HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

dračí zub

Keď ti nič nie je, tak nič nerieš. Platí zásada: Ak ti je dobre = si zdravý. Doktori vymýšľajú rôzne choroby aby vystrašili ľudí, a tí k nim začnú chodiť, vyberajú tabletky a podobne. Doktori, lekárne a farmaceutický priemysel krásne zarábajú zarába. Vy sa bojíte, oni bohatnú. Prečítaj si toto: www.paprsky1.de . Najčastejšie sú choroby spôsobené nejakým poškodením organizmu, ktoré oslabí imunitu a premnožia sa inak neškodné baktérie. Najčastejšie to býva otrava ortuťou a nedostatok vitamínu C a jódu. Medicína je jeden veľký kabaret, podvod a klamstvo.

robci465365

Ďakujem za vyjadrenie. Ide o to že som mal s danou milostný vzťah krátko a bola na potlačení a keď som si zisťoval ako na tom teraz je, povedala že vtedy to mala potlačené tabletkami...
Ide o to, že mám teraz inú partnerku, na vyšetrení som nebol, nič nové sa na mne nevyskytlo a ani som nič podozrivé nespozoroval, len sa bojíme, dosť partnerka ale ja ešte o to viac a tak teda neriskujeme a chce aby som išiel na testy. Preto som chcel vedieť aká je tam pravdepodobnosť, aby som mohol usúdiť či som infikovaný i ja alebo nie, teda či som nosičom či prenášačom a môžem tak ublížiť partnerke.

dračí zub

karolka-

HPV to nie je, je to nieco ine. S najvacsou pravdepodobnostou mas otravu a premnozili sa ti nejake bakterie. Otravy su dost bezne. Ak ju odstranis, imunitny system zabije bakterie a budes zdrava. Mozeme to prediskutovat cez mail ak chces. Nerozchadzaj sa s nikym, o nic nejde.

Klaudia222

Karolka, HPV je pohlavne prenosná choroba, a tzn. že ak je jeden z partnerov infikovaný napr. muž, tak HPV z jeho penisu prenáša pri súloži do pošvy partnerky. Taktiež ak je partnerka infikovaná HPV, môže sa od nej infikovať jej sexuálny partner. Riziko ochorenia stúpa s počtom sexuálnych partnerov.

karolka-

vlastne len čisto teoreticky, ak si nájdem nového priateľa a rozídeme sa a on si nájde inú, nakazí ju ? alebo je to len na náhode, či áno alebo nie..

karolka-

klaudi, ale on chcel vedieť, to čo aj ja..či sa môže stať, že sa muž nenakazí a neprenáša to ďalej...u mna je problém, že mi tuto pliagu pred týždnom zistili...ale už som so svojím partnerom neni, nakoľko si našiel inú ... on bol môj prvý, ja jeho nie...boli sme spolu tri roky...no a to som chcela vedieť, či teraz nakazil aj novú partnerku. ( ona má 36 rokov)

Klaudia222

Ahoj, robci465365

Až 90% bradavíc na pohlavných orgánoch u muža aj ženy spôsobuje HPV 6 a 11. Vyšetrenie u muža má význam vtedy, ak si na penise nájde nejaké kožné, alebo slizničné zmeny, potom vyhľadá urológa.
Je možné testovať aj HPV u muža, ale nemá to prakticky žiadny význam, pretože väčšina mužov sa infekcie ľahko zbaví, sú neinfekční a naviac aj odolní voči „domácej“ HPV infekcii.
Prakticky žiadny, inak zdravý muž nemá HPV infekciu už po 1 roku partnerského vzťahu.

U muža HPV môže spôsobiť bradavice - HPV (11 a 16), ktoré sú benigné tj. nezhubné. Ak je infikovaný HR HPV tak tieto môžu spôsobovať pred rakovinový stav a neskôr aj karcinom na penise aj na konečníku. Ale deje sa tak veľmi zriedkavo.

V sexuálnej oblasti netreba robiť žiadne zmeny, v monogamnom súžití u obidvoch partnerov ich imunitný systém zlikviduje prítomné HPV a ak si budú verní – tak žiadne iné HPV do ich vzťahu nepribudne.

Takmer 80% ľudskej populácie je infikovaných týmto vírusom. Nie je to žiadna choroba! Je to len prechodný stav. Zdravý imunitný systém si s infekciou poradí. Riziko ochorenia stúpa s počtom sexuálnych partnerov. Pri pohlavnom styku môžeš použiť kondom, nechráni síce pred infekciou, pretože vírusy sú menšie ako póry latexu, z ktorých je kondóm vyrobený, ale oslabí „nálož vírusov“, ktoré pri pohlavnom styku môžeš preniesť na partnerku. Takže – dôležitý je monogamný vzťah, ži zdravo, posilňuj imunitu, a tvoja sexuálna partnerka musí chodiť pravidelne na prehliadky.

robci465365

Dobrý deň, potreboval by som zistiť aké veľké je riziko nákazy týmto vírusom pokiaľ som mal tri-krát pohlavný styk s dievčaťom ktoré má HPV, no bola po liečení a brala tabletky na potláčanie...
Údajne má 3 typy (6,11,16), veľa mi toho nepovedala a taktiež mi to zabudla spomenúť i predtým ako medzi nami k niečomu došlo, čo ma teraz nesmierne mrzí (áno, i moja hlúposť...) prosím, o nejakú radu, mienim navštíviť urológa ale ako som i čítal, výsledky trvajú dlho a chcem byť čo najviac informovaný.

karolka-

ahoj..aj mňa by zaujímalo, nakoľko mám tiež tento problém, či sa dá úplne vyliečiť ?
A keďže sem píšu aj mladé baby okolo 25 rokov, určite ešte budete mať viac partnerov, ako budete riešiť intímny život, keď ani kondóm nechráni ? Nepoviete partnerovi nič ?
A ešte niečo, môže sa stať, že partner sa nenakazí a nákazu neprenesie? ( či je vlastne len náhoda, kto má akú imunitu a nenakazí sa alebo nie a nebude to ďalej prenášať).

Kočky všetkým želám veľa šťastia.

Lenka.

Ahojte. Mám 32 rokov a podobný problém ako kočky podo mnou. Som zúfalá, lebo som mala len troch partnerov v živote a nikdy by som si nepomyslela, že sa nakazím, lebo boli slušný a inteligentný. Kočky, ale kedže sme teraz aj my prenášačkami vírusi, ako riešite sexuálny život, ak nemáte stáleho partnera ?
A dá sa táto choroba úplne vyliečiť ?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Všetkým držím palce.