Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

barbinka

schia: áno, je to tak. ja tiež som si zažila svoje pri tom mojom bývalom. tiež viem, ako sa správal.len niektorí ľudia chcú počuť len dobré veci.

schia

Barbinka-ďakujem.Ono nejde tak ani o pocit,že mám pravdu,ale o životné skúsenosti a túžbu poradiť a pomôcť,aspoň tým čo majú hlavu čistú,aby sa mohli popasovať s tými,ktorých ľúbia a majú v hlávkach flach.

schia

Dobrý deň ľudkovia.
Tak trápeníčko menom DROGA narastá každým dňom ako to pozorujem.Ja som sa už dištancovala,lebo po rokoch to už tak bolí,že ani neviete kto ste:)
Takže milý rodičia,matky,otcovia:
jedno a to prvé čo musíte prijať je to ,že Vaše dieťa je feťák,narkoman,drogovo závislí!!Ak raz niekto skúsil drogu,hovorme o tvrdých drogách,návrat je veľmi zdĺhavý a ťažký.Hľadanie pozitív je väčšinou zbytočný v tomto prípade,pretože ide o problém,ktorý potrebuje reálne riešenie a tam pozitívne t.j.dobré-uspokojívé čo dodá pokoj duši,není!!Je to realita a tá býva veľmi krutá a bolestivá lebo ak si vytvoríte nejaké pozitívum o malú chvíľu sa vám zrúti a bude zase len bolesť.Ťažko hľadať nejaké pozitívu v oblasti závislosti,lebo je to celoživotný ťažký boj.Ale nádej zomiera posledná a tá tu je vždy.Tak hádam to je jedno jediné pozitívu,ktoré táto problematika prináša.Po druhé..je fakt pravda,že tam kde sa dieťa dostane ku droge muselo prísť k nejakému deficitu v kruhu rodiny.Ťažko sa mi analizuje globálne pretože,dôvody sú vždy rozdielne,ale začína sa to tu v deficite rodiny!Po tretie...pokora...dodá dôveru v lepší zajtrajšok teda v nádej,a dá viac sily ako tvrdohlavé obviňovanie všetkých a všetkého okolo seba!Po štvrté ...sily...v akomkoľvek zmysle.Silu "pobiť" sa z vlastným potomkom!So svojimi pocitmi,stavmi,zúfalstvom,obviňovaním,...sila tá čo bude hnať Vás a Vaše deti v ústretí lepšieho "možno"zajtra.
Drogy-je najkrutejšia pliaga ľudstva.Je to celoživotný boj!
Po piate PRÍSNOSŤ !!
Ľudia si ju často mýlia s krutosťou,ale prísnosť má spočívať v najčistejšej forme lásky.Načo je zmekčilosť,to není láska,to je slabosť.Láska musí byť prísna,nie však krutá.V prísnosti spočíva láska,málo kto ma asi pochopí,ale je to aj v obraze rodiny.Rodičia musia byť na svoje deti prísne,ale neubližujú im ak ich prísnosť spočíva len v tom ukázaní pravej cesty a nie v obmedzovaní sloboného vývoja ľudského ducha.
Takže prísnosť = láska....zachráni Vaše deti i Vás!

barbinka

lea: nikto ťa neurážal. čo je na tom, že si naivná? však aj ja som bola. si nejaká moc citlivá na svoju osobu aj na svojho syna. človek ti chce ukázať aj tú horšiu stranu a ty sa hneď urážaš. a vidím, že o drogovo závislých nevieš nič. tak ho maznaj ďalej. nemám slov.

lea

barbinka, nechcem čítať len pozitívne reakcie, napísala som ti ,že sa nemáš yjadrovať k tým veciam, že som mala konať skôr, keď bpl menší, lenže nebol dôvod, čo ty vieš o tom ?? normálne dieťa predsa nebude absolvovať liečbu a nikto ho tam neprijme , a neurážaj nie som naivná, neverím mu ! musel by madobre presvedčiť, len čo narobím keď pracuje aj býva inde, iné nič mi neostáva ,má 20 ... a nepíš už tie hlúposti prosím ťa , len urážaš !

barbinka

drogovo závislý človek ti pravdu nikdy nepovie. lea musíš sa odosobniť. on ti klame a stále ti len klamať bude. toto som presne vedela, že ti povie, že to vyskúšal len raz. nechcela som ti už písať, lenže milá lea, ty chceš vidieť len pozitívne reakcie, len bohužiaľ nevieš aký je ten drogový svet a si dosť naivná. ani ja som nevedela pokiaľ som to nezistila po pol roku chodenia s bývalým. drogoval mi za chrbtom a ja som o tom ani netušila. a klamal mi kade chodil a tiež ubližoval. ty si len nechceš pripustiť, že práve tvoj syn do toho spadol.

deeee

tak my to mame doma podobne. Moj 29-rocny brat je rovnaky. Tiez nechal skolu v tretom rocniku, vystrajal blbosti. na vojencine zacal s drogami, neskor automaty, plno poziciek, ktore nesplacal, drzost, agresivita...ale z domu odist nechce...ked mu mama vravi, ze ho vyhodi z domu, tak on len odpovie, ze ked sa ti nepaci tak chod prec ty.Vystriedal plno zamestnani...vsetky sa mu zo zaciatku pacili, no neskor bud spravil nejaky pruser,alebo odisiel sam.skoro kazdy den huli travu a flaka sa. Asi pred dvomi rokmi zacal nejake pozicky splacat ale zaciatkom roka mu znovu preskocilo a prestal platit. Mama tiez nevie co ma robit, je na nas sama....ja sa jej snazim vsetko vynahradit, ale uz zacinam svojho brata neznasat, pretoze ho vlastne zivim aj ja ako vysokoskolacka, kedze on odmieta platit do domacnosti.Inak s tym exekutorom je to tak, ze on moze siahnut na hocico v mieste trvaleho bydliska dlznika. Tak toho sa my bojime, brat nema nic, takze exekutor si moze vziat chladnicku, moj pocitac...alebo hocico ine.
Lea drzim vam obom palce, dufam, ze tvoj syn sa skoro spamata.U svojho brata som sa uz vzdala nadeje. Najhorsie je, ze sa mu doma zije ako v 5 hviezdickovom hotely all inclisive....ma oprate,upratane, jedlo az do huby...kto by to menil. Ja to mame vycitam a ona mi povie, ze ked budem matkou tak zistim ake to je.Ja len dufam, ze to nezistim, ale bojim sa byt matkou.
dalsie vec je, a neberte to v zlom mamicky...ale podla mna ked sa dieta dostane do zlej partie, tak to nejaky dovod ma a vacsinou je ten dovod v rodine...dieta ma potrebu uniknut a byt pochopene. Nevravim, ze ma zlu vychovu, to by som si nedovolila, ved kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie....ale netreba vsetku vinu hadzat na to dieta. Drzte sa

jaj

lea,tým som chcela povedať,že všetko som si uvedomila,až keď som porodila dieťa.Vtedy som tým pôrodom,porodila aj tú materinskú lásku,a uvedomila som si spätne čo moji rodičia pri mne cítili,o čo sa báli...

jaj

ivossa,to je všeobecny názor.Iba rodič vie,cíti či to dieťaiba robí napriek,aby si ho všimli,alebo úplne stratil rozum.Ale matka ho porodila,vychovala,a teraz keď je v srabe tak sa na neho nevykašle.Je to ťažké,veľmi ťažké.Moji rodičia si ma nevšímali,prešlo to.Ale teraz hovorím,že ma mali tak zbiť,že som mala byť radšej na áre pol roka,aby som dostala rozum.Nedopadla som zle,ale mala som na viac.Najhoršie je,že si všetko uvedomíme až po tej 30,a to už tu rodičia nemusia byť,aby sme sa im za to trápenie ospravedlnili,a povedali im,že ich ľúbime.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zlý syn - Fórum - ZDRAVIE.sk