Niekolkomesacne padanie vlasov - da sa to zastavit?

Príspevok v téme: Niekolkomesacne padanie vlasov - da sa to zastavit?
curlyhair

nechudnem,nedrzim dietu,neprekonala som ziadnu vaznu chorobu,nie som ani v strese,naopak zijem zdravo,pijem vela tekutin a cez to vsetko mi uz asi 5 mesiacov neustale padaju vlasy.riesila som to najprv uzivanim zinku,potom komplexnymi tabletami proti padaniu v.,roznymi samponmi a vodami,kt.sa vtierali do pokozky.a vysledok?ZIADNY!mla som huste vlasy,ale teraz sa hanbim ich mat rozpustene,pretoze su neuveritelne riedke.nepomohla mi ani kozna lekarka.takze hladam pomoc vsade,kde sa len da.ak ste niecim podobnym presli,co vam zabralo alebo pomohlo?viem,ze je tu o tom mnozstvo tem,ale chcela by som nieco konkretne a osvedcene s cim mate skusenost,dakujem

Maros75

Existuje množstvo špeciálnych liečiv, ktoré sa však používajú len na lekársky predpis a liečia zistené príčiny alopécie, napr. hormonálne poruchy.

Pacienti, u ktorých sa nezistila príčina ochorenia, môžu užívať doplnky výživy napr. železo, magnézium a vitamíny A a D.

Annika1987

Tiez mi zacali padat vlasy a okrem tabletiek pre zdrave vlasy aj ja chcem prestat s farbenim. Teda s pouzivanim chemickych farieb. Asi skusim hennu... viem, ze mi vlasy nezosvetli (teraz si trosicku zosvetlujem), ale nie je to len farba, chcem to skusit aj preto, ze podporuje zdravie vlasov. Tak uvidim. Inak uz neviem, co by som este vymyslela...

Meggi_15

ahojte :)) ... tiež mi začali neskutočne vypadávať vlasy ale určite je to aj kvôli môjmu farbeniu ...farbila som si vlasy asi 3-krát....no teraz začali neskutočne vypadávať :( ...a mala som dlhé a veľmi veľmi husté vlasy ... no skúsim nejaké vaše rady :) ...a potom dám vedieť ... ale mám ešte ďalší problém ...už si naozaj nechcem farbiť vlasy lebo to nekonečné dofarbovanie je na zbláznenie a nechcem ďalej ničiť už aj tak poškodené vlasy takže by som si chcela ísť dať vytiahnuť farbu ale bojím sa že keď si ju dám vytiahnuť začnú mi ešte viac vypadávať a moje vlasy to už vôbec nezvládnu :( ... tak čo myslíte mám sa dať na odfarbovanie alebo máte nejaký nápad ? :(.... ďakujem ;)

evellina

ahooj,tak toto je moj problem.Uz vyse roka v kuse mi padaju vlasy.Pred dvoma mesiacmi mi bola zistena znizena cinnost stitnej zlazy a ja som sa uz potesila,ze to ma na svedomi stitna zlaza.Na SZ beriem l-thyroxin a hormon stitnej zlazy mam uz v poriadku,lebo som bola v pondelok toho tyzdna na kontrole a SZ uz je ok,teda je pod kontrolou.A vlasy padaju a padaju dalej.Hlavne po umyti.Ja ti tu nebudem pisat co som vsetko za ten rok vyskusala a kolko vitaminov som si nakupila.Bude to zbytocne pisanie.
Mam pocit,ze asi viem,kde je u mna problem.Uz som si tym 2x v zivote presla a pomohli mi len antikoncepcne tbl.
Liecila som sa u koznej a asi po roku mi kozna vysvetlila,ze problem je v androgennoch.Kazda zena ma zenske a muzske hormony a ked je toho androgennu privela,tak vlasy zacnu slabnut a vypadavat.U mna sa uecite jedna o tento problem,pretoze ja po umyti vlasov,ked si poskrabem vlasovu pokozku,tam mam za nechtami mazotok.A prave ten mazotok sposobuju tie muzske hormony-androgenny a vdaka tomu mazotoku sa rozmnozuju bakterie a vlasy vypadavaju.Skus si odsledovat,ci sa ti viac vlasy nemastia a hlavne ake ti rastu nove vlasy,ci su tenke alebo posobia normalne.Skus si pozriet aj stranku www.mojevlasy.sk
Ja uz mam predpisanu antikoncepciu,zijem v DE a predpisal mi ju zensky lekar.Mala by som ju zacat uzivat tento mesiac.Ako som uz pisala tento problem som mala uz 2x v zivote a 2x mi na to pomohli HAK Diane 35.Tak ti drzim prsty a prajem ti krasne a zdrave vlasy :)...paaaa

squah

ja sa v tom velmi nevyznam ale nemas nejake hormonalne problemy? zvyseny testosteron? skus sa na to opytat lekarky. nevidim ziadny iny dovod preco by ti v 16 rokoch mali vypadavat vlasy

moonriver

kúpte si lieky PAnthenol 3x dve tabletky cmulat,je to velmi dobré po troch mesiacoch by ste mali vidiet zmenu,je to vý živa na vlasy plet velmi to pomáha.

Raška

Ahojte aj ja mám problém s vypadáva-nim vlasov :( mám len 16 rokov a už mám také riedke vlasy.. denne mi vypadávaju stovky vlasov.. beriem 4 krát denne lieky ale nepomáha to.. som zúfala.. tak ak náhodou by mi vedel odporučiť niečo čo pomáha bola by som rada. Dakujem

era17

Čaute baby, aj ja som mala volakedy pomerne husté a dlhé vlasy, no časom pubertou a farbením, zlou životosprávou, stresom, HAK atď.. mi zredli až tak, že dnes už musím nosiť čelenku, aby mi nepresvitalo pod svetlom al. slnkom temeno. V podstate si za to môžem aj sama, lebo si ich už dlhšie odfarbujem. Len to chcem podotknúť, že velmi pôsobí na stav vlasov aj stav vašich zubov, z vlastnej skúsenosti hovorím. A celkovo vela aspektov: dedičnosť, strava, zuby, stres, nedostatok vitamínov, chemická úprava aj mechanická, HAK, štítna žlaza, toxíny, užívanie liekov, kôli pečeni....proste táto doba... tak sa s tým zmierte....Ale objavila som Čínsku patentnú medicínu, tak uvidíme po pár mesiacoch, tiež som vyskúšala už všetko možné, ale vydržalo to len krátko, tak uvidíme................