Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

dadula
bola si už na tých fazetových obstrekoch?
IvetaK
Je veľmi ťažko ti radiť.Ak si si prečítala pozorne príspevky,tak niektorým ozón pomohol a iným nie.Niektorí s tým bojujú roky-individuálne úspešne alebo nie,ale aj tak je to ochorenie na celý život.Keď je bolesť neznesiteľná a všetky možnosti konzervatívnej liečby už zlyhali,tak vtedy už naozaj môže pomôcť len operácia.Je to na každom z nás ako sa rozhodneme.

IvetaK

Ahojte všetci. Pred tromi mesiacmi mi na MR diagnostikovali herniu platničky. Nález je nasledovný: V priestore L5-S1 sa zobrazuje výrazné zníženie SI a hrúbky disku. Disk sa uhľovito vykleňuje dorzálne medio-paramediálne doľava. Presahuje cca. 6 mm do spinálneho kanála a tiahne sa kaudálne v dĺžke cca. 10 mm. Disk nalieha a deformuje durálny vak a nalieha na koreň S1 vľavo v mieste jeho výstupu z durálneho vaku. Na priľahlých krycích platničkách pozorovať degeneratívne zmeny hyperSI v T2 a hypoSI v T1 vs Modic 1. Absolvovala som všetko potrebné (infúzie, rehabilitácie, elektroliečbu, magnetoterapiu, biolampu), bola som už 2-krát na ozónoterapii, ale nič nepomohlo. Na tom ozóne som bola v Bratislave, počula som, že tam nie sú takí dobrí odborníci, takže uvažujem, že by som skúsila ísť do Žiliny. Prosím, viete mi niekto poradiť čo ďalej...ísť na ďalšiu ozónoterapiu, alebo mi ostáva už len operácia?? Budem vďačná za každú reakciu. Iveta

Skrako

Zdravim vsetkych

Chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s vertebrolog.com. Je tam klinika v kyjeve kde pracuju s neinvazivnou metodou napravy platniciek. Mam uz dva roky bolesti v krizoch ( dve extruzie a jedna protruzia). Bolesti nôh. Skusil som uz vsetko mozne. Vsetko zabera len docasne alebo vobec.

Dakujem moc za info

filip55

Dobý deň, som tu nový, idem do Turčianskych Teplíc 12.8.2013 a hľadám niekoho kto by sa chcel so mnou zviesť, len tak aby som nevozil samý vzduch a môžu byť aj traja z okolia Pezinka.
Ak áno napište v odpovedi svoj email. Dohodneme sa mimo toto fórum.

malaanka63

Bosco,Nanenka,Miro + vsetci ktori by chceli prist.
Neurobime opat stretnutie v Turc.Tepliciach a nepodelime sa o svoje skusenosti,problemy atd. opat
Roolie sa slubila naisto,Viktoria by mohla prist z Trenc.Teplic
Na lieceni budem od 17,7. do 7.8.

Navrhnite termin

Bosco

Viktoria 3, podľa toho čo sledujem tvoje príspevky si už asi vyskúšala všetko dostupné. Po štyroch rokoch ti pravdepodobne nič iné neostáva len chirurgický zákrok. Poznám pacientov, ktorí po niekoľkých rokoch trápenia išli na operáciu a sú spokojní. Otázka je koľko to vydrží. Aj keď môj zdravotný stav sa o 100% zlepšil, obmedzenia mám stále. Tak ako ty aj ja mám výraznú redukciu výšky medzistavcového priestoru. Okrem hernie mám aj ďalšie nálezy v oblasti driekovej chrbtice, ktoré mi nedávajú perspektívu k úplnému uzdraveniu, preto som vďačný za každý bezproblémový deň.

Viktoria 3

Bosco
Nedávno som bola PN-29 dní. Vypýtala som sa do práce, pretože by som veľmi klesla na plate a vzala som si dovolenku. Moja prvá služba a nevedela som ju dokončiť. Dnes po ozóne a Pnke prvýkrát v práci a znova to isté. Práve som si vzala liek od bolesti. Ľudia na teba pozerajú bokom, že musia za teba robiť.. a ty máš v práci samé výhody. Najradšej by som dala výstup, no čo ďalej? Ani ja nechcem ísť pod nože, no štyri roky denno-dennej bolesti a obmedzenia v pohybe, chôdzi...
Som rada, keď si jasným príkladom v zlepšení zdravotného stavu. Nespadlo ti to z neba, viem. Teším sa a prajem to aj iným.

Bosco

Ahojte platničkári. Tento mesiac som bol po 14 mesiacoch na kontrolnom MRI. Výsledok je celom pozitívny. Hernia sa tak zmenšila, že už netlačí na nervové korene. Trvalo to však dlhých 27 mesiacov od vtedy ako ma chceli operovať.
Viktoria3 – koľko lekárov toľko názorov, koľko pacientov toľko rôznych problémov a komplikácií pri rovnakej diagnóze. Neurochirurgovia uprednostňujú operáciu neurológovia konzervatívnu liečbu. Človek sa však musí rozhodnúť sám. Mne najviac pomohol pri rozhodovaní môj lekár v kúpeľoch Piešťany. Keď som sa ho opýtal či by mi odporučil operáciu povedal. Keď budete mať 6 týždňov také bolesti, že sa nebudete môcť pohnúť z postele a nebudú vám zaberať žiadne lieky, začnite uvažovať o operácii. Bol to starý odborník, ktorému prešlo rukami množstvo pacientov ktorí sa liečia buď konzervatívnou metódou, alebo sú po operáciách. Títo pacienti sa do kúpeľov pravidelne vracajú a môže u nich objektívne porovnávať vývoj ochorenia pri jednotlivých metódach liečby.

Viktoria 3

dadula123
MURd. Gajdoš mi najprv odporúčil spraviť si Rg dynamické snímky, s nimi som šla na KO a zhodnotil, že obava, či stavec nie je vysunutý sa mu nepotvrdila. Dal mi aj tak návrh na dynamické MRI-Piešťany. Neviem síce načo, no čo už. Navrhol mi odštipnúť z platničky. Iný postup ako v RK. Veď nech sa zblázdnim pri rozhodovaní. Podarí sa to, tak to bude menej invazívne pre mňa. Nepomôže to, tak si operáciu zopakujeme. Rob čo chceš, človeče...!

dadula123

Viktoria 3
Ked si bola aj v Košiciach na konzultácii tam Ti tiež navrhol operáciu špekuloval nad tým?Alebo sa rozhodne až po dynamických snímkoch?