Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

ema123

Milka, predpona re- sa používa vo význame znovu, opäť. Predpokladám preto, že máš na tom mieste znovu herniu.

milka 3

Ahojte neviete mi niekto poradit čo je to reherniacia? Tak to mam napísane vo vysledkoch z MRI presne to je: V priestore L5/S1 preforaminalne vpravo disk presahuje cez okraj stavcoveho tela s tlakom na odstup korena S1 vpravo-reherniacia. Operovali ma 8.11 20011.ZA každu radu Vám dakujem

dafne

Ahojte, tak sa hlásim po absolvovaní kúpeľnej liečby v Bojniciach :-))
Neviem ako by som začala, nechcela som písať hned v začiatkoch, pretože už po 3 dňoch som chcela utiecť. Po mesiaci to však vidíte ináč. Bývala som v LD Baník, kto to pozná, tak vie...ubytovanie v pohode...strava výborná...aspon pre mna...jediné z čoho som trošku sklamaná boli procedúry...kedže som bola v kúpeľoch 1x,tak som nevedela čo ma čaká. Vstupná prehliadka nič moc...lekárka ma vyšetrila a povedala,že na papier s procedúrami mám počkať na chodbe. O chvíľu mi sestrička podala papier a už som aj letela na 1 procedúru. Žiadná konzultácia, nič. Zoznam prodecúr : masáž-20 min,bazén-plávanie-20 min,elektrika-15 min, parafin-10 min,plynové injekcie,perličková vaňa-15 min.,cvičenie-15 min.Čo ma najviac sklamalo bolo práve cvičenie.Mala som ho hned prvý den. Vyfasovala som takú staršiu paniu a ked mi povedala "dvíhajte zadok" (myslím,že chcela povedať dvíhajte panvu :-)))), vedela som,že z toho nič nebude..aj tak bolo. V polovici som dostala inú cvičiteľku, mladú,tak som myslela,že ona ma niečo naučí,ale scenár sa opakoval...aj som jej vravela,nech mi niečo ukáže iné...pýtala som sa hlavne na dýchanie pri cvičeniach,pretože z toho mám trošku guláš...no poviem Vám nič moc...škoda, neviem či je to spôsobené,že tam chodia prevažne starší ľudia,alebo čo...ale žiadné novšie metody cvičenia nehrozia...denne som mala 3 alebo 4 procedúry...maximálne. Žiaľ poisťovňa Vám viac nepreplatí.Vonkajší bazén bol k dispozícii, žiaľ A-čkari si ho museli platiť a to 5,€ na hodinu. B-čkari ho mali ako bonus.Aj tak sa v ňom nedalo plávať, pretože teplota vody sa pohybovala od 22-33 stupňov, čo je v zime dosť nepríjemne.Toľko moje postrehy...nemám však s čím porovnávať.

anonym_282

Ahojt,som rada,že som objavila túto stránku.Ja som po operácii krčnej chrbtice,menili mi platničky C4-C5,C5-C6.Operovali ma v septembri 2011.Bolesti ešte mávam aj keď sú menšie.Budem rada ak by sa mi ozvala malenka,myslím,že on bola na operácii krčnej chrbtice.V krčnej chrbtici mám implantáty.Bola som na kontrole a doktor povedal,že to je dobre zrastené.Lennže stále mi tam puká a praská hlavne,keď ležím a otáčam hlavou.Nevie niekto poradiť.Doktor mi povedal,že aj ostatným puka a praska a náhrady ani nemaju a že či mi to moc vadí?

miro70

PETERsro
trocha povzbudenia nezaškodí tak dik...
nemám v pláne makať na stavbe :)) ale zariaďovať takú novostavbu to bude moja práca...

PETERsro

Miro.. Pokiaľ máš nápad na podnikanie, ani neváhaj. Sám podnikám už niekoľko rokov. O to viac že máš rodinu. Nepomôžeš si sám, druhí ti nepomôžu. Bolesti boli sú aj budú, raz horšie raz menšie, inokedy žiadne. Vždy sa dá premôcť i keď netvrdím že je to správny prístup. Lenže účty platiť treba. Ono ale zas záleží aký druh podnikania... ísť robiť kdesi na stavbu ako živnostník iste neodporúčam.-)

43

no,to je to ,že si to teda mala ukažkove,
presne ako to ma byť.
ja to mam take rozhadzane a to metie aj doktorov aj mna -:)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hernia disku - vysunutá platnička - Fórum - ZDRAVIE.sk