Ked ty chces a on nie..svadba..

Príspevok v téme: Ked ty chces a on nie..svadba..
muneca_brava

ahojte,
mam 23 a on 25,
sme spolu dlhooo..
pozname sa, milujeme, klasicky prekrasny vztah plny lasky a porozumenia..

o rok koncim skolu, on uz ma po skole..

ked spomeniem svadbu..koniec sveta..
vela sa o tom rozpravame..
jeho odpoved je:bojim sa..
ked sa spytam coho, mlci :(

ja sa chcem o rok po skole aspon zasnubit a o dva roky vydat..

ale vidim, ze to tak asi nebude..

po 7rocnom vztahu ho vazne nechcem nechat..
ale co mam robit???

viem, ziadne natlaky, bo mi utecie :D

ale kedy sa dockam?
mam tu smolu, ze chodim s mamickinim ceckom? jasne, paci sa mu doma pri mame..ved komu nie..

on ma lubi, nedokazuje mi to len slovami, ale hlavne cinmi..
som si ista,ze ma lubi a planuje so mnou buducnost,
ale potom, preco sa nechce zasnubit???
a preco nema rad temu svadba???

prosim, neodcudzujte,
cakam nazory len tych nad 20rokov..
nazory pubertakov ma nezaujimaju..

vopred dakujem :) :) :)

smutny anjel :(

usiko.

no,

my chvalabohu tento problem nemame, kedze ja o svadbu vobec nestojim a pokladam ju za prezitok nepodstatny k zivotu, kedze som financne sebestacna zena...takze tazko pochopim ako moze niekto na tom tak lpiet, ale snazim sa pochopit...je to proste tak a podla mna je dolezite, aby sa stretli dvaja ludia s podobnym nazorom...tak vam, dievcata, budem velmi drzat palce aby ste svoje polovicky coskoro presvedcili....a uvidite, podari sa to.....

..ale osobne si myslim, ze netreba o tom vela rozpravat, lebo chlapi neznasaju siahodlhe riesenie tej istej veci.....a rozpravanie o nej...

...okrem toho, oni logicky dostanu strach, ked na nich tlacite a prestavaju si vas vazit, pretoze vas zacnu povazovat za vydajachtive tutky....nerozpravat o tom a tvarit sa, ze vam o svadbu nejde...bude vas povazovat za menej dosiahnutelne, za nieco, o co sa este musia snazit....a uvidite, ze doleti s navrhom....

sisusik

ssoňa:
Ved práve to, že on už predo mnou klačal, prsten mi dal,požiadal ma o ruku,s tým,že svadba bude o 2 roky,ci suhlasim...Ja som chcela už o rok,ale suhlasila som,že predsa ten 1 rok ma nezabije...Tu je ten problém, že už sa schyluje ku tomu,aby sme si pomaly išli aj sálu rezervovať atd...a nejako sa mu do toho nechce...Že na co sa ponahlat...Ale ja si myslim, že už ked tuto vetu raz vyslovil,načo cúvať...Ved on sam ma prekvapil a poziadal ma...Teraz hovori, že je to vraj preto,že ho do toho prilis tlacim,casto hovorim o svadbe,ze keby som tak netlacila do toho, že uz sme davno svoji...ďakujem za radu, máš pravdu,už som si aj sama povedala,že nateraz to necham tak,počkám ešte do leta a sama uvidím, čo povie, či ma opat prekvapi...Nebudem svadbu spomínať a uvidím, či to je naozaj len preto, že ho do toho tak sílim...Ináč máme aj po 7 mich rokoch naozaj krásny vztah...Tak nevidim dovod,aby sme svadbu odkladali :-)

usiko.

muneca brava

podla mna 23 a 25 na manzelstvo je velmni skor..ale to je moj nazor a zrejme aj jeho...

je to na tebe, ci je pre teba manzelstvo teraz take dolezite ze ho opustis a budes hladat dalej , alebo ti ide o lasku a pokojne pockas dalsie 2-3 roky...

...necuduj sa mu, je mnoho takych chlapov, ktori v tomto veu o svadbe nechcu ani pocut...ti, ktori sa chcu v tomto veku zenit, su skor vynimkou....

...porozpravajte sa otvorene o tom, ako chlapec vidi buducnost, opyataj sa ho na to, ako vidi svoj zivot o 5 rokov....- ak ti povie ze vidi vas dvoch s dietatom byvat vo vlastnom a tvorit rodinu, ok....ak povie, ze vidi seba v praci, teba v praci a tak alebo nieco ine, tak sa asi nebude chciet viazat...aj ked sa to moze zmenit...

...alebo sa porozpravajte o tom, ci sa chce brat, a kedy podla neho a s kym a preco a tak...aby si sa vedela zariadit.....pretoze na druhej strane zostavat s niekym, u koho nemas istotu ze si ta vezme, lebo s tym nepocita je niekedy stracanie casu, aj ked ho milujes......popytaj sa ho aj na deti , kedy ich chce mat a kolko......

ssoňaa

sisusik, netalac na neho, aby ste po rokoch nespominali na svadbu ako na vynuteny zvazok. Nechaj ho nech raz dobrovolne a z lasky pride za tebou s prstenom. Je to jedna z veci, ktoru radsej este prenechajme muzom. Urcite ta to viac potesi, ked ta prekvapi a spravi to hlavne zo svojej vole. Potesilo by ta, keby ta ziadal o ruku a necitil to tak?

kajka01

uzivaj si ze mate krasny vztah. este sama si ani skolu neskoncila tak netreba uz rozoberat co bude o rok o dva...clovek nevie co bude za mesiac nieto tak daleko dopredu...takze takuto zavaznu otazku ries ked to bude aktualne. a on ma "iba" 25 to je malo rokov, na to aby sa chlap uz usadil v tejto dobe( samozrejme ze je to individualne, ale vo vseobecnosti) ja mam tiez 25 a som dievca a veru tiez sa este necitim na takyto zavazok

tibike811

"svadby" sú reliktom feudálneho zvyku sústreďovania majetku aj formou sobášov (sobášnej politiky).
s kvalitou a intenzitou "moderného" vzťahu nemajú mať nič spoločné - som presvedčený, že ak sa milujú, môžu hoci aj deti vychovať - bez toho, aby mali na to papiere... (svadba nie je garancou vernosti, a platí to ako na ženy, rovnako na mužov - ak sú úvahy v tejto rovine.)

meateat

No to my sme na tom tak, ze ja by som do toho asi aj siel, ale ona nie... a to mame 27 obaja...
Jedna vec je ista, cim dalej tym menej do toho chcem ist aj ja.

tibike811

ČO na tých svadbách vidíte?? máte kamarátky na úrade, ktorý za to vyberá správne poplatky? alebo potrebujete dohodiť kšeft krčmárom za svadobnú "hostinu"? vás baví - trapošiť pred hromadou rodiny? :-)

sisusik

muneca_brava:
Ahoj,ja mam podobny problem ako ty...Som s priatelom uz skoro 7 rokov,minuly rok na dovolenke mi dal snubny prsten,s tym,ze sa o 2 roky vezmeme...Ja som chcela uz o rok,ale pristupila som na to.Teraz sa vykruca,ze na co o rok,na co sa ponahlam atd...Pre mna je svadba dolezita,chcem nas vztah späcatit svadbou...On uz o nej ani nechce pocut,viac menej si za to mozem sama,pretoze na neho velmi tlacim,co mi aj povedal...Ze keby som o nej tolko nehovorila,tak sme uz davno svoji...ale hneva ma,ze pre neho neznamena svadba tolko,co pre mna...Ja mam pocit,ze je v tom nieco ine,ked sa chlapi nechcu zenit,ze ma tak nelubi,ako ja jeho,aj ked ma ubezpecuje,ze to tak nie je...Povedala som mu,ze nech sa sam rozhodne,do juna,ci ano alebo nie...a pojdeme vybavovat nas termin svadby,ak povie ano...viem,ze aj to je velmi chybny krok,ale je to zacarovany kolotoc :-( Inac mame krasny vztah,mnohi nasi znami hovoria,ze priam az dokonaly...

isabella

tania, mas to tazke, ale sama musis vediet co chces a co nie, ja som tak chodila s jednym vyse 3,5 roka a stale mi len vravel, ze ved si uzivajme atd atd a na zavazky sa necitil a nakoniec to aj tak krachlo...
moj nazor je taky, ze ak sa chlap uz po tak dlhom case nevie rozhybat, tak nieco nie je ok... ale ako to partneri poriesia, to je len na nich, treba sa o tom rozpravat a ked to nejde tak to nema vyznam...