Ked ty chces a on nie..svadba..

Príspevok v téme: Ked ty chces a on nie..svadba..
muneca_brava

ahojte,
mam 23 a on 25,
sme spolu dlhooo..
pozname sa, milujeme, klasicky prekrasny vztah plny lasky a porozumenia..

o rok koncim skolu, on uz ma po skole..

ked spomeniem svadbu..koniec sveta..
vela sa o tom rozpravame..
jeho odpoved je:bojim sa..
ked sa spytam coho, mlci :(

ja sa chcem o rok po skole aspon zasnubit a o dva roky vydat..

ale vidim, ze to tak asi nebude..

po 7rocnom vztahu ho vazne nechcem nechat..
ale co mam robit???

viem, ziadne natlaky, bo mi utecie :D

ale kedy sa dockam?
mam tu smolu, ze chodim s mamickinim ceckom? jasne, paci sa mu doma pri mame..ved komu nie..

on ma lubi, nedokazuje mi to len slovami, ale hlavne cinmi..
som si ista,ze ma lubi a planuje so mnou buducnost,
ale potom, preco sa nechce zasnubit???
a preco nema rad temu svadba???

prosim, neodcudzujte,
cakam nazory len tych nad 20rokov..
nazory pubertakov ma nezaujimaju..

vopred dakujem :) :) :)

smutny anjel :(

cup-cup

Akú istotu vy v tom manželskom zväzku hladáte ? Keby chcel chlap zahnúť, urobí to aj slobodný aj ženatý. Ale po svadbe bude s tou neverou viac komplikácií. Rozvod, delenie majetku atd... Jediná istota je asi to "správne" rozdelenie majetku a financií... Ja som tiež chcela kedysi svadbu atď, ale mám pocit, že to je fakt len papier. Isto je to krásny zážitok..svadba, svadobná cesta.. atď, ale kto vám dá istotu, že to vydrží na celý život ? Ten papier ?? Nechcem vám kaziť ilúzie, ale snažím sa na to pozerať realisticky. Každopádne všetkým, čo su také svadbychtivé držím palce, nech vám to víde a nech máte už konečne dušu na mieste a chlapa tam, kde ste chceli mať - v chomúte.

beskyd

rozumny chalan. inak preco si nevies predstavit dlhodobe spoluzitie bez svadby? to sa neda?? v prvom rade si treba uvedomit ze manzelstvo je majetkovo - pravny zvazok a pri jeho rozpade, co sa stava velmi casto (takmer polovica manzelstiev sa rozvadza, teda skoro ako ked si hodis mincou) doplaca ten, kto za jeho trvania nadobudol vacsi majetok kedze v bezpodielovom spoluvlastnictve sa deli majetok 50 na 50, ale to asi vsetci viete. uz ani nehovorim ake su trable s tym ked sa splaca hypoteka, to je o hubu proste. dalej je riziko v tom, ze ked jeden z vas podnika, dlh jedneho manzela vzniknuty za trvania manzelstva moze byt pri vykone sudneho rozhodnutia uspokojeny z majetku patriaceho do bezpodieloveho spoluvlastnictva, teda zo spolocneho. nic moc... aj ked da sa to pravne osetrit a BSM zuzit. stale vsak plati ze manzelstvo ako institut je pre chlapa nevyhodne nakolko vynalezom hormonalnej antikoncepcie a ekonomickym osamostatnenim sa zeny sa tieto dostavaju do nezavisleho postavenia a je obrovske riziko nevery a rozpadu vztahu a nasledne manzelstva. zjednodusene povedane, ludia, ktori su ovladani hormonmi si mozu robit co chcu, preto chalan robi dobre, zadne dvierka treba mat otvorene. navyse sa mi zda dost nespravodlive, ze uzavriet manzelstvo mozem kedy chcem ale o jeho rozvode rozhoduje sud, teda statny organ, prepierat svoje trable z manzelstva na pojednavani a prist o nadobudnuty majetok by som aspon ja urcite nechcel.

Luccy07

Niekedy treba chalana nakopnút. Dať mu chrobáka do hlavy...dokopat ho k jeho štastiu...
my sme sa s priatelom bavili o zasnúbení. ja som nejako začala tu tému, že už by sa mohol rozhýbat a tak zo srandy...a o par mesiacov ma na dovolenke požiadal o ruku(po 3r)

doubledog

muz manzelstvom vacsinou nieco straca, kym zena ziskava
je teda logicke, ze sa do toho hrnut nebude
a vam nezostava nic ine, len ho nejakym sposobom k tomu motivovat

tiez by som sa na vasom mieste zamyslel nad tym, preco si vas nechce dotycny zobrat?
ponukate toho dost na to, aby ozelel to, co strati?