Ked ty chces a on nie..svadba..

Príspevok v téme: Ked ty chces a on nie..svadba..
muneca_brava

ahojte,
mam 23 a on 25,
sme spolu dlhooo..
pozname sa, milujeme, klasicky prekrasny vztah plny lasky a porozumenia..

o rok koncim skolu, on uz ma po skole..

ked spomeniem svadbu..koniec sveta..
vela sa o tom rozpravame..
jeho odpoved je:bojim sa..
ked sa spytam coho, mlci :(

ja sa chcem o rok po skole aspon zasnubit a o dva roky vydat..

ale vidim, ze to tak asi nebude..

po 7rocnom vztahu ho vazne nechcem nechat..
ale co mam robit???

viem, ziadne natlaky, bo mi utecie :D

ale kedy sa dockam?
mam tu smolu, ze chodim s mamickinim ceckom? jasne, paci sa mu doma pri mame..ved komu nie..

on ma lubi, nedokazuje mi to len slovami, ale hlavne cinmi..
som si ista,ze ma lubi a planuje so mnou buducnost,
ale potom, preco sa nechce zasnubit???
a preco nema rad temu svadba???

prosim, neodcudzujte,
cakam nazory len tych nad 20rokov..
nazory pubertakov ma nezaujimaju..

vopred dakujem :) :) :)

smutny anjel :(

moniqa87

a okrem toho ani ty nevies co budes robit po skole, ci sa ti nezacne darit v kariere a potom to mozno ani ty nebudes chciet tak skoro, jedno je dohodnut sa, ze ked na to pride tak sa vezmete a druhe je mat to presne nalinkovane, ked si trebars poviete, ze ak sa nam bude darit a budeme spokoji tak sa vezmeme o cca 2 az 5 rokov...
ale mat to presne, ze po roku sa zasnubite a po dvoch od skoncenia skoly vezmete... zivot nikdy nebezi tak ako si ho naplanujeme, niekedy bohuzial a niekedy nastastie...
mne to snad aspon zhruby vyjde, ale sama som si vedoma toho, ze este teraz neviem presne co od zivota chcem, mozno odidem do zahranicia, mozno s nim mozno bez neho, mozno nikam nepojdem, mozno sa vydam hned, mozno nie.... vsetko je len mozno...

kamoska

ja si myslím, že je to úplne inak...keď je chlap zailovaný a presvedčený, že baba je tá pravá, tak neváha a ožení s. V tomto prípade si myslím, že je to presne ten typ chlapa, ktorému vyhovuje to čo má ale do budúcna stále čaká , že príde tá osudová, a preto si necháva otvorené dvierka....no a ked žiadna osudová nepríde, tak budeš dobrá aj ty. Bohužiaľ v tomto sú chlapi svine....ale aby som bola spravodlivá, tak aj baby. A mám nad 20 rokov :ˇ-) rovných 43

sissska

muneca_brava...vieš kolko sa toho može zmenit za 2 roky???On zmení názor,alebo ty,alebo možno už nebudete ani spolu...to kedy bude ten správny čas ti neviem povedať,proste to musím cítiť v sebe,že áno,chcem sa usadiť,mať rodinu,deti a tak...proste chcem si byť istá a nemať pochybnosti...priatel to dufam chape,aspon to hovori a netlači na mna,nerob to ani ty,može ho to akurat viac odradit a ste dost mladí na to,aby si sa bala,že s nevydáš

palomino

Dievcence, ste take mlade a tak strasne rady by ste sa uz vydavali...kde sa ponahlate? uzite si zivota, verte mi, ze sa vsetkeho dobreho dockate vtedy, ked pride ten spravny cas. Alebo si najdite starsich partnerov:) To budete mat po skole na byt?
kayla, trosku mi pripominas trucovite dievcatko, a just sa za neho nevydas, aj ked otehotnies...Ty sa az trasies, aby si ta vzal, moja. Chapem ta. Ja by som nemanzelske decko nechcela. Dieta je vacsi zavazok ako manzelstvo. Dokedy chces cakat, az si ta vezme?

moniqa87

netlac nanho a ked sa s nim chces o tom rozpravat tak chod na to pomaly a citlivo a nechaj mu vela priestoru aby mohol vyjadrit vsetky svoje pocity z toho...
moj priatel tiez nie je jeden z tych co by sa do toho hrnuli, napriek tomu ze stale hovori o spolocnej buducnosti, teme svadba sa tiez vyhyba... chvilu sme mali kvoli tej teme aj stres, lebo som nechapala jeho postoj, tak som sa rozhodla opatrne zistit cim to je. ked som sa s nim rozpravala tak som hovorila pomaly a vzdy som mu dala moznost reagovat na to co som povedala v momente kedy ho to napadlo, vyplynulo z toho jedine: neciti sa na to, ze by to tak skoro zvladol... nechala som to tak, ved budem este 4 roky studovat, nemam sa ani ja kam ponahlat a mozno dovtedy dospeje k tomu, ze uz neciti v sebe tu neistotu ci by to zvladol... priebezne sa s nim o tom aj rozpravam a teraz na to reaguje uplne normalne a to je asi aj preto, ze som mu vysvetlila, ako velmi mi na tom zalezi...
snaz sa svojho prietela pochopit a sucasne sa mu snaz vysvetlit ako to citis ty, ak sa mate radi, najdete kompromis...

kayla

Usko no dovol...ja nevyplakavam.keby mi bolo tak zle tak uz s nim nie som.Neries moj prispevok prosim,napisala som autorke 1 z viacerych moznosti...

usiko

joj, kayla, si zatrpknuta...naco jej hovoris take veci? je to tvoja vina, ze sa takto citis, mala si ho opustit uz davno...a ako sa zda, este sa ani nahodou nechystas...tak naco si s nim? preco sa nepokusis urobit si svoj zivot krajsim?Namiesto toho tu vyplakavas a kazis tu dievcatu nadeje....

fraisee

a preco to mas tak detailne naplanovane? musis sa presne o rok po skole zasnubit? nemoze to byt o dva? ci o dva to uz musi byt svadba, aha. chudak chlap. co ked on to ma naplanovane inac? hm?

palomino

Len mala hrstka chlapcov sa hrnie do svadby v takomto veku...Mali by ste kde byvat? On sa boji tej zodpovednosti, neciti sa na to...Preco chces byt zasnubena dva roky? Ja som sa vydavala tri tyzdne po tom, co ma manzel poziadal o ruku, vravi, ze rozmysliet si to treba predtym, nez sa o ruku poziada, potom sa uz treba brat:) Osobne by som nechcela byt dva roky snubenica. Poznam jednu, co bola 10 rokov snubenica a nakoniec si ju nezobral...Vyckaj casu ako hus klasu, do takychto veci sa neda nutit a v zivote by som do manzela nerypala, aby si ma vzal...O to vacsie a krajsie prekvapenie to bolo, ked ma popytal.