Nechcem mať po tele toľko červených bodiek

Príspevok v téme: Nechcem mať po tele toľko červených bodiek
ennka

Mam 35 a po tele(hlavne brucho, potom ruky a už aj nohy) sa mi začali vytvarať ako keby cervené bodky. Najpvr sú nepatrne, potom sa zväčšujú a neskôr vyzerajú ako vystupla špendliková hlavička. Vyzera to neesteticky.Čo je to za choroba a ako sa da tomu predchádzať. Je to fakt rozsypané po celom tele :-(( a ja to už nechcem!

RNG

emka, podobne su nielen hemagiomy starsich, ale aj petechie a trombocytopenia.
Okrem operacneho odstranenia(laser, "holenie") by som najskor vyskusal vitamin K krem a silne antioxidanty, lebo sa tu jedna o praskanie cievok(kapilar) a vytvaranie mikroskopickych vyronov krvi. Pripadne aj krem s obsahom escinu(vytazok z divokeho gastana) ako napr polsky vyrobok Venitan urceny na krcove zily

ennka

BINGO, ked som si dala vyhladat v google v obrazkoch "Angioma senile" tak to su tie cervene drobne. Fuuuj ale ako tomu predchadzat. Poradte

aduliena

Červené bodky

Každý pozná drobné červené bodky na hrudníku alebo na chrbte - Angioma senile , ktoré vznikajú spravidla v tridsiatom až štyridsiatom roku života. Vyskytujú sa u oboch pohlaví, častejšie však u mužov. Ich veľkosť dosahuje niekoľko milimetrov, spravidla bývajú veľké ako špendlíková hlavička. Vyskytujú sa jednotlivo, častejšie sú však mnohopočetné. Slnečné žiarenie u predisponovaných ľudí výrazne prispieva k ich tvorbe.
Odstraňujú sa laserom alebo polychromatickým pulzným svetlom.

U menších povrchových afekcií býva zákrok jednorazový, pi hlbších poruchách je ho potrebné opakovať.

ennka

no nenajde sa nikto kto mi poradi aby sa mi to uz nevytvaralo a upozornujem ze na slnku sa nevypekam, takze od slnka asi eeee

ennka

vekom vekom aj mne povedala kozna z vekom, ale preco to niektori maju a ini ani v 99-ke nevedia co to je. Tak jakym vekom! Kebyze vrasky tak ano to maju vekom vsetci ale tie cievne cervene hnusoby...to ma len niekto. Ta z coho alebo coho nedostatok to moze byt?

gumajz

nie je to od slnka, ved to sa robí aj v zime.ja to mám tiež a kožný povedal že to je normálne, vraj to sa robí vekom,ale ty máš len 35 tak fakt neviem.ja by som tiež prijala radu