Nočne mory?

Príspevok v téme: Nočne mory?
syberia

mam 4-rocnu dcerku ktora sa mi uz skoro mesiac budi v noci s velkym placom, nevnima okolie ani mna, len place, trasie sa je cela spotena. vyraz v ociach desi aj mna.cela to trva asi 15 minut a opakuje sa to 1 az 3x za noc.bojim sa ci to nie je zaciatok nejakej psychickej poruchy. rano si nic nepamata. rozmyslam aj o navsteve lekara...

Ribana

Aj ja som zistila, že moj malý chlapec má asi nočnú moru, ma 1 1/2 roka!Asi pred mesiacom sa to po prvý raz objavilo, obrovský výkryk, a pred nedávnom tiež, výkryk a ešte aj vydesený pohľad,triasoľ sa,ťažko sa ho dalo utíšiť....
Čo by ste mi poradili??Pritom sme ho nestrašili, som aj ja z toho vydesená...

sweet_dreams

mam 16 a v kuse sa budím na hrôzostrašné sny typu že na sklenené dvere za ktorými som zamknutá mi niekto hodí mrtvolu, strasne to buchne a ja na plné hrdlo kričím o pomoc a normalne v tom spánku cítím ako mi moje hlasivky pracujú a ked sa takto zobudím jednoducho zistím že som nekričala že to len v sne. Ale pomoc!!! tie sny su nenormalne živé je mi z toho zle!

orgi

Ahojte, sice som uz dospela, ale aj ja som mavala taketo problemy ked som bola mala. Taketo stavy mavaju vacsinou citlive deticky, ktorym sa sniva nieco strasidelne alebo sa niecoho boja. Preto nie je dobre hovorit malym detom o duchoch a nejak moc o strasidlach, lebo sa potom boja v tme.
Tiez by mozno zabral nejaky caj pred spanim, ktory ukludnuje.

A ozaj, ja si doteraz pamatam na jeden moj hysak v noci...vtedy som mohla mat max 7 rokov. Ale snivalo sa mi, ze som zavreta v krabici a rutim sa vesmirom prec od Zeme. Trosku zvlastne, ale strasne ma to vystrasilo a strasne som plakala az ziapala. Mama nevedela co robit, tak uz ma strasila, ze zavola sanitku.To ma ukludnilo :D teda vystrasilo a prestala som.

leeny

mam syna ktori ma rok .a ma tie iste priznaky ako vaša dcerka NOCNY DES mohli bi ste sa mi ozvat ako je to snov teraz ?a co vam nato povedali doktori?

chobotnica

Nemáte niekto skúsenosti s tým, že dieťatu (ak sa to dá o 10-ročnom chalanovi ešte povedať) sa začne v tme alebo polotme krútiť oko, vidí len polovičato, prípadne šikmo? Písala som aj do poradne doktorke. Takýto typ očnej vady som totiž na "nete" nenašla.

71gloria

Ešte chcem dodať,že mne sa to tiež prihodilo s dcérou. Ten nepríčetný krik v noci trval pár minút,volá sa to nočný des, boli sme aj u neurologičky, nič neužívala, upravilo sa to, už sa to neopakuje.Deti by sa mali ukladať na spánok , keď sú v pohode, pod postieľkou treba mať voľný nezaprataný priestor, v okolí nemajú byť položené knihy/ zvlášť detektívky/, ani mobil.

brunuska

71gloria-dakujem. mnoho ludi stale tomuto nedoveruje- a pritom je to take jednoduche a ucinne!!! radsej seba aj svoje deti napchaju liekmi. male deticky mavaju velmi casto problemi so spankom,pretoze deticky,chori a stari ludia sa v spanku najednoduchsie ovplyvnuju.bohuzial to nie su vymysly ale stale to takto na svete funguje. a to ze deticky vydia kadejake priserky nie je ich vymysel ani netreba s nimi hned bezat za psychologom.

71gloria

brunuska, mne sa tvoje rady nezdajú divné. Mám blízko k medicíne, alternatíve,ezoterike, pretože to je všetko rozšírený pohľad na vec. Pozdravujem ťa, si moj človek.Pre deti s poruchami spánku je aj homeopatický sirup SEDALIA,ale mali by mať viac ako 30 mesiacov

Stanka 74

Moja sesternica má tie isté problémy s 5 r. dcérou. CHodí k neurologičke. Má aj strojček na monitorovanie splašeného srdiečka. Je treba vyhľadať odborníka. Môže mať aj predispoziciu na epilepsiu. V televízii ukazovali dievčatko, ktoré po výkriku v spánku ostalo v bdelej kóme.