HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

RNG

velmi ucinny je aj extrakt z olivovych listov, 3x750 mg, a kombinovasl by som ho s astragalusom, 2x500 mg a davkami vitaminu C, aspon 5 gramov(buffered C)

evellina

ms5...chcem sa ta opytat,ked tvojej dcere zistili HPV,tak mala aj vysledky z citologie zle,alebo vysledky boli dobre,len ma potvrdene HPV???...dakujem

evellina

margo...ako je to mozne,ze len ty si mala potvrdene HPV a tvoj partner nie?..co to znamena??..vies ja sa obavam,ze ked budem po konizacii a nadalej budem mat styk s mojim partnerom,tak ze si znova nakazim zdrave tkanivo a zase pojdem na konizaciu,ci co???..

evellina

zhrozena...dakujem za odpoved,citam tu o konizacii a citam,ze sa to moze robit viacerymi sposobmi,ako mam vediet ktory sposob konizacie je najlepsi,alebo to co mi poradi lekar,ako mam vediet ze je to najbezpecnejsie??...dik

ms5

Bola som v šoku keď HPV zistili mojej dcere. Skôr než šla na ďalšiu kontrolu kúpila som jej lieky INDONAL/alebo tak nejako/, bývajú vyobrazené v časopisoch, tie brala a výsledky boli O.K.No samozrejme keď bude mať smolu a natrafi na muža, ktorý to prenáša môže to opäť dostať. Treba byť stále pod lekárskou kontrolou, aby sa včas zakročilo.

margo

Pre smejo, kilecko aj evelin-

evelin- konizacia nie je koniec sveta. Neboli to, rychlo sa zahoji a je sanca, ze uplne odstrani chore tkanivo a spolu s nim aj HPV. Ja som mala CIN III, co uz bol tazky pr.us.er. Prve vysledky som dostala do ruky zaciatkom decembra, isla som este pred vianocami na kontrolny ster u ineho lekara a ked sa potvrdil, do mesiaca som mala termin konizacie. Najprv to vyzeralo, ze pojde pred aj maternica, ale nastastie, tam to bolo ciste, bez zmien.
Tiez som bola v soku, lebo chodim na preventivky kazdy rok, mam uz dlhe roky stabilneho (a verneho) partnera. Tiez som riesila kadejake krizove scenare.
Moj operater operoval metodou cold knife, vraj su tam lepsie vysledky ako pri loope (el. slucke).
Zahojilo sa to rychlo, de facto to takmer vobec nekrvacalo. Wobenzym som brala pred, pocas aj po, cca mesiac (velku flasu s 800 kusmi). Partner bol na testoch, on bol v poriadku, takze evidentne bol HPV moj problem.

zhrozena

evellina, ja ti mozem odpovedat len na poslednu otazku - ano, jasne, ze sa da milovat aj bez maternice, ved posvu budes mat stale, mojej mamke kompletne museli vybrat maternicu aj vajecniky, mala menej ako 50 rokov a ako zena funguje nadalej, akurat kedze nema vajecniky, berie hormonalnu substiruciu kvoli hormonom. Ked si nemala deti, nedaj si vyberat ale maternicu este!

RNG

mali by mat ale aj L-lysin aj selen,aloe vera, GSE, astragalus a silny 750 mg extrakt z olivoveho listu(tiez slabsi 150 mg)