Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

Má niekto z vás skúsenosti z SM cvičením? Má pomáhať aj pri artróze? Možno neskôr pôjdem na týždeň do nemocnice naučiť sa tieto cviky.
Ja som na kontrole nevedela na isto lekárke povedať, či mi tie McKenziho cviky pomáhajú. Keď som 2-3 dni doma, robím len obyčajné kľudné práce (varenie, vešanie prádla... sedím minimálne.. nevysávam a nezmývam!), tak ma bolí sem-tam skôr v driekovej čast. No keď idem do práce (som teraz v teple, sedím a píšem, sem-tam stojím) už poobede začínam cítiť väčšie bolesti v nohe až k chodidlu. Večer som už na liekoch a nevládzem dôjsť domov. Dva - tri dni v práci a ja mám čo robiť, aby som sa cez voľno z toho dostala. Krásny život. Nič doma nerob, len lež! Cvičila som aj v práci každé dve hodiny, no viem určiť, či mi to pomáhalo. Takže sme to prerušili.
Miro 70 .... dobrá otázka.. každý má aj po operácií určité ťažkosti. Nedáva to zmysel. Chápem, že operácia úplne všetko nevyrieši, no aj tak.

bianka117

Tak ako stav pacientov, ktorí majú problémy počas zivota a nedali sa operovať, takisto je to aj so mnou, čo som po 2 operáciách platničky. Som 5 rokov po operácii, a "po" som prešla štádiámi, keď som bola na opiátoch, náplastiach a stavoch ako napr. teraz, že neužívam nič. A potom z ničoho nič príde zlé obdobie. Podľa MR - nie je tam nič vidno, ale niečo tie bolesti spôsobovať musí. Niekoľko rokov som po operacii cvičila denne 40 min. a i tak sa bolesti objavili. Samozrejme nemôzem nič namahave robit, ani sedieť.

cesnak

Ahojte,bola som operovaná v aprili minulého roku,termin mojej druhej operacie je 28.3,,,pol roka bolo ok,potom ako sa zmenilo na bolesti a slablá mi noha,až do takého štadia,že nosim paličku DG.L4,5 hernia disku,,,operoval niekoho v NZ dr.Harangozo,,napište prosim,,bojim sa druhej operácie a velmi,,

miro70

43
ak ti pomáha cvičenie tak to je len dobre, opka je fakt to posledné, pre niekoho ale nevyhnutné...výhoda neoperovaných podľa mňa je v tom že keď sa ti stav polepší a niekedy v budúcnosti zas prídu bolesti tak je to signál že nie je niečo v poriadku, u mňa(po operáciach) je to asi tak že aj keď denne cvičím a dávam si aj pozor čo ako robím bolesti mám stále, neviem rozoznať príčinu bolesti a s toho mám fakt permanentný stres....

Bosco

43 - ja som trochu špecifický prípad. Prečítaj si môj prvý príspevok z 8.11.2011 + ďalšie moje príspevky na tomto fóre. Ak si už predtým mala problémy s platničkou, tak neviem načo tvoj lekár čaká. Ak ti to vtedy prešlo cvičením, tak skús tie cviky znovu. Ja som lieky nebral žiadne, jedine beriem až doteraz Milgammu N, je to vitamín B. V nemocnici som strávil 10 dní a dávali mi najsilnejšie infúzie vrátane kortikoidov, bolesti nohy síce ustúpili, ale paréza nohy zostala. Po 11 mesiacoch som opäť OK. Posledné dva dni som mal teraz znovu trochu bolesti nohy, dnes je to lepšie, pripisujem to možno zmene počasia. Ak máš pocit úľavy pri pohybe, tak sa pohybuj, hlavne nesmieš sedieť. Ak ťa bolí noha nadránom buď máš zlú posteľ, alebo spíš v nesprávnej polohe. Najlepšie na chrbticu je spať na chrbte, ale musíš mať správnu podložku pod hlavou. Keď som si ju ja kupoval mali v obchode špeciálnu mierku, zmerali vzdialenosť temena hlavy a krčnej chrbtice a podľa toho mi predali rozmer. Mne sa však lepšie spáva na bruchu. Najhoršia poloha pre driekovú chrbticu pre moju diagnózu je podľa môjho lekára spánok na boku. Ak ti robí dobre spanie na boku, medzi kolenami by mala byť nejaká podložka. Matrac musí byť primerane tvrdý, pre každého človeka trochu iný, mne vyhovuje tvrdší. Na operácii som nebol a beriem to ako poslednú možnosť ktorú si vôbec nepripúšťam.

43

Bosco-este by som sa chcela spytat,asi som to v prispevkoch prehliadla,tak sa ospravedlnujem,ty si s tym bol na operacii alebo ako si teraz na tom?čo ti pomáha čo ti robi problem?

43

Ďakujem Vam,
ja som bola na vysetreni mckenzieho terapii,
pani doktorka mi tiež povedala,že je horsie ked je bolest len v nohe ako aj v križoch.ale podla jej vysetrenia to vyzera tiež na paltnicku.musim pockat na tu MRI.zatial mi predpisala 3 cviky,jeden 4x denne a tie dva striedat po dva dni podla toho ktory mi čo bude robit.
bosco a aj ti niečo pomahalo na tie neprijemne pocity v nohe,nejake lieky?lebo mne zatial nepomaha nič.jedine pri pohybe mam pocit ulavy.ako nahle si sadnem už to mam v nohe,najhorsie je to nad ranom ked sa zobudim.
ja sa obavam kvoli tomu,že ja som už s platničkou mala probelmy pred tromi rokmi,vtedy som mala paralizovanu celu nohu ale aj neskutočne bolesti v križoch a v klbe,po rehabilitaciach som pravidelne cvičila a po nejakom pol roku som to dala do poriadku.tento krat je to ale uplne ine,preto mam obavy čo to vlastne je.

milka 3

Dufam že to je ešte nsledok alebo lepsie povedane pozostatok stavu pred operaciou.V pondelok idem na MRI.Už by som išla rada do roboty už som na PN viac ako rok.

milka 3

Mna po operacii neboli chrbat ale boli ma prava noha až k prstom a začína ma pobolievat už aj lava pri kolene.Dufam že to neznamena nič zlé.