Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

magnum

Viete čo je etikoterapeutická sonda,pravdepodobne nie,lebo je to horúca novinka a má niečo do seba.Veľa situácii v súvislosti s bolesťami chrbtice sa dá ňou riešiť.Terapeut je uvedený na www.alternativneterapie.sk je to ambulancia v Čadci.

43

Ahojte,
pisala som sem pred nedavnom o svojich problemoch a čakala som na vysledky MR a cievne vyšetrenie.dneska mi konečne prišli vysledky:obidva v norme,žiadna hernia.....cievne tak isto bez nalezu,až na nejake mensie krčove žily.....
noha mi nadalej trpne,mravči....poctivo chodim na rehabilitacie a mckenzie terapiu,cvičim aj doma poctivo,možno sa to trochu zlepšilo,to zase musim uznať,už to ni eje take ,že by som nemohla spavať kvoli tomu.
mali ste tu niekto taketo vysledky a napriek tomu problemy?!
som zvedava čo mi na to povie neurolog?!

milka 3

neviete mi niekto poradit kolko stoji liečba ozonom ? A čo budem potrebovat na prve vyšetrenie a či robia ozonoterapiu aj v Bratislave? Ďakujem

milka 3

Ahoj Lili1311

Žiadanku na MRI mi pomohla vybavit Rolie za čo jej velmi pekne dakujem lebo doteraz by som nevedela ako to so mnou je.Čo sa týka liečenia neviem musim sa opýtat doktora lebo neviem ako to so mnou bude teraz ked mi zistili tu reherniaciu či možem íst na liečenie ale pol roka od operacii sa už blíži v maji 8-meho tak uvidim.A mne platničku nemenili iba mi to vyčistili.Ved uvdim v utorok už sa neviem dočkat čo na to lekar.

lili1311

ahoj Milk3,aj mna operovali v Novych Zamkoch.Bola som na kontrole v decembri,ci sedia nahrady dobre.Robili mi iba kontrolne Röntgeny.Mám,ale stále bolesti este,hlavne mi puka v oblasti krcnej chrbtice.Na operaci som bola v septembri.Od mojej neurologicky som chcela napisat magneticku rezonanciu,ale nechce mi vypisat ziadost,zevraj sa mi stav vyrazne nezhorsil.V aprili idem svojmu operaterovi znovu na kontrolu,tak som chcela ist aj s vysledkami MR.Kto Vám napisal ziadost na MR?Vasa neurologicka?Idete aj na liecenie?Menili Vám tiez platnicky a mate tam Cornerstone peek Cage?Potesim sa ak sa ozvete.

Roolie

Ahoj Bosco :)

uplne s tebou suhlasim, kedysi ludia nevedeli co im je a rozchodili to. A ja som skoncila tak, ze neberiem ziadne lieky od bolesti, vyrazne mi pomohla akupunktura a kolagenove injekcie ale aj cvicenie a laser a jedine co beriem momentalne su lieky na psychiku. :) Ale tie tiez nebudem musiet vraj brat dlho, tak som zvedava. Proste okolnosti v mojom zivote ... si nevyberies. Ale operaciu tiez nechcem zatial riesit a ta zaplata sa mi velmi pozdava, budem cakat aj ja, kym ju nevymyslia :) A ze si bol 12 hodin v aute? Si macher, ja sa toho bojim a vidis, kym som nevedela co mi je, tak som si zila bezstarostne a kludne by som do auta sadla. Ja sa teraz citim vcelku fajn, sice obcas sa mi chrbat ozyva, hlavne ked nesiem na pleci tazsiu tasku. A tomu sa snazim tiez vyhybat.
Trapi ma, ze Milka 3 ma tu reherniaciu, chuda, a to ju nechcel ten neurolog pustit na MR. Ved clovek si bolesti nevymysla. Uz by to malu pochopit.
A neviem preco mi rehabilitacna zakazala si kupit tu klinovu podlozku, ze ja mam skoliozu a ze to pre mna vraj nie je vhodne... ?? Asi sa naozaj treba naucit zit s touto diagnozou, a nebrat to az tak prislis vazne. To sa musim naucit. A Bosco, daj potom vediet ako si dopadol u toho neurologa, co Ti povie, som zvedava :)

Bosco

Ahoj Roolie,
a ako sa teraz cítiš? Nurológ aj lekár v kúpeľoch mi povedali, že podstatné je to, ako sa človek cíti. V minulosti, keď nebolo MRI ľudia ani nevedeli, prečo ich bolí chrbát a nohy a rozchodili to :-). Ja som bol tiež na MRI v tom istom týždni ako ty aj Milka 3. CD-čko s popisom už mám doma, 12.3. idem na neurológiu a som zvedavý, aký názor má nato môj neurológ. Keby niekto porovnal môj súčasný popis MRI s popisom na základe ktorého ma chceli operovať pred rokom, tak to vyzerá, ako popis pre dvoch odlišných pacientov. Okrem toho, že stav chrbtice sa mení, asi záleží aj od toho, kto MRI popisuje. Ja teraz napríklad už nemám herniu medzi L4/L5 ani skoliózu lumbálnej časti, hernia medzi L5/S1 ešte stále prítomná je, ako aj rôzne iné zmeny na chrbtici. Je tam toho hodne, ja však teraz nejaké veľké problémy nemám až na to sedenie, ale v stredu som zvládol 12 hodinovú cestu autom bez väčších problémov, samozrejme s prestávkami, doma používam klinovú podložku. Nad operáciou sa nezamýšľam, lebo nie je nevyhnutná. Ten známy čo má herniu už 35 rokov mi povedal, že stále čaká na to, kedy vymyslia na platničku po operácii „záplatu“ :-). Až potom sa dá operovať, lebo ináč sa to môže na tom istom mieste zopakovať, alebo tým ktorým sa zle hoja rany môžu vniknúť zrasty, ktoré tlačia na nerv.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hernia disku - vysunutá platnička - Fórum - ZDRAVIE.sk