zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

ivossa

je to nazor za ktory ma vsetci odsudia,,lebo sa tu vsetci hraju na dobrych.Ale taky syn je rozmaznany+ ste ako rodicia nemali asi dobru vychovu.Dieta sa do zlej partie nedostane len tak,,,ak je dobre vychovane.
priklanam sa k nazoru manzela...vykaslat sa na neho a nepustit ho ani do rodicovskeho bytu.aspon rok sa s nim nevidiet nekomunikovat.nech si ide za kamaratmi a udroguje sa..musi padnut este hlbsie.
on musi sam... ale,on sa neche menit..tak preco niekoho tahat z brindy ked chce len naoko sa zmenit.aj ked je to vlastny syn

radana

lea,drzim palce,urcite daj vediet,ako pokracujete.Dobre je,ze syn chce spolupracovat a viete sa aj otvorene porozpravat.No snad uz dostane rozum...Co sa tyka toho padnutia na hubu-ako spominal muz,ja osobne neviem,kedy je ta hranica,ze mlady clovek padol na hubu a uz dostane rozum-je to vtedy,ked uz bude na drogach naozaj zavisly a nebude vediet co so sebou?Alebo je to vtedy,ked sa uz dostane do lochu za kradeze,aby mal na tie drogy,alebo alkohol?Alebo je to vtedy,ked mu uz vsetci blizki prestanu verit a on ostane vo svojom probleme sam?Kedy je to?Je rozdiel,ked niekto pomaha kamaratke riesit problemy s takymto problemovejsim jedincom a je rozdiel,ked mate doma takeho syna,brata.... a sa vas to bytostne dotyka...Lea,silno drzim palce..

lea

jaj nuž porozprávala som sa sním, prečo to robí, povedal že každý to raz skúšal, argumentovala som že je to nezmysel , zničí mu to život,povedal mi mami, ja nie som závislý, proste som to skúsil ... ďakujem ti ...dúfam, že už poslúchne, možno až terraz mu to došlo

radana

Mily MUZ!Vobec nesuhlasim s tvojou teoriou nechat padnut cloveka na hubu a on to potom pochopi.Mam jednu velmi dobru znamu,ku ktorej sa pristahoval priatel,ktory mal v Blave syna,ktory zacal drogovat-trvalo to priblizne 2-3 roky a dospelo to az do takeho stadia,ze sa predavkoval a zomrel.Nikto mu nepodal pomocnu ruku,lebo ho kazdy bral za beznadejny pripad a CAKALI,kym padne na hubu a pochopi to SAM!NEPOCHOPIL!!! Co sa tyka mojho syna tiez mal v puberte sklony k takemu svojmu JA-podotykam,ze zohnat u nas drogy a podobne neni vobec problem,dostal sa do pre neho SENZI partie,skolu zacal flakat,atd-nebudem to tu vsetko rozpisovat a my sme s nim stale slovne bojovali a bojovali,vysvetlovali sme mu,proste sme na neho tlacili.Dnes ma syn 19 rokov,pochopil,ze do prace chodit musi,skolu ukoncil s perfektnym maturitnym vysvedcenim,povedala by som to laicky-dostal rozum.No niektorym deckam to trva dlhsie kym pochopia,ze rodicia chcu pre nich dobre a to,do coho sa prave "namocili" nie je spravne...Myslim si mily MUZ,ze tu placas nezmysly,nemas s tym svoju osobnu skusenost,ale vyryvanie ti ide dobre,musim uznat.Pokial SAM nezazijes,nepochopis.Ano,nam sa podarilo syna este vcas nasmerovat tym spravnym smerom.Lea to ma tazke,ale myslim si,ze namiesto odsudzovania by skor potrebovala poradit a slovne podrzat.

winnie

lea,áno skúšali sme to,maminka vybavila liečenie,ale keďže on mal vtedy 18,tak to nebolo nič platné,lebo keď on nechcel ísť,tak už ho rodičia donútiť nemohli...niekedy mám už rovnaké pocity ako napísal muž v poslednom príspevku,môj otec má rovnaký názor,nech si dobre nabije hubu a potom sa snáď spamätá...ale je to môj brat a zrejme my ženy sa snažíme pomáhať a niekho zmeniť,aj keď to niekedy za to nestojí...dúfam,že raz sa to zmení,ale on musí chcieť to zmeniť

muz

LEA: skoda, ze vy zeny ste tak velmi zatazene oidipovskym komplexom, ktomu ked sa pridaju materske pudy..skratka, toho cloveka treba nechat padnut doslovne na hubu..ked mu stale budete podavat slamky, on sa ich bude chytat, a drzat sa nad hladinou..treba ho nechat, nech ho zivot prefacka, nech si pomaha sam..pomoct mu treba len vtedy, ked on sam o to poziada..inak sa nenauci plavat zivotom
WINIE: to iste plati pre tvoju mamu..pokial mu bude tolerovat, ze si pride domov len pre peniaze, pre ciste veci, nic, ale nic sa nezmeni!!!

lea

winie Ty pochopíš, že takému stvoreniu môžeš čo chceš, máš to v rodine, a neskúšali ste brata na liečenie ?

lea

muz RADANA to myslela dobre, pokiaľ môj syn nedostane rozum, môžem sa aj potrhať, manžel to už vzdal, hovorí, že kvôli nemu si nebudeme kaziť život,nech si robí čo chce, je dospelý , ale to tak nejde , som jeho matka, musím o neho bojovať, a keď sa to bude opakovať dotiahnem ho na liečenie