Muzi a ich vztah k detom

Príspevok v téme: Muzi a ich vztah k detom
dufka

Mam pocit, ze priatel nevie ako zaujat dieta.., mam krsna, osem rocne a, ked je s nami, tak priatel sa jej strani, uz ju pozna tri roky a stale sa k nej nevie dostat, ale ani sa nejako neznazi. Mam obavy, aby to vedel, ked budeme mat vlastne deti... Aj som sa ho spytala,ci ma problem, ci nema rad deti, a este bol prekvapeny, co mu to vravim...

RNG

Gater, ja hovorim statisticky a statistiky na to(vzdelanie, kriminalita, problemy v spolocnosti) su k dispozicii kazdemu. Deti vychovavane jednym rodicom nedostanu vsetko pre balancovany vyvoj, to tvrdia aj psychologovia.
Ja zijem v spolocnosti, kde je to obzvast dobre vidiet. Vo vedlajsom Chicagu viac ako polovica deti vyrasta v rodinach s jednum rodicom. Kriminalita je tam vyse 20 nasobna, ako v predmestiach, kde je pocet deti v domacnostiach len s jednym rodicom zriedkavost.
Ale ako som povedal, je to zalezitost statistiky, nie individualnych pripadov.

gater

Rng si trochu vedla. Nic v zlom. Mna vychovaval jeden rodic, mojho brata aj obe sestri. A sme rodina taka ... A to,ze priroda rezervovala ochranu deti zenam je ozaj blbost. Keby sa na moje dieta niekto zle pozrel urcite by to olutoval. Poviem obrazne Zena moze dieta drzat v naruci (nehovorim,ze ho neochrani) pride nejaky clovek a da jej facku alebo jej ponukne to co chce...dieta pusti (cest zenam ktore nepustia) :) Muz ma chranit rodinu,zena sa ma starat o rodinu o deti a tak isto aj muz. Zoberme si priklad Kto bojuje vo vojnach? Prevazne muz. On zomiera pre svoje deti ktore miluje,pre svoju zenu ktoru miluje... Netreba hovorit,ze nemame prirodzeny pud na ochranu deti.. Ved sa este ani nenarodilo a uz sme chceli pre dieta len to najlepsie. j

RNG

Zeny pochopte, muzi nemaju prirodzeny pud na ochranu deti.To priroda rezervovala len zenam.

Ti zodpovednejsi si ale po case ten blizky vstah vybuduju.
Preto treba hladat ohladuplneho , zodpovedneho a stabilneho.
Uz davno je dokazane, ze deti ktore su pod vplyvom len jedneho rodica maju statisticky viac problemov v zivote.
Vplyv oboch rodicov(lebo kazdy ma svoj specificky pristup) je potrebny pre spravny rozvoj dietata.

kitti

Vies,moja kamaratka s radostou mi rozpravala,ako sa jej priatel chova ku detom,ze bude velmi dobrym otcom. No ona chudinka porodila a on - nic!
Kasle na to dieta. Takze,to dopredu nikto nevie,este ani mamicky nevedia ako budu zvladat vychovu.
Tvoj priatel sa mozno len hanbí pred cudzimi,mozno ked bude mat vlastne,bude sa celkom inac spravat.
To sa dozviete len vtedy ak fakt budete mat to vlastne

efe

Ja mám vlastné dieťa, milujem ho a cudzie deti ma ani predtým ani teraz netrápia, myslím z toho hľadiska, budovania si nejakého vzťahu. Dokonca ani deti príbuzných. Spýtam sa ich ako sa majú, pochválim ich, poviem, že sú zlaté, ale tiež nie som ten typ, čo si hneď vie získať cudzie deti. Je to úplne normálne, neznamená to, že vlastné detváky nebude milovať. Pokiaľ mu decká nejdú vyslovene na nervy tak je všetko o.k.

lului

Myslim, ze ked k nej nema vyslovene odpor a nie je nervozny uz len z toho, ze mala nieco povie, tak sa nemas coho bat..proste mnohi muzi sa nejdu nejako extremne roztrhat kvoli "dakemu" dietatu..najmä ak nie je ich..neberie to tak ako ty a vobec sa nad tym ani nezamysla..ale ked bude mat vlastne, to bude vnimat urcite inak..o to sa neboj