Nemam depresiu a predsa chcem zomriet

Príspevok v téme: Nemam depresiu a predsa chcem zomriet
face of agony

Chcem zomriet. Uz nechcem zit. Teraz za mna nehovori depresia. Praveze mam celkom neutralnu naladu. Ale ked sa na zivot tak pozriem, tak mi pripada velmi zbytocny. Len zabijanie casu. Nic pre mna nie je zaujimave, cenne, bolestive. Dala som si dole okuliare a vidim svet tak ako je. Naco tu mam byt? Mozno mi napisete, ze kazdy tu ma nejake poslanie. Ale mne to je dost jedno. Nechcem tu byt. Vsetko mi je lahostajne. Bezvychodiskovost ani neviem odkial.
----------------
Detailne popísaná choroba "Depresia" www.zdravie.sk
Telefonické linky pomoci - www.zdravie.sk

malaanka

prosím ťa nerob to. Moja neter spáchala samovraždu pred 8 rokmi a ja sa doteraz neviem s tým zmieriť.Naozaj nemáš nikoho komu by na tebe záležalo?Predstav si aký žiaľ zanecháš v ich srdciach.Mne moja neter doteraz chýba.Prosím nerob to.

sniček

Zaujimave, dal som si do vyhladavača že chcem zomriet....a hned sa mi objavil taky clovek ktory to citi presne tak ako ja :)....a precital som si komentare a len som sa uistil že to naozaj citi tak ako ja a nikto ho nevie pochopit! :)) he he aj som sa pobavil na tych komentaroch...takisto nemam depresiu ako ten alebo ta čo to sem napisal-a...naopak som dost vesely človek čo vie rozdavat radost a dobru naladu...mal som viac krat v živote štastie na rodinu..na peniaze...a to všetko som si aj vybojoval..nie som žiadny rozmaznany dilinko, nemam bohatych rodičov čo by mi pomahali ani nič podobné!Ale aj tak ked to zhodnotím....tak načo som tu?..sa na tom smejem..čokolvek dosiahnem, čokolvek urobim...či mam deti, bohatstvo, štastne manželstvo alebo či som štastny sam...všetko je len ojeb na naše myslenie a všetko je len naozaj zabíjanie času kým neumrieme...nemá to nijaký hlbší význam..ani náboženstvo..to som si tiež skúsil a bol angažovaný...dokonca mám aniela či jak sa to všeobecne nazýva čo mi povie čo vždy bude a aj sa to plní..a načo mi to je?...na hovno!...lebo aj tak to celé postráda hlbší zmysel....mám taký súkromný názor, neviem či sa nemýlim...že človek nemože pochopit toto naše bytie ...kým je v tele fyzickom..neviem kam prejdeme ked zomrieme...ale dúfam že to potom pochopím..teším sa na to!:) Napriek tomu že ma to tu nebaví z vyššie uvedených dovodov....aj tak som sa rozhodol to dobojovat dokonca a neurychlovat to samovraždou..pripadá mi to nejaké zbabelé či co!..ale to je len moj názor...pa pa :)..Andrej

Genesis

podla mojho nazoru je uplne v pohode ze ludia pisu o tom ze chcu spachat sebevrazdu ... mali by byt na to urcene fora. To ze niekto rozobera spachanie sebevrazdy na nete ma logicke opodstatnenie a ludia to robia najcastejsie z nasledovnych dovodov:

1. naozaj chcu spachat sebevrazdu ale bohuzial nevedia prekonat pud sebazachovy (jednoducho sa boja co je uplne prirodzene) a preto sa snazia najst najmenej bolestivy sposob ako sa zabit. Mozete brat jed na to ze kebyze je k dispoziici bezbolestny sposob ako sa zabit tak pocet sebevrazd stupne na enormne velke cislo pretoze mrte vela ludi zije len preto ze sa nedokazu zabit.

2. niektori pouzivaju pisanie o sebevrazde ako posledne volanie o pomoc ... jednoducho sa snazia vyjadrit tym to ze uz sami nevladzu a snazia sa upozornit na vaznost problemu ... vela ludi si mysli ze ten kto pise o sebevrazde ju nespacha :) .. bohuzial toto je blbost na n-tu .. plno sebevrahov co to maju za sebou dlho bojovali a hladali pomoc ... bohuzial nie vzdy je spravna pomoc na spravnom mieste a ani nie vzdy sa da pomoct ... v niektorych pripadoch je smrt jednoducho vazne tym najlepsim riesenim.

co mi je vazne luto ze ludia co chcu zomriet nemaju inu moznost len spachat sebevrazdu pretoze nemaju k dispozicii ludskejsie sposoby odidenia z tohto sveta vo forme eutanazie.

je smutne ze k nasim stvornohym priatelom sme viac ludskejsi ked sa trapia ako k vlastnemu druhu.

xyzxx

Pozri ked si uz taka dementa.. tak skor nez sa zabijes sprav aspon nieco uzitocne pre vsetkych.. chod do ciganskej osady a vystrielaj co najviac tych potkanov co zneprijemnuju zivot normalnym ludom..
a spravis aspon jednu uzitocnu vec v tvojom bezvyznamnom zivote..
ach nechapem tych samovrahov..
ja keby som chcel zomriet, tak nalozim auto umelym hnojivom a odjebem sa v strede osady, alebo postrielam ich co najviac, kym na nezastavia..
Samozrejme nie ako ten dement z BA devinskej co strielal aj po normalnych ludoch.. Dufam ze som ti dal dobru inspiraciu do zivota ty P*** jo a este, neskac sa pod vlak.. dost to totiz naserie ked ti do prace meska spoj.. prajem pekny den.

malajka

Tak ked chces zomriet preco to sem pises? Ako nic nemam proti tebe i ja som mala niekedy take umysli ale to bolo v takych situaciach ze vsetko uz na mna dolahlo a nikde osm nepisala na ziadne fora ze chcem umriet, nechcem ziadnym sebevrahom napomahat ale ak chces umriet tak umri ak ta tu nic nedrzi, ak nema pre teba zmysel zit. Pre mna ma a bude mat vzdy nejaky zmysel zit pretoze zivot je len jeden a pokial si ho samy znicime tym ze sa zabijeme tak verim ze v nebi budes loutovat ze si radsej mala ostat zit a urcite by ti doslo do zivota nieco, niekto kto by ti otvoril oci z neutralneho smeru na velmi radostny a zilo by sa ti ovela lepsie :)

natusa42

true ..neskutočná pravda !! súhlasím úúplne s tvojím názorom ...máš pravdu,ľudia nevedia chápať človeka druhého....a všetko len bagatelizujú,jeho problémy,jeho depresie ,ale nakoniec to dospeje do veľmi zlého štádia :( ked nikto nevie pochopiť človeka

true

Nech to píše ktokolvek, netreba byt lahostajny k takýmto ludoma posielat ich na psychiatriu ci niekde inde.Problem sa rieši a nie lieči.Potrebuje pomoc a najviac potrebuje mat pri sebe niekoho blizkeho, najblizsieho, ked taký neeexistuje, je mozne , ked sem pise, ze aj nejaka rada podpora , pochopenie, od nas mu moze nieco dat , zmenit pohlad ci postoj k zivotu. Mate vsetko, zmysel zivota, svoje tuzby , viete preco ste tu ake mate poslanie atd, co tu pisete. no pride , zmena v zivote , nejake obdobie ked zrazu pridete o vsetko co ste milovali a preco ste zili, co bol váš ŽIVOT, Pretoze ste človek, ktorý nevie žit len pre seba ale pre druhých aj ked niektorý mudry hovoria , ze to nie je spravne aj sa to pokusite pochopit ale i tak skoncite , tam a v tom aký ste.A zrazu je koniec tma , myslia si o vas , ze ste blazon, ze ste pacient zrelý na psychiatriu nechcú vás akoby pochopit vypocut, pomoct , posielaju vas tam , kde sa to len urýchli , lebo vy ste uz davno zistili , že váš zivot bola rodina a ta tu uz nie je ..., takze ostava len ZBOHOM

marjy77

Ak sa ti už nechce žiť porozmýšlaj skús nájsť pre&čo sa ti oplatí žiť, napríklad rodina či priatelia. Ak nemáš žiadni dôvod skús niečo vo svojom živote zmeniť napr si nájdi priateľku alebo si nájdi koníčka ktorí by ťa dlho bavil. Možno zmeníš názor.
Každź je tu pre niečo.