj osteofyty,ktoré sa mohli pri operácii odstrániť a ktoré tiež môžu spôsobovať veľké problémy.
Zatiaľ si ešte neviem nájsť dobrú polohu na sedenie,musím riešiť viacej problémov naraz.Nemám dobrú stabilitu,ešte si necítim ľavú stranu od L1 dolu a tŕpnu mi ruky.Mám až elektrické výboje v nich pri prudšom pohybe.
Chodiť by som mala s mojim "mercedesom"/ten vozíček/,ale hanbím sa s ním chodiť sama a tak idem von s mojou s mamou a ja sa držím vozíka.Ale keď budem chcieť byť samostatnejšia,tak sa budem musieť odhodlať aj sama.
Vy by ste chodili s tým vozíčkom?

Roolie

Malaanka

ta poloha zrejme v ktorej sedis Ti nevyhovuje. ja som mala to iste, ked som sedavala na okraji vani a holila som si nohy strojcekom. Ani som to nedokoncila, lebo mi tak strpla noha. skus si sama najst polohu, v ktorej to nebudes pocitovat. co vyhovuje jednemu alebo 1000com, nemusi vyhovovat Tebe. Skusaj rozne polohy a urcite si najdes tu svoju :)
Drzim palce.

miro70

plávať môžeš koľko chceš keď si priplatíš vo Veľkej Fatre****je krásny bazén a doplácaš okolo 1€...mne dali SPA plavanie 7 x 60 min
a ešte mám procedúry:
citrínový kúpeľ 4x
perličkový...4x
SPA aguavalz 4x
Zeus masáž 8x
Zafírový kúpeľ 4x
víriva kaskáda 4x
kinefit 5x
interferenčné prúdy 7x
diadynamik 7x
suchý CO2 zábal 5x
Smaragdový kúpeľ 7x
no a spoločenský život tu je :))pestrý posledné dva dni som stihol späť tak 4 hodinky:))

malaanka

miro 70
napíš koľko môžeš plávať,myslím denne a koľko min.-hod.
A aké si si vybral procedúry.
A je tam aj nejaký spoloč.život,nejaké podujatia?