EURO ? Tešíme sa na EURO ? Chceme EURO ?

moniqa87

eliss, taketo nieco moze do eteru pustit len clovek, ktori sa v historii vyzna tak asi ako sliepka v kvantovej fyzike...
najprv studuj, potom mudruj...

fraisee

eliss
zjavne nevies co to tu meles, si prestuduj aspon tie dejiny rakusko-uhorska a nastuduj si o com cela europska unia je.

barbinka

eliss, ja si myslím, že 14ročné decko nemôže mať vlastný vlastný názor na takéto veci, je to názor tvojich rodičov. ani nevieš o čom vravíš, ale nevadí. táto stránka nie je o politike moja, si si zmýlila stránku.

eliss

Moj nazor na euro je jednoduchy. Je to hovadina. Zase mozme nosit mesce ako volakedy lebo budeme mat pri sebe same drobne. Ako ja chapem Fica ze to prijal. Sak keby to neprijal tak by Dzurinda vravel ze on vsetko zariadil a Fico to neni schopny dotiahnut dokonca. Ale ked to Fico dotiahol tak Cyklista bude sade vyktikovat ze to vsetko spravil on a Fico bol iba postava. Ja nechcem euro...to bude pocitania..a same centy....

A Európska Únia. To je este vecia hovadina. Ako nechapem ze ked bolo Rakusko - Uhorsko sme seci chceli byt nezavisly a chceli sme samostatne Slovensko ked teraz sme zavisly zase a dobrovolne a sme v EU. Nechapem. To zase za par rokov budeme ziadat nezavislost? Nas poslu do riti. Ze naco sme sa srali do EU ked chceme byt nezavisly stat.

Toto je moj nazor. Mam pravo vyjadrit svoj nazor takze ak mate neco proti...kludne napiste na:aksilem@azet.sk

moste pisat svoje nazory...diki...

zabka23

Zabudla som este podotknut, ze tu sme mali predtym menu silnejsiu ako euro, za jednu libru sme dostali 1.7 eura. Ludia boli v podstate zvyknuti narabat s takymi malymi a aj mensimi sumami, za 20 libier sa dal spravit dobry nakup. Na Slovensku bude situacia o to zlozitejsia, ze ked tam niekto dostane 20euro, bude mat stale zafixovane, ze je to iba dvacka. A ta sa teda lahko mina. Nechcem vsak malovat certa na stenu a prichod eura na slovensko bude mat urcite aj nespocetne mnozstvo vyhod, jednak co sa zahranicnych investorov tyka, jednak pre podnikatelov a snad sa nam uz definitivne podari zaclenit do europy. Cas ukaze.

zabka23

Ja som uz jeden prechod prezila, zijem na cypre a mame tu euro od januara08. Vsetci slubovali, ze zdrazovat sa nebude, vraj sa vsetko bude zaokruhlovat nadol. No je to pravda. Ale len na zaciatku. Po pol roku ma kazdy volnu ruku. Takze teraz z jedneho dna na den chlieb zdrazel o 30centov, co sice znie ako nic, ale ked si to date na slovenske koruny, tak je to 9korun a to uz nie je taky zanedbatelny rozdiel. Do obchodu chodim radsej s kreditkou, ta hromada minci sa neda nosit zo sebou, zalozila som si radsej pokladnicku. Pre nas bude vsak vyhodou, ze ked pojdeme domov na dovolenku, nebudeme musiet eura menit na slovenske, lebo teraz na to hrozne prerabame. Ked sme sem prisli, dostali sme za euro okolo 43korun, teraz len 30. No hroza. Uvidime, co to prinesie. Ale pre podnikatelov, ktori dovazaju tovar na slovensko zo zahranicia, to bude jednoznacne lepsie. Avsak dopad na dochodcov, to si ani neviem predstavit. Good luck.

jarculy

Neviem kvalifikovane posúdiť,čo je pre nás,obyčajných ľudí lepšie,či EURO alebo nie. Je však svinstvo, že na nepodstatné otázky sme sa vyjadrovali referendom a to čo je najdôležitejšie rozhodujú za nás iní.Bohužiaľ, sme nepoučiteľní! Íri aspoň dali možnosť svojim ľuďom rozhodnúť a rozhodli sa. My sa správame stádovite a doposiaľ sme sa nepoučili z vlastnej histórie.

fraisee

majka ma pravdu.
situacia tu je otrasna. v zahranici rastu tie platy rychlejsie ako tu, na svk je par zbohatlikov, ktorym sa dobre dari vdaka tomu ze zdieraju ludi, co kazdu korunu musia vo vacku 4 krat obracat.

barbinka

majka_: tak sa mi zdá, že je v tebe závisť. kľudne môžeš aj ty začať podnikať, nikto ti to nezákazal. si myslíš, že oni to mali jednoduché na začiatku?
a tvojej kamoške tiež nikto nekázal byť čašníčkou, ona sa tak sama rozhodla. mala sa lepšie učiť.
dá sa zarobiť aj na Slovensku.

nika-v

majka v tom máš pravdu, že na Slovensku sú slabé platy a navyše máme tu súkromných podnikateľov, ktorí ľudí doslova zdierajú, dokonca niektorí aj nevyplatia mzdu. Ale myslím že horšie to už byť nemôže. Tie ceny rastú aj v okolitých štátoch, navyše naša koruna už dosiahla maximum a preto euro bude pre nás výhodnejšie a stabilnejšie. Žiadne vysťahovalectvo nehrozí. Netreba to vidieť tak skepticky.