zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

winnie

lea to mi je strašne ľúto a o to viac ťa viem pochopiť,lebo to mám aj vo vlastnej rodine..môj tiež 19 ročný brat už asi nevedel čo od dobroty našich rodičov,pre neho sú dôležité len peniaze a peniaze,školu fláka,pochybuje či vôbec zmaturuje,stále je u frajerky,ktorá je bohužiaľ rovnaká ako on(vieme to od jej rodičov,ktorí sa tiež pre nich trápia),domov príde len keď potrebuje peniaze,oprať,ožehliť a ani z izby nevijde...naposledy povedal,že ho asi v pôrodnici vymenili,otec naňho už kašle,ale mamina sa strašne trápi a môj brat sa v tom asi vyžíva,ja už ho začínam neznášať...musela som sa vyrozprávať

muz

LEA: privela materialneho skodi..ale iba to som nechcel povedat..no neviem nic o tvojom synovi, no bohuzial, mam take skusenosti so synom znamej, ze klamat je pre taketo poskodene osobnosti vyhodne, ci uz pre pokoj alebo nejaky ten prospech..ale musim ti povedat, ze to nebude s nim az tak zle..tej mojej znamej syn je doslovne flakac, nehlada si pracu, a co mu najde odignoruje alebo ho vyrazia..aj na pracovny urad sa vykaslal, hoci ho tam krvopotne dokopala..takze u teba vidim vacsiu nadej..ale spolupraca psychologa je naozaj nutna

lea

muz má to svoj dôvod prečo som spomínala materiaálnu stránku, aj tieto potreby mal naplnené, nič mu nechýbalo, terraz si všetko kúpi sám, pracuje, práca ho baví čo som moc rada, má 20 psychologovi ho chcem zobrať, neviem však či ho tam dotiahnem, on tvrdí, že závislý nie je a slúbil mi že to viac neurobí ale ktovie ...

muz

RADANA: ty ani nemas potuchy, akeho ma syna Lea, a co je mat takeho syna..to, ze si mala syna burlivaka pocas puberty, to boli len hormony, ktore sa uz ukludnili..to si zazivala ty je len slaby odvar z toho, co zaziva Lea..alebo sa mylim a aj tvoj syn bral drogy, predal ti doma vsetko, co si nemala priskrutkovane, kradol, klamal tak, ze zapieral aj nos medzi ocami, to na com si sa dohodla nedodrzal, flakal sa po nociach, prichadzal nad ranom a prespal cele predpoludnie, vrieskal po tebe ako zmyslov zbaveny az si mala z toho strach, mala si uz sto chuti nan podat tresne oznamenie, atd..ak ano prepac..skor si myslim, z toho co si poradila, ze nemas ani paru o tom, co Lea zaziva
LEA: vyhovarat sa na partiu, ze ho pokazila, je trivialne..treba sa odrazit od chyb, a zistit preco inklinoval k takej partii, preco mal potrebu utiect k takej partii..ak boli vsetky dusevne potreby tvojho syna naplnene do bodky, ako pises (neviem vsak naco si spominala materialnu stranku), nehladal by pochopenie a naplnenie svojich psychickych potrieb mimo bezpecia fungujucich socialnych kontaktov..skus sa porozpravat s nim za ucasti psychologa, kde on vidi pricinu svojho stavu, ak vobec bude ochotny o tom hovorit, lebo je to jeho trauma, a nikdo ho nedonuti o nej hovorit

jaj

Lea,ja mám dvoch synov.Sú to vymodlené deti,a bojím sa nástrah života,ktoré ich čakajú.Asi musíme byť pripravené na všetko,snažiť sa ich viesť,ale nikdy nezabudnúť,že sú to naše deti.Chápem ťa,aj máš zlosť,aj ho ľúbiš,nevieš čo robíš zle,či dobre.Skús to teraz s ním,otvorený rozhovor.On si to možno práve teraz uvedomuje-možno naozaj toto bude ten zlom.No naozaj neexistuje univerzálne riešenie.Držím vám obom palce.

lea

muz hlavné, že ty nerobíš chyby, podá mňa ho pokazila partia, kamráti, o tom ty nevieš nič, tak nesúď , možno som sparavila vo výchove chybu, budiž, ale kto ju nespraví ?? om bol dotiaľ v poriadku, neviem prečo by som ho dávala do ústavu či kam, keď na to nebol dôvod, nevieš všetko, a ešte niečo, myslím si, že som ho vychovaal dobre , mal všetko, lásku, pochopenie, materiálne veci, nemal o nič núdzu, s manželom sme sa snažili ako sme vedeli, až vtedy na to každý príde, keď sa mu to stane ...

radana

MUZ-mam 19 rocneho syna,ktory presiel naozaj burlivou pubertou.Prave preto viem,ze dietatu treba dohovarat,rozpravat sa s nim,aj ked viem,ze je to vela krat,ako keby si hrach na stenu hadzal.Pokial to Lein syn sam nepochopi a nedostane "rozum",tak Lea sa moze aj potrhat :(

muz

LEA: tazko sa pocuva, ma niekto iny nazor..lahsie je ho poslat prec..mozno aj tymto sposobom si spravila niekde chybu vo vychove pred tym inkriminovanym okamzikom tesne pred synovimi 18
RADANA: trosku naivny pohlad..verit, ze lein syn dostane rozum..asi si nemala moznost byt konfrontovana s takou situaciou v skutocnom zivote..pomahal som riesit podobny problem mojej znamej..moja znama psychiatricka, ktora sa venuje podobnym pripadom tvrdi, ze clovek s takou poruchou osobnosti, ktora vznika vacsinou pri vychove (pri tom si mnohy rodicia myslia ako je dieta dobre a poslusne, ale to, ze sa vo vnutri buri si nechcu vsimat, chcu mat len poslusne dieta, takeho robotka, co nehneva..ale poistny ventil na papinaku to zlyhanie rodicov raz nevydrzi a povoli) si neda poradit, neda na odporucania, rady..podla neho od je jedinecny a vsetci okolo sa mylia a su zli, maju chyby..bohuzial, takyto clovek sa spamata len vtedy, ked dostane poriadnu facku od zivota, ked spadne az na same dno..tak ako ti dvaja bratia o ktorych si pisala..a kazdy pokus niekoho o pomoc, bohuzial beru ako svoju vyhru, ktora im pomaha sa udrzat ako tak nad hladinou..a to ich prezivanie im staci..a o ich slubotechne je skutocne zbytocne hovorit, nikdy nic dlho nedodrzia, co slubia

radana

Ahoj Lea.Je mi luto,ze mas so synom dalsie trampoty :( Ale kazdopadne je to tvoj syn a treba mu pomoct-podat mu pomocnu ruku,aby vedel,ze v tom probleme neostal sam.Kazdy robime v zivote chyby,niekto vacsie,niekto mensie.Verim tomu,ze syn dostane casom rozum a uvedomi si,co je dobre a co zle...U nas v panelaku zije rodinka,no rodinka,hm...Mali dvoch synov,ktori ako mladi kradli,dali sa na drogy..Ich otec to nezniesol a spachal samovrazdu.Chlapci potom prestali drogovat,ale slovo slusnost im aj tak stale nic nehovorila.Boli arogantni-proste majstri sveta..Ich mamina to s nimi nemala lahke :( Asi priblizne pred 2 rokmi starsi z chlapcov havaroval a tato havaria sa skoncila tragicky.Mladsi z chlapcov sa po smrti brata spamatal a uplne sa zmenil.Stal sa z neho uplne iny clovek-zodpovedny,slusnak.Nasiel si dievca a teraz cakaju babenko.Pomaha mamine,travia s maminou vela volneho casu a ona sa im tiez snazi co najviac pomoct...Niekedy premyslam nad tym,ze preco bolo treba tak vela trapenia na to,aby sa chlapec spamatal...Lea,mladi ludia robievaju veci,ktore su pre dospeleho cloveka nepochopitelne,ale oni sa asi naozaj potrebuju popalit na vlastnej kozi.Lea,prajem ti,aby si mala vela trpezlivosti so synom,nemas to lahke.Dnesne deti su omnoho vyspelejsie a ciha na nich omnoho viac nastrah ako v minulosti.Drzim palce..

barbinka

lea: nebudem ti už písať, keď si to tak želáš. už ti len napíšem toľko, aby si nebola naivná a aby si mu všetko neuverila. ale držím palce.