Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Bosco

Roolie -
minulý piatok som sa rozhodol, že to skúsim „rozchodiť“, že začnem fungovať ako predtým s výnimkou zdvíhania ťažkých bremien a športových aktivít. Bolo to dobré rozhodnutie, lebo lyžovačka na Chopku tento víkend bola tragická aj pre zdravých. Ako sama vieš naša diagnóza je aj o psychike. Najhoršie je, keď je človek doma, buď sedí, alebo leží a sleduje kde ho čo pichá a čo mu tŕpne. Preto odporúčam každému, komu to zdravotný stav dovolí, buďte aktívmi a zabudnete na problémy. Jirko je ten správny príklad ako bojovať s herniou. Miro 70, pusti sa do podnikania určite ti to pomôže nielen finančne. Mal som bývalého spolužiaka so svalovou dystrofiou čo je oveľa horšie ochorenie ako hernia, mal stolársku dielňu a podnikal, až pokiaľ mu sily stačili. Ja som pracoval tento víkend doma na veciach, ktoré som odkladal celý rok pre obavy zo zhoršenia zdravotnému stavu. Od rána do večera som si nesadol a na moje prekvapenie, cítil som sa v pondelok lepšie. Dnes som si urobil v kopcoch, kde je ešte množstvo snehu poriadnu túru, čím strmší svah, tým som mal lepší pocit že mi to pomáha. Uvidím budúci týždeň čo mi povie neurológ na výsledky MRI.

Bosco

Roolie -
minulý piatok som sa rozhodol, že to skúsim „rozchodiť“, že začnem fungovať ako predtým s výnimkou zdvíhania ťažkých bremien a športových aktivít. Bolo to dobré rozhodnutie, lebo lyžovačka na Chopku tento víkend bola tragická aj pre zdravých. Ako sama vieš naša diagnóza je aj o psychike. Najhoršie je, keď je človek doma, buď sedí, alebo leží a sleduje kde ho čo pichá a čo mu tŕpne. Preto odporúčam každému, komu to zdravotný stav dovolí, buďte aktívmi a zabudnete na problémy. Jirko je ten správny príklad ako bojovať s herniou. Miro 70, pusti sa do podnikania určite ti to pomôže nielen finančne. Mal som bývalého spolužiaka so svalovou dystrofiou čo je oveľa horšie ochorenie ako hernia, mal stolársku dielňu a podnikal, až pokiaľ mu sily stačili. Ja som pracoval tento víkend doma na veciach, ktoré som odkladal celý rok pre obavy zo zhoršenia zdravotnému stavu. Od rána do večera som si nesadol a na moje prekvapenie, cítil som sa v pondelok lepšie. Dnes som si urobil v kopcoch, kde je ešte množstvo snehu poriadnu túru, čím strmší svah, tým som mal lepší pocit že mi to pomáha. Uvidím budúci týždeň čo mi povie neurológ na výsledky MRI.

milka 3

Roolie ja tam dnes zavolám a uvidim aky je termin na čakanie , lebo ja by som sa chcela zbavit tých " hnusných" bolestí.

milka 3

Roolie

Ja som dnes písala Melíškovi a pýtala som sa ho na to a on mi odpísal, že mám vyskušat aj ten blok že tieto dve procedury/ myslím ozon a ten kaudalny blok/ sa možu doplnat že ked nezaberie jedno može zabrat druhe.

Roolie

Milka 3, nemas za co, uz mi toilko nedakuj, rada som to pre teba urobila. Musime si pomahat :))
A chces teda ist na ten kaudalny blok cim skor? nepockame este, ja by som sa spytala toho neurochirurga v sobotu ked tam idem, co on na to, ci?
Zatial skusim vygooglit vsetko o tom.
Bosco,
kam si sa nam stratil? Chybas nam tu na stranke :) aspon smajla sem hod :)))

milka 3

Tak akurat som sa vratila od ortopeda kde som bola aj s Roolie/ ktorej velmi pekne dakujem za pomoc lebo inac by som doteraz nevedela co mam robit/.Takže doktor nas poslal na vyšetrenie " kaudalny blok".Nevie niekto o tom prosim Vás viac resp.či to niekto už podstupil.Či by mi nevedel povedat ako to tam funguje a ako a či to pomaha.Ďakujem

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hernia disku - vysunutá platnička - Fórum - ZDRAVIE.sk