je opalovanie take skodlive??

fraisee

tvoja koza sa ochrani po dobu 20 min, vtedy nepotrebujes ani ohranny nater. potom uz potrebujes. ked chces aby ti nater dlhsie vydrzal das si vyssi OF. natierat sa treba bez ohladu na pigment, ak nechces chytit raka.

meno

10-15 minut nie je trochu od veci? to akoze by som sa stale musel kremovat, pokial idem von? vek pokial to kozi "nevadi" a postupne hnedne, tak preco sa musim natierat? Nemam pokozku s nedostatkom pigmentu. Neznamena vsetko s mierou tolko, pokial to pokozke nevadi? Alebo cez obed trcat doma?

mira: totalne nechapem. To akoze jogurty a sladke napoje sposobuju rakovinu koze??

mira

Umrel mi na rakovinu kože kolega, ktorý sa v živote neslnil a vždy nosil pokrývku na hlave. Zato jeho strava bola jogurty, jogurty, jogurty, sladké nápoje.

RNG

meno, vsetko s mierou. Potrebujeme aj troch svetla na kozu, aj ultrafialoveho. Ale 10-15 minut denne plne postacuje na sterilizaciu a vytvaranie vitaminu D.
Ozonova vrstva tlmi ultrafialove ziarenie ciastocne, tiez rozne radioaktivne zo slnka.
V poslednom case sa zda, ze tato ozonosfera bola ciastocne narusena a preto vsetky tie varovania.
Ale zrejme sa to stalo aj v minulosti casto a je to sucas cyklov, podobne ako teploty na zemi a obsah kyslicnika uhliciteho, vlhkosti, metanu ....

meno

> je.kedze slnecne ziarenie je daleko vyssej intenzity ako byvalo v minulosti

aky mas zdroj, aby som si to mohol overit?

slnecne ziarenie

je.kedze slnecne ziarenie je daleko vyssej intenzity ako byvalo v minulosti a nasa pigm.ochrana sa az tak nezmenila/stale sme bieli:-)/tu plati vsetko s mierou o to viac!!na druhej strane vsak stale potrebujeme slnecne luce na spravnu syntezu vitaminu D.avsak cielene slnenie k tomu nepotrebujeme.