HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

kitty86

Ten virus mas uz navzdy v tele takze aj ked nakazis partnera nemalo by ti to ublizit viac. Treba veeeeeeeeeelmi makat na imunite to je jediny sposob ako sa da s virusom bojovat nakolko neexistuje liek na vyliecenie HPV ale iba liecenie prejavou... :-(

dzana16

je mi z toho celeho tazko... vymyslala som a prisli nasledky... HPV...

idu ma tiez reazat, buduci mesiac...

dost som z toho cela nesvoja, ako ste tu vsetky ufff

aj len dufam ze to zasrane HPV mi zmizne z tela (mam zial tie najrizikovejsie stupne) a cytologiu mam 3

chcem byt v pohode uz

najhorsie je ze to zapacha a neuveritlne, takze sa sa sexu uz nejaku tu dobu vyvrujem..

baby, ked ste podstuúpili tento zakrok, mala niektora z vas podobne problemy? tzn. HPV najrizikovejsie dva stupne a neuveritne zapachajuca posva (taky kysli zapach ze aj ked sa umyjete okamzite to citite opat). Ak ano, ake ste mali vysledky po zakroku???

BTW vie niektora z vas ci ak zena ma HPV svojho partnera nakazit nemusi??? pripadne ak ho nakazi, moze od neho virus chytit po zakroku zasa? resp po prejdeni min tych 6tyzdnov co s nim nebude spat...

ak mi odpoviete velmi mi pomozete

dakujeme

ufff

RNG

Na temu imunita a herpes som aj tu aj inde pisal uz hodne. Pouzi vyhladavac na tomto fore, alebo zadaj do Google.sk klucove slova RNG, herpes a podobne, podla toho, co chces najst z mojich prispevkov.

karolka-

lenže ako posilním imunitu? priznám sa, nie som veľký papkáč, jem málo, mám len 50 kg a 165 cm...a teraz som si spomenula, že s tou imunitou asi súvisí aj to, že už rok mám kútiky...a to aj napriek tomu, že beriem B komplex.

RNG

Zase tu zdoraznim, ze je dolezite si zvysit viralnu imunitu, okolo nas maju vsetci coraz viac virusov a nakazeniu sa neda prakticky vyhnut.
Takze treba posilnit telo proti virusom ked nechceme, aby nas poskodili. A to plati pre kazdeho, aj tvojho partnera, lebo aj muzi zomieraju na rakoviny rozneho druhu, kde su casto priciny alebo jedny z pricin aj virusy, vcitane hpv.
Cim menej virusov v tele je, cim su viac potlacene, tym je mensia skoda, co mozu napachat a tym je aj pravdepodobnost nakazy alebo znovanakazy nizsia.

karolka-

ešte prosíííím o odpoveď : ak mám naďalej pohl. styk s mužom, ktorý ma nakazil ( zrejme sa on nakazil od bývalej ) tak to nie je pre mňa nebezpečné ? Nebudem sa znova a znova nakazovať...

viete bojím sa, lebo mi zistili III a vysoko rizikový stupeň. Beriem Indonal.

RNG

na jednej strane tam hovoris oi spontannom vymiznuti a na druhej zase, ze na to neexistuje ziadny liek. Mozno to je aj pravda, ze lekari nemaju v svojom repertoari chemickych schvaslenych liekov nic na to, hoci antiviralnych je hromada, ale v prirode zrejme je tych antiviralnych hromada, dokonca aj v ludskom tele, ked sa moze ta "spontalna" genocida na HPV virusoch previest.
Inac antiviralnych v prirode j3e hromada, dnes su mnohe na trhu ako potravinove doplnky, o com tu uz oboznamil ludi v roznych temach, od virusov, cez herpes dokonca viacero tem na HPV.
Takze je dostatok prostriedkov, ktore moze tomu "spontalnenu" procesu podstatne napomoct, aj ked sa nejedna o oficialne uznane lieky, len o neskodne potravinove doplnky, ktorymi organizovana medicina pohrda a proti ktorym aktivne bojuje, lebo su konkurencia liekov.
Vsetka cest lekarom co sa odvazia ich otvorene pouzivat, lebo su automaticky prenasledovani organizovanou medicinou ako "kaciri", sudeni a vysmievani .
Bez nich by som ani ja o tych uzitocnych prostriedkoch nic nevedel.
Na stastie organizovana medicina nie je uplne vsemocna a clovek sa z roznych periodik, co tito lekari vydavaju moze dozvediet ich najnovsie uspechy a prostriedky z prirody.
Dnes v USA vyse 75% lekarov pouziva na sebe a svojej rodine rozne potravinove doplnky co sveci o tom, ze oficialne tlacena linia medickeho priemyslu a federalnej organizacie FDA, ze doplnky nemaju ziadne liecive vlastnosti zrejme pre vacsinu lekarov aspon sukromne neplati.
A to je velmi velka zmena za poslednych 10 rokov, kedy lekari zasadne tvrdili, ze "doplnky robia len drahy moc" a ze su "nebezpecne" a velmi odhovarali pacientov od ich pouzitia.

Klaudia222

Ahoj robci465365

Nedávaj si robiť žiadne testy, pretože vírusy sa nachádzajú aj na koži v oblasti pohlavných orgánov, nemusíš mať ani pohlavný styk, infikovať sa môžete aj vtedy, ak budete mať len petting.
Ak je žena infikovaná HPV – tak si môže do pošvy preniesť infekciu aj pri masturbácii. Infikovať sa môžete aj pri orálnom styku felatio a cunilinctus. Jediná ochrana pred HPV je, neprísť do styku s infekciou, tzn. – nesúložiť. Tak načo sa stresuješ, či si nosičom infekcie. ...

HPV tu bolo, je a bude.
Ak ste (aj s partnerkou) infikovaní HPV, tak to znamená, že patríte medzi normálnych zdravých ľudí.

Veď viac ako 80% žien sa počas svojho života infikuje . Ich imunitný systém infekciu zlikviduje – väčšinou spontánne vymizne, a žena ani nevie, že bola infikovaná.
Len u niektorých žien, v malom percente (20%) , naďalej pretrváva, a za niekoľko rokov môže spôsobovať pred rakovinovy stav, ktorý sa pri cytologickom vyšetrení včas odhalí a vylieči sa. Žena sa nemá zaujímať o to, či je infikovaná HPV, pretože na HPV neexistuje žiadny liek! a preto MUSÍ chodiť pravidelne na cytologiu – potom sa nemôže stať, že ochorie na rakovinu krčka maternice.