Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

je opalovanie take skodlive??

fraise

ja poukazujem na to, ze je potrebne sa natierat kremami o OF. a teraz je vsade vela dostupnych informacii, tak sa o tom da najst dost vela clankov a nie je to manipulacia ako sa to praktizovalo za socializmu a ak to niekto za manipulaciu povazuje, tak potom naozaj uz pochybujem o jeho zdravom usudku.

rencaa

ja mam 47, opalujem sa dost, casto chodim k moru a aj na hory, ako vyzeram? nikto mi nehada viac ako 35.
ale musim povedat, ze do solaria by ma nedostal nikto :o)))

meno

fraisee: o ziadnom skvareni nie je rec! Nadmerne, narazove opalovanie je SAMOZREJME skodlive! Hovorime o postupnom opalovani.

napr. en.wikipedia.org
*excessive* sunlight exposure has been linked to all types of skin cancer
(*nadmerne* opalovanie sa spaja so vsetkymi typmi rakovny koze)

fraisee

a to nehovorim o tom, ako pokozka starne a tvoria sa vrasky, pozrite sa vyslnene krasky v 50 tke ake maju ksichty.
nie nadarmo lekari sa zakazuju slnit sa cez obed nie pre srandu kralikov.
zavisi to aj o fototypu, ale zase neplati, ze ak je niekto tmavy od prirody tak sa nemoze spalit.

rencaa

meno, ja ti prezentujem moj nazor, skusenosti. som za zdrave opalovanie, ako som spominala. radsej som za postupne opalovanie v kratsich intervaloch a ked je pokozka otuzilejsia,, aj dlhsie. ale k moru a na hory.. ako pisem
a opalovanie, pobyt na slnku je dolezity kvoli tvorbe D vitaminu

meno

rencaa, fraisee PROSIM VAS drzte sa temy!!

Argumentujte faktami (napr. odkazy na vedecke clanky, vyvoj stavu ozonu, rakovina koze v minulosti a dnes atd.).

Spravite z vaznej temy hnusny *FLAME* :'-(

rencaa

na zaciatku sa odporuca pouzivat kremy s vyssim faktorom a potom mozes znizovat. startovaci faktor zavisi aky si fototyp. ci si modrooky bielokozec, alebo az ciernooky tmavokozec :)
moj syn ma uplne tmavu pokozku a po par dnoch pri mori je ako cigan.

fraisee

iste, vsetci nas manipuluju, naco to vobec kupujeme tie gebuziny, ved iba robime biznis, nechajme sa spalit ako grilovane kurcence. ved najviac skodlivych lucou je nad antarktidou, nie? luce su uplne bezpecne ludia, opalujte sa hlavne cez obed ked to najviac chyta. tak si to predstavujes?

meno

cernoch v rovnikovej Afrike ma UV ziarenia viac, my ho mame menej (kazdy primerane podnebiu). Islo skor o porovnanie - nepouzivaju opalovacie kremy.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

je opalovanie take skodlive?? - Fórum - ZDRAVIE.sk