Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO

Príspevok v téme: NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO
damian

- Ľudské telo pozostáva z asi 75% vody (H2O) a pre svoje správne fungovanie potrebuje 2 až 2 a pol litra (dospelé osoby) čistej, neminerálnej, nebublinkovej vody denne
- Koľko čistej vody vypijete denne vy???

- Smäd je znakom už pokročilého a vážneho dehydrovania organizmu!

- Všetky iné nápoje mimo vody sú diuretiká (močopudné), ktoré dehydrujú telo

- Zvieretám dávame čistú VODU

- Kvetom a ostatným rastlinám dávame čistú VODU

- Seba (že vraj Homo sapiens) nalievame dehydrujúcimi kávami a čajmi, pliesňotvornými mliekami, alkoholom, kyselinami, konzervátmi, bielym cukrom a jedovatámi sladidlami nadopovanými nápojmi, počnúc Coca-Colou, (ne)končiac konzervovanými džúsmi

- Potom nariekame, lebo trpíme rôznymi bolesťami, žalúdočno-črevnými ťažkosťami, artridami, depresiami (a inými psychickými poruchami a tzv. stareckými chorobami), migrénami, alergiami, astmou, kožnými problémami, zničenou imunitou, zápchami, zvýšeným cholesterolom, krvným tlakom (a inými srdcovo-cievnými ochoreniami), mŕtvicami (porážkami, ak chcete), cukrovkami, poruchami správania (hlavne u detí, napr. ADHD), obezitou, hlúpo nazývanými ‘autoimúnnymi‘ ochoreniami, hormonálnymi poruchami, osteoporózou, poruchami zraku, žlčníkovými a obličkovými kameňmi a ochoreniami, plesňami (ktoré spôsobujú a podporujú mnohé iné ochorenia) v neposlednom rade rakovinami atď.

- Chronicky dehydrovanému organizmu môže trvať aj 3 mesiace, pokiaľ sa znova zavodní (samozrejme za predpokladu, že budete piť adekvátne množstvo vody), keďže vaše rokmi dehydrované bunky nie sú schopné prijímať a udržať vodu a potrebuju čas na OPRAVU.

- Váš múdry a farmaceuticky študovaný lekár sa vám pravdepodobne vysmeje, keď mu o týchto veciach poviete.

- Avšak, nesnažte sa mi nahovoriť, že po čase (alebo i veľmi rýchlo) adekvátneho prijmu vody nepocítite na sebe zmenu! (Odkedy sme ja a moja polovička začali piť vodičku, ja nemám bolesti chrba a hlavy, vidím lepšie, ziedkavo máme nádchy, moja polovička nemala už vyše roka migrény a problémy s močením a napriek tomu, že 8 rokov nemohla raňajkovať, teraz pekne papká.)

- Bežte a hneď si dajte dva poháre vody!!! Na zdravie!!!

zdroj: BADATEL.SK

damian

Veru, ten druhy clanok nie je nicim inym, nez cirou propagandou farmaceutickeho priemyslu. Journal of the American Society of Nephrology, tak ako aj ine tzv lekarske zurnaly maju korene vo farmacii, kedze su farmaciami sponzorovane, ci uz priamo alebo nepriamo - reklamami drahymi liekov v tychto zurnaloch. Viete si predstavit, ako by utrpela medzinarodna nefrologia, ak by zacali kazat ludom pit adekvatne mnoztvo vody - 2 az 2 a pol litra?. Je to prave nefrologia, ktora najviac proti pitio vody bojuje, tak, ako je rakovinova industria proti vyuzitiu prirodnych silnych antioxidantov pri liecbe.

sisina

hm, zaujimave....ale nesuhlasim, ja keby som mala pit iba vtedy, ked som smadna, tak nepijem vobec! iba ak kavu:) ja smad vobec nepocitujem...

vodicka

caute, prislo leto, cas, ked je dolezite pit a tato tema padla do zabudnutia?? tak ju treba ozivit trosku:)
dnes som nala zaujmave clanky, tak si precitajte www.novinky.cz
www.novinky.cz

robbie56

ele: to sumenie "moze" byt odpovedou na casto kladenu otazku "odkial viem ci som v stave alfa ?"
To neviem, ci to kazdy pocuje/vnima, ale z inych for a rozhovorov s ludmi mam skusenost, ze aj iny toto vnimaju ...
Pri spomaleni frekvencie mozgu(zapucuvanim sa do vlastneho dychania sa dokazem upokojit a vtedy )ako keby pocujem tu frekvenciu/ a aj viacery co som pocul ...
Ak sa na to nesustredis, tak to nemusis vnimat, a ani nie je ucelom meditacie pocuvat tuto frekvenciu .. mne sluzi len na overenie si stavu alfa(neviem ci sa domnievam spravne, ale zatial si to tak myslim ...)
A suhlasim, nemusi z toho byt spanok, ale vacsina ludi je v tomto stave(nevedome) velmi kratko a akurat pred zaspavanim, ked sa z Beta dostavaju velmi rychlo z Alfy do Thety(zvycajne spanok) a ak je spanok velmi hlboky tak aj Delta ... ale aj rano su v alfe pri prebudzani sa ...
Na priblizny popis napr.:
www.psychic101.com

Ale aby som zostal pri teme VODA, tak:
sk.wikipedia.org

ele

robbie56, pri alfe nemusíme počuť jemné šumenie v ušiach a nemusí byť z toho spánok, ak tú" SILVA method",tak dobre poznáš. Je to kontrola mozgovej činnosti pri plnom vedomí.

robbie56

ele: Ano, Silvova metoda je dobry priklad, vlastne vela ludi hovori, ze to je jeden z najlepsich sposobov ako aj laik dokaze experimentovat s meditaciou ... hovori sa, ze ak sa to robi tak, ze ta vedie instruktor, tak je to ucinnejsie a lahsie ...

Ja som to skusal skor na zaklade citania, potom som mal sancu vyskusat aj "guided meditation" v Chicagu tohto roku :) a mozem potvrdit, ze sa rychlejsie clovek naladi ..

Kosa: suhlasim ... Ked nieco nevidim, este to neznamena ze to neexistuje ...
Napriklad my mozme fungovat vo viacerych sferach(viacerych dimenziach, na viacerych frekvenciach) ... to ze nase telo dokaze zachytavat len urcite frekvencie a interpretujeme si len veci 5 zmyslami, este neznamena, ze mimo tela nemame existenciu ktoru mozme tiez za istych okolnosti vnimat.

No ale vratim sa k poVODNEJ teme ...
Uvedomil som si dolezitost VODY a pitneho rezimu ...
Pre istotu zhrniem po com si myslim, ze tuzi fyzicke telo:
1. Vzduch (cisty, alebo momentalne menej znecisteny ... bez vzduchu par minut a uz nemozme byt s telom spojeny, to jest zomrieme, menime formu vnimania ... )
2. VODA - pre telo druha najdolezitejsia vec po vzduchu, kedze tvori cca 3/4 tela a telo bez neho nevydrzi viac ako cca tyzden(podla officialnych sprav). Podla neoficialnych sprav vraj niektory mnisy zaoberajucimi sa duchovnou praxou v stave meditacie vydrzia aj mesiace(zatial na sebe nemam overene ;) ale nevravim, ze to nemoze byt ...) bez vody a stravy, ale nie bez vzduchu ...
3. Potraviny/Jedlo - tu je to tiez diskutabilne ... niekto si pod potravinou predstavy konzervu s rozkom, niekto cerstvu zeleninu a ovocie ... podla tych predstav im casto funguje aj zdravie.
Tato tretia skupina je zaujimava z toho hladiska, ze jej posobenie zistime as po dlhsom case.
Teda ak sa nadychame dymu pri poziari, mozme sa s telom rozlucit za par sekund/minut ... pokial budeme asi tyzden/mesiac pit nekvalitnu vodu, tak to zbadame tiez ... ale prave pri jedle to moze trvat aj roky kym clovek zisti, ze nejedol kvalitne potraviny ...
Ani jedna rakovina neprepukla zo dna na den ... je to proces dlhodobeho tyrania tela nekvalitnymi/nevyzivnymi potravinami.

Nezabudnite sa pozastavit a napit poharu vody :)
Ak mate moznost, tak si kupte zariadenie na filtraciu vody ... podla vlastnych skusenosti odporucam "reverznu osmozu". Mikrofilter, ktory neprepusti vacsie molekuly ako molekuly vody ... okrem toho v prvotnych fazach sa zbavuje od vacsich mechanickych necistot a aj od chloru ...

ele

robie56, jednou z liečebných metód ktoré využívajú stav alfa, je aj tzv. Silvova metóda, možno o nej niečo vieš. Pred zaspávaním sa ponárame do hladiny alfa, ak si v tejto hladine vsugerejeme pozitívne myšlienky zdravia, naše podvedomie sa bude rýchlejšie podieľať na ich realizácii. Ak zaspíme už sme v hladne théta. Stav alfa sa dá dokonca naučiť a využívať pri plnom vedomí. Je to tzv. kontrola mozgovej činnosti. Pokiaľ sa niekto tomu venuje tak je schopný liečiť sám seba aj iných. Sú aj psychowolkmeny, ktoré navodzujú tento stav a údajne sa dajú rýchlejšie učiť cudzie jazyky alebo využívať ich pre zlepšenie zdravia.
Medzi nebom a zemou je toho ešte veľa o čom nevieme a aj keď si to nevieme vysvetliť, neznamená to že to nie je. Podobne je to aj s tou vodou. Možno o nej ešte ozaj všetko nevieme.

kosa

robbie56,
ano je to nepredstavitelne a hlavne NEPOCHOPITELNE.
ale akonahle aj ti co su vyslovene MATERIALISTI a NERELIGIOZNI ( teda este si ako tako zachovali ZDRAVY ROZUM) vedia o eksistenciji ELEKTROMAGNETICKEJ ENERGIJE a MAGNETU tak aj to NEVIDITELNE SA ZRAZU STANE VIDITELNYM aj ked je jasne ze elektromagneticke ziarenie sa vidiet volnym okom neda.

aj toho panaboha raz objavime ( teda nehovorim ze niektori uz to tajomstvo zivota poznaju :)...) ale pre tych co uz budu hnit to bude neskoro.

robbie56

Podla mna to pripada byt nepredstavitelne hlavne pre tych, co si myslia, ze su len hmotne telo a nic viac ... som zvedavy ako by potom ony vysvetlili "out-of-body experience = ked sa ocitnu mimo tela" ... No asi sa este neocitli, tak to nemozu verit zatial :)
Alebo aj pri meditacii, ked si necitia iba hlavu ...
Tym som chcel len naznacit, ze aj voda "moze" mat dusu na ktoru sa da vplyvat pozitivnymi, negativnymi myslienkami ...
Kedze material "moze" byt len jedna forma frekvencie, ktora je len malou castou tej zvysnej formy, tak uz by to malo vysvetlit niektore "paranormalne javy" ...
Podla jednej vychodnej teorie:
"JA" by som mal riadit "mysel-myslienky"(som nad myslou), "mysel" by mala riadit "mozog"(mozog je nad telom, riadi ho), "mozog" riadit "telo" ...
Uz su aj liecebne metody, ktore toto vyuzivaju ... ze v stave "alfa", ked frekvencia mozgu je okolo 5-10 Hertzov, tak sa vsugeruje pozitivna myslienka, alebo liecebna metoda(ci uz autosugesciou, alebo hypnozou) co sposobi, ze "JA" pozitivnymi myslienkami ovplyvnim mysel, ta ovplyvni mozog a ten ovplyvni telo.
Stav alfa bezne ludia nepocituju, lebo sa to udeje velmi rychlo a je z toho spanok, co uz je este nizzsia frekvencia, ale zvacsa sme tam pasivny ... Pri alfe by sme mali pocut jemne sumenie v usiach ... da sa to vyvolat aj sustredenim sa, upokojenim dychania(proste vedomou meditaciou) a v tom stave ovela lepsie vnimame(cize dobra ucebna pomocka :) bez chemie ).
Nemusime verit, vlastne kym nepocitime, tak neverme je to tak lepsie, ale v tajnych sluzbach a aj v bojovych umeniach sa to vyuziva a na vychode uz dlhsie ...
Sorry, ze som kus odbocil od povodnej Damianovej temy ...
Pime a nazdravie :) Dnes cca 3 litre vody + asi 8 deci caju na ocistu pecene(Sylibum Marianske).

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

NAJLEPSI RECEPT A PREDSA ZADARMO - Fórum - ZDRAVIE.sk