Nemam depresiu a predsa chcem zomriet

Príspevok v téme: Nemam depresiu a predsa chcem zomriet
face of agony

Chcem zomriet. Uz nechcem zit. Teraz za mna nehovori depresia. Praveze mam celkom neutralnu naladu. Ale ked sa na zivot tak pozriem, tak mi pripada velmi zbytocny. Len zabijanie casu. Nic pre mna nie je zaujimave, cenne, bolestive. Dala som si dole okuliare a vidim svet tak ako je. Naco tu mam byt? Mozno mi napisete, ze kazdy tu ma nejake poslanie. Ale mne to je dost jedno. Nechcem tu byt. Vsetko mi je lahostajne. Bezvychodiskovost ani neviem odkial.
----------------
Detailne popísaná choroba "Depresia" www.zdravie.sk
Telefonické linky pomoci - www.zdravie.sk

face of agony

Ako som uz pisala - mam skoro vsetko co potrebujem. Nemam ziadnu smrtelnu chorobu, aj ked ja by som depresiu kludne nazvala smrtelnou chorobou. Radsej by som mala tazku chorobu, ako depresiu. Lebo pri chorobe nestracas chut zit. Ale pri depresii ju stracas. A keby len to. Stracas uplne VSETKO. Ale kto to nezazil, len tazko tomu porozumie, tak sa vam nebudem cudovat, ak mi budete pisat veci typu - tak sa vzchop, zivot mas pred sebou, si taka krava, ze myslis na smrt. Momentalne mi to je ukradnute.

jaja-jaja

Chceš zomrieť lebo máš vážne ochorenie? Napríklad ako nejaké neliečiteľné autoimunitné, alebo rakovinového pôvodu? Vtedy by som sa nečudovala, že človeku prejdú mysľou aj takéto myšlienky, ale ak si zdravá, asi si neuvedomuješ čo je v živote najcennejšie. Ale ľudia i s takýmito ochoreniami hľadajú cestu ako žiť aj ke´d s problémami. Pre svojich najbližších, sa netreba opúšťať. Ale asi nepoynáš hodnoty života.

ijjjjja

dam ti jednu radu, navstiv lekara... vkoro kazdy mava take pocity, aspon raz za cas... ja som mala tiez v 19 take obdobie, proste som stratila chut zit, nic ma nebavilo, v nicom som nevidela buducnost, no a rozmyslala som nad vselicim.. skoda, ze som vtedy nemala eset dost rozumu, aby som navstivila psychologa, psychiatra... sice som sa z toho svojpomocne ako tak dostala, ale trvalo to dlhsie a nebolo to lahke.. toto mas taky krizovy vek, viaceri moji rovesnuici mali v tom obdobi podobny problem.. len to treba riesit

mirka2323

ani ja nemám žiadny zmysel života.. kedysi som si veľmi priala zomrieť. teraz už nie, proste som si povedala, že žiť musím, možno ma ešte niečo pekné stretne, a keby som sa zabila tak by som sa to nedozvedela. a možno v budúcnosti ešte nájdeme nejaký zmysel života, aj keď ho teraz nemáme..

face of agony

Janka, tak sa citim velmi podobne. Mam to, co ini nemaju, vlastne mi skoro nic v zivote nechyba. Len chut zit.

janka 50

ja sa liecim uz 10r na depresie a s pribudajicim vekom a po menopauze je to coraz horsie.tiez sa pytam na co som tu,ked ma nic nebavi,nezaujima,netesi.zijem doslova nasilu.a pritom mam 2dobre deti,milu vnucku.najradsej by som uz nebola.

face of agony

Aj ja som sa uz parkrat pokusala zabit. Raz som dokonca skoncila na ARE. No, ale nejde o to. Keby sa dalo, tak by som sa chcel samozrejme z toho dostat. Ved preto sem pisem. Ze mi mozno dakto poradi, vypocuje... Ze preco zit. Je to tazke, ked nevidim zmysel. Pravdupovediac, nepoznam ani jedneho cloveka, ktory nema zmysel zit. Lebo taki ludia su uz davno mrtvy. Ak nie, tak maju aspon to 0, 001 percento zmyslu. A moja hranica je pod nulou:(

moniqa87

a naco sem pises, chces sa toho zbavit, abo co?
ak sama nejmas ciele, pre ktore chces zit, tak to je akurat tak smutne, niekto zije pre deti, niekto pre karieru, kazdy musi mat nieco co ho naplna, nemas ziadne ciele?
a depresiu mas aj ked si to nemyslis, ta sa totiz neprejavuje len neustalym plakanim a podobne, ale takymto zmyslanim

rita23

myslim si, ze nie si jedina, ktora v zivote nenachadza zmysel. Len iny sa nad tym tak velmi nezamyslaju. Ja mavam depresie, dokonca stalo sa mi, ze ked siel do stanice vlak, na ktory som cakala, mala som vidinu, ze ake by to bolo, skocit pod neho. Inokedy zase predavkovanie liekmi. Su to pocity, ked ma cely svet nechape. Ale v skutku chcem zit.