zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

radana

lea,urcite,ze si urobila dobre.Treba mu predsa podat pomocnu ruku.Kazdy z nas robi v zivote chyby.To si dobre vyriesila,ze si mu peniaze iba POZICALA,aby si uvedomil,ze preto,aby sa mal dobre,musi aj on nieco urobit..

lea

jaj , no to by bol ten lepší prípad, už si našiel prácu, bol doma na skok, pýtal peniaze na začiatok, samozrejme som mu pomohla s tým, že mi ich vráti, neviem, či som urobila dobre ale je to môj syn ...

jaj

Ahoj Lea,podla toho čo píšeš,tvoj syn nie je zlý,iba sa hladá,a toto je také obdobie vzbury.Ja mám ešte deti malé,ale keď si spomeniem na svoje mladé roky,tak tiež som toho povystrájala až-až.Tiež som sa dobre učila,ale potom mi asi preskočilo,a začali diskotéky,žúry,partia atd.Keď si spomínam tak toto obdobie trvalo asi dva roky.Našťastie som sa potom vydala,ani neviem akým zázrakom šťastne.To chce len pevné nervy-ja verím,že to prejde.Neviem prečo,práve toto obdobie od 17 do 20,je také.Nič si nedáme vysvetliť,a myslíme si,že svet patrí nám.

lea

mám ešte jedného synčeka , to máme s druhým manželom ten je dobrý chvalabohu , malému je za ním smutno, predsa len je to jeho brat, stále sa pýta na neho, spinká so zajačikom čo mu raz dal, ja už nemôžem ...ešte k tomu som nedávno prišla o prácu

asinejaka

len par poznamok:
lea, pisala si , ze jeho otec bol nezodpovedny......, Myslim si, ze takutu predispoziciu zdedil a stacilo malo, aby sa podobne vlastnosti prejavili.Trapis sa, ale uvedom si, ze stracas sama vlastnu energiu. V tomto jeho veku si povedat neda, mozno o 5 o 10rok. bude trochu iny, potom mu podaj ruku a ak sa da pomoz.Nehladaj vinu u seba alebo v tvojej rodine. Podla mna, to co som citala, aj keby fungovalo prve manzelstvo, situacia by bola taka ista.
nevycitaj mu, ma to opacny ucinok....ked pride za tebou, rozpravajte sa o vselicom, len nie o jeho veciach, pokial sam nezacne. On sa musi naucit, ze ked ku tebe pride, pride do ineho sveta. Mozno vekom bude zodpovednejsi a to lahsie sa mu bude ziadat o tvoju pomoc.

moniqa87

lea ako m,atka to mas tazke, vidiet ako sa tvoj vlastny syn nici, ale ty to uz nevyriesis a ani sa uz nesnaz, sama vidis, ze o pomoc nestoji, tak to neries...

barbinka

ja som písala, že sú tam na detoxe dva týždne. bez toho by nemohli ísť na to liečenie. lenže to ich nevylieči. a áno, nemám nejakú prax, iba tú, ktorú som nadobudla počas štúdia a to je málinko aj tebe pekný deň

luciferka

ale ja netvrdim ze su tam polroka, ale su aj tak, tak mi to nevyvracaj uplne... prax je o niecom inom, aspon u mna to tak je zatial, nieco niekde napisu, povedia, ale praca s detmi je individualna a je o niecom inom ako o pouckach.....pekny den ti prajem

barbinka

kamarátka robila na psychiatrii na antolskej, viem to od nej. si myslíš, že oni ich tam liečia pol roka? na to sú iné inštitúcie. mne je jedno, čo si myslíš, ja mám dosť poznatkov , či už zo štúdia, alebo z praxe( tá ale nie je bohvieaká, aspoň zatiaľ). ok, však nebudeme sa hádať, môžeš mať iný názor kľudne.

luciferka

ale skusat drogy a byt drogovo zavysly je nieco ine....., ale tak ja sa stebou uz hadat neidem aj tak chces mat svoju pravdu, a su aj na psychiatrii, ale to je jedno.....,