Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

miro70

43...
ahoj, to je zatiaľ ťažko riešiť vec pokiaľ si nebola na MR a nevieš diagnózu, takú bolesť ako opisuješ mám aj ja, ale po opke L5S1 dva krát po sebe vraj spazma od jaziev...inak pred tým som mával bolesť od driekovej chrbtice cez stehno-lýtko zo zadnej strany-členok a prsty...ale keď píšeš že nemáš problém s chrbticou tak to je trošku zvláštne...len pekne počkaj na MR a zbytočne sa nestresuj...stres budeš riešiť potom keď budeš dva roky PN ako ja.

43

prosim vás,viete mi niekto poradiť?
som už zufala z môjho stavu.asi pred 3-4 týždnami ma začala pobolievať noha,najprv lytko potom to začalo migrovat po celej nohe,pod kolenom,na holennej kosti,stehno a teraz už aj členok a nart.lekar mi povedal,že to može byt platnička ale neni si isty.dal mi myolastan a este niečo od bolesti pol tbl na noc.nič sa mi nezlepšilo je to stale rovnake,objednal ma na MR .niekedy mam pocit ako keby to bol nejaky cievny problem lebo vobec necitim žiadny problem v chrbtici.
mali st eaj vy taketo prejavy?da sa to nejako liečit alebo len operaciou?kolko trva taka liečby a v čom spočiva?čo mam robit kym pojdem na MR a kym vobec budem mat vysledky?prosim,podelte sa so mnou o skusenosti.
dakujem

miro70

Viktoria 3 :)) no veď to, kto sa má v tom vyznať...aj som si myslel že si na to bude musieť zvyknúť moja chrbtica...

Viktoria 3

miro 70
Ja mám od fyzioterapeuta na predpis za 17cent. PC vankúš. Ak máš na figu platničky, môže ti ho predpísať on alebo neurológ. Keď som na ňom sedela prvé dni, tak len na pár min. Po dvoch týždňoch som ho mala na celý deň v práci,a na obed som začala cítiť škaredé pichanie v driek. časti... zabudla som ho dať spod zadku.Mám starú tvrdú stoličku, no odrazu bola bombová. Proste si na to treba pomaly zvykať. Te fit vankúš je vraj na tom istom princípe.. ba aj ako fit lopta... vraj... isto to neviem, treba to skúsiť. Lekár mi odporúčal spinálnu stoličku, druhá lekárka radšej len opierku- valček, ako pri produktoch od McKenziho.Kto sa ma v tom vyznať.

milka 3

Ahojte nevie mi niekto poradit či ma nejaky vpliv na narok k invalidnemu dochodku ked som po operacii a nešla by som na liečenie či mi ho možu ten ID vziat?Ďakujem

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hernia disku - vysunutá platnička - Fórum - ZDRAVIE.sk