HAK-ano, nie????

moniqa87

mylela som sposob... oralne, ustamy, co potom ide priamo do zaludka a tam ti ho moze podrazsit, ak si vezmes naplast alebo ten kruzok alebo nieco ine... tak ak ti to nepride do kontaktu so zaludkom tak by ti ho nemalo podrazdit, ale samotne hormony tam budu vzdy...
tak som to myslela

moniqa87

myslim, ze cisto bez hormonov su dnes uz len kondomy... aj tie kruzky aj vnutromaternicove telieska robia s obsahom hormonov, ale ak si mala problemy so zaludkom, mozno to nebolo prave tym, ze si uzivala hormony, ale tym, ako si ich uzivala

rita23

Ahojte, to je tema, ktora ma trapi. Uzivam HAK rok a tri mesiace a asi po roku som mala vredy na zaludku. Doteraz ma zaludok pobolieva, doktorka vini HAK. Doberiem este posl. 2 balenia a s HAk som rozhodnuta skoncit. Preto hladam inu metodu ochrany, ktora by tak neposkodzovala telo. Co odporucate? Naplaste? Kruzok? Existuje nejaka ochrana pre zeny bez prijimania hormonov?

DESmodka

ja beriem hak 4 roky (jeanine) a absolutne nic ma netrapi, ziadne vedlajsie ucinky, ani priberanie :)... ja hak odporucam

Ssonja

Ahoj Mirka12, tu siisii. nikdy nemôžeš dopredu vedieť ako tvoje!!!telo na HAK zareaguje.Ja som 2.5r nemala žiadne problémy!!! Potom prišli bolesti v prsníku...a zistili mi to čo som v príspevku siisii písala. Kamoške(24) taktiež zistili nezhubné nádory...dve jej už vyoperovali...a teraz jej našli cystu na vaječníkoch. ďalšia má dve cysty v prsníku. Po týchto skúsenostiach Ti len chcem poradiť, aby si si to dobre rozmyslela. Po mesiaci žiadnu zmenu nezbadáš...zvykneš si na pohodnlosť HAK ...ale nikdy neveš ako tvoje telo zareaguje po roku atď.
Lekári z toho majú veľký kšeft! No voľba je na každej z nás.
maj sa

moniqa87

ano, tak... ale ved porozmyslaj, jasne, ze nie je nzdrave pchat do seba lieky a tak, ale ked si to tak vezmeme, vo vsetkom su nejake pesticidy a vselijake svinstva a ked uz beriem hak, tak sa vyhybam inym liekom a chodoby liecim prevazne cajmi a podobne