HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

janka

Este som zabudla spomenut, ze sa dam urcite zaockovat. Vakcina je vraj vhodne zenam do 26 rokov, i ked v zahranici sa to bezne praktizuje do 45 rokov. ako keby sme boli na Slovensku nejaky odpad. Neuznavam ani to, ze poistovne nepreplacaju co i len 10% !!!
Manzelovi to oznam normalne,ked sa milujete a doverujete si, tak to urcite pochopi. Radsej nech sa da vysetrit aj on. Moj manzel zatial nebol na vysetreni a dufam, ze ho absolvuje tiez. Prajem este krasny vecer :))))

marisssa

zhrozena--- ak mas slabu imunitu, dostanes to hned a ani nevies ako.
ja som sa to tiez bala povedat priatelovi, ale nakoniec som to zvladla. vsetko narovinu som to vyklopila..

janka

Ahojte, ja som na to tiez prisla este len prednedavnom. Zistili mi HPV 16, ktory je rakovinotvorny, ale nepripustam si to. Moj predosly lekar sa na mna vykaslal, napriek tomu, ze som mu spomenula, ake mam problemy. Terajsi lekar ma odporucil na vysetrenie do BB, pojdem tam asi v oktobri, pretoze vtedy to bude u mna aktualne. Lieky neuzivam ziadne, pretoze mojmu lekarovi sa to zda, ako zbytocne tahanie penazi. Je fakt, ze mam 24 a inak by postupoval, keby mam 35. Zatial sa s tym mozem vyrovnat i sama. Mohla si to dostat aj vplyvom oslabenej imunity. S manzelom sa mozes nadalej milovat kolko chces bez kondomu, pretoze tieto virusy cez kondom sice neprechadzaju, ale nachadzaju i na inych castiach vonkajsich pohlavnych organoch. Nevesaj hlavu. budeme si navzajom drzat palce :)))))))))

marisssa

veru, neprenasa sa to len pohlavne..
a mozes ho mat v tele dlho a pridu na to aj o par rokov..no liecenie - aj indonalom je viac menej dobrovolne, tie lieky ti aj tak nepredpisuju a kupis si ho v lekarni.
no neprejavuje sa to nijako, preto ho aj tak neskoro zistia.
to ze ta svrbi v posve, mozes mat aj z mykozy, aj nevyliecenej,alebo nezistenej..

RNG

HPV sa neda prakticky vyhnut. A vobec sa ten virus nesiri len pohlavne. Je ich dokopy udajne az 200 druhov, len niekolko spojuju s rakovinou krcka maternice, a aj to len v momentalnej kampani za tlacenie drahej a pravdepodobne aj tak celkove neucinnej vakciny.
Pred vyse 40 timi rokmi to bol poplach okolo EBV(Epstein Barr virus sposobujuci mononukleozu), dnes ho ma 98 percent populacie v tele.
Pokial clovek nema oslabenu imunitu, tieto "nase" virusy sa neprejavuju nijak zvlastne, podobne ako herpesy.
Preto vsade zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity. Ked sa uz neda im vyhnut, tak aspon nech sa nemozu prejavit.
A ako verklik opakujem trpezlivo:
zinok, selen probiotika, l lysin, aloe vera, echinacea,astragalus, baza, GSE, extrakt z olivovych listov a najsilnejsi:chaparal.
Vitamin C tam nie je spomenuty, male davky su viacmenej neucinne a silne(gram za hodinu) sa maju pouzivat len kratky cas ako doplnok, narazove.

zhrozena

Mne ide o to, ze som dostala pohlavne prenosnu chorobu, boze. Minuly februar som mala robeny pap ster a bol negativny (ako to???), neviem, ci robili vtedy aj testy na hpv. Mne teraz len povedali, ze mam sa prist ukazat za rok na pap test, nijak sa to liecit nebude...Ako sa to prejavuje? Obcas ma svrbi v posve a mam ju zacervenanu...