klíma - čo si o nej myslíte?

Príspevok v téme: klíma - čo si o nej myslíte?
barbinka

Včera som bola v nákupnom centre v Avione aj s bratom a obidvoch nás dnes bolí hrdlo. a to sa mi nestalo prvýkrát, vždy keď mám na blízko klímu, tak ma začne hrdlo hneď bolieť. mne klíma vôbec nechýba, tak prečo ostatní ľudia ju tak preferujú. myslíte si, že je to zdravé? podľa mňa určite nie, myslím, že to škodí aj kĺbom.

blady

Prosimta, a kde pracujes fyzicky cely spoteny a pustia ti tam klimu?

lebo ja v kancli pracujem psychicky a na to potrebujem chladnu hlavu, a spoteny som aj tak - od tepla - aj ked cely den sedim....

radana

Ked budes fyzicky pracovat cely spoteny a spustia ti tam klimu,tak pochopis,v com skodi klbom.Manzela vyslovene lamu ruky v ramenach a mava bolesti.A zaujimave je,ze aj kolegovia,co s nim robia maju rovnake zdravotne problemy.Cim to asi tak moze byt...Hmmm

blady

hm. a tu je problem. ja mam problemy s klbami, ale nisu z klimy. Mam totiz hypermobilne klby a z toho ma bolievaju chrupavky...to je vsak GENETICKA PREDISPOZICIA - dedicna
nuz, a pisal som:
skus sediet 8 hodin v kancli pod strechou, kde ti pece slnko, vonku 40 stupnov, v kancli 40 stupnov A VZDUCH STOJI...(aj ked otvoris okno)

Prepac, ty pises: ja viem, že to mám z klímy.
a niesi trochu precitlivela? Velmi casto na to myslis, ze toto a toto mas z klimy? Ides do obchodneho centra s tym, ze: a sakra, maju tam klimu, a bude ma zas boliet hrdlo?

Ja som vyse roka robil v praci, kde sme mali klimu, a bola pustena na cca 18 stupnov od rana do vecera...nikdy mi nic nebolo!

Okrem ineho, kazdy je iny, kazdemu nieco ine vyhovuje...

tak prosimta neutoc na klimatizaciu, TREBA JU VEDIET POUZIVAT! rozdiel medzi vonkajsou a vnutornou teplotou by mal byt do 6 stupnov...
Ja som horkokrvny typ cloveka a 40 stupnov v kancli a 40 vonku v bezvetri 8 hodin denne by ma zabilo.
a pijem aj bublinkove, aj studene aj nanuky, ale ochorel som vzdy vtedy, ked je to prirodzene pre oslabeny organizmus.

este jedno:
mali sme tu kolegynu, ktora bola casto az nepricetna, ked sa zapla klima, i ked predtym, ked sme ju nemali, tak plakavala s nami, ze je tu dusno, a teplo....zaujimave bolo, ze z tej klimy nikdy neochorela...ALE ochorela akurat, ked bola zima a ked sa v kancli kurilo...
a to preto, lebo este si nahrievala zadok dalsim elektrickym radiatorom, a ked po tyzdni tohoto praktizovania isla raz domov, tak ju vonku riadne ofuklo, a mala zapalene vajecniky....

Co z toho vyplyva? vela veci si clovek navodi psychickym vsugerovanim, ze toto mam z toho, a ked s tym pridem do kontaktu, tak ochoriem.
PLATI jedno pravidlo: VSETKO S MIEROU!

takze klimatizacia nieje vobec zla a netreba ju zakazat. treba si na nu zvyknut a vypustit z hlavy, ze prave toto mam z klimy.

pa

barbinka

blady: ja mám kanceláriu pod strechou a ver, že radšej si otvorím okno. som zvedavá, čo budeš robiť o 10 rokov s tvojimi kĺbami. nič nebudeš môcť robiť. teraz sa ti dobre vypráva, ale však ono to príde. a odkiaľ ty môžeš vedieť, či ja posilňujem imunitu, alebo nie? ja viem, že to mám z klímy. nedávam si zmrzlinu, nepijem studené nápoje, ani bublinkové a užívam probiotiká.

blady

najviac vsak skodi psychike.
kazdy si mysli, ze ked ma problem, tak je to z klimy, ale na imunitu svojho organizmu vobec nepozera a neposilnuje ju...

Klima je super. skus sediet 8 hodin v kancli pod strechou, kde ti pece slnko, vonku 40 stupnov, v kancli 40 stupnov a vzduch stoji....to je na uplny kolaps.

zamysli sa :-)
www.etrend.sk

frontman

klima je dobra vec, predsa len niekedy je vnutri moc teplo a neda sa to vydrzat.

ale je fakt, ze je beznym zvykom dost to prehanat, a prilis ochladzovat.

barbinka

ako ja som strašne nahnevaná. vybrali mi v decembri mandle a som sa tešila, že už ma nebude hrdlo bolieť a úplne som zabudla na to, že v lete bude tá hnusná klíma v robote pustená. škodí aj dýchacím cestám, kĺbom, hrdlu. čomu ešte?