Točenie hlavy a závraty

[zruseny12]

a jasne chapem ta,ze nie si lekarka,sak aj ja som sa len tak podozvedala vsetko,cez casopis,cez forum cez znamu atd.cez googl...
na tu DENZITOMETRIU TA MOZE POSLAT neurolog,zensky...neviem,ale asi aj obvodna.../a mozno aj viaceri,ale ja viem len o tych/

[zruseny12]

ak vies na 100% ze mas malo VAPNIKA,tak skus sa pytat na denzitometriu...tam ti zistia stav kosti,ci ich mas ok...
lebo moze sa stat,ak nebudes uzivat VAPNIK,ZE SKONCIS S OSTEOPOROZOU...
vapnik sa da uzivat,ale je to lepsie ist najprv na to vysetrenie,a oni podla vysledkov budu postupovat s tebou dalej...
ide o to,ze preco ten VAPNIK ti chyba...tam by ti to potom vsetko zistili- postupne...

jajkafr

mám nedostatok vápnika. Lekárka to nijak nerieši. Neurologička mi predpísala lieky, ktorými sa lieči epilepsia a majú strašne veľa nežiadúcich účinkov a povedala že keď ich doberiem mám prísť na kontrolu. Keďže epilepsiu nemám a chémiou sa napchávať nemieniť tak som ich ani nezačala brať. Poprosila som moju obvodnú lekárku, aby mi vzala krv na minerály vtedy to bolo všetko v poriadku, ale minulý rok keď som bola u reumatologičky zistila mi zníženú hladinu vápnika. Medzitým som už užívala aj vápnik a zinok v tabletách a aj v strave som sa snažila prijímať ho viac. Ale môj problém sa tým nevyriešil. Po dobu kým som to užívala sa mi neštiepili a nelámali nechty nič viac. Moja obvodná lekárka má podľa mňa málo vedomostí čo sa týka diagnostiky a liečby. Ak jej nepoviem aké vyšetrenie chcem a tak mi ho ani nespraví. Párkrát sa mi stalo, že sa ma opýtala že čo mi ma predpísať. Tak určite by som sa z jej vlastnej iniciatívy nedočkala testu na tetániu. A ja niesom lekárka ani bohužiaľ neštudujem medicínu takže všetko neviem.

[zruseny12]

JAJKFR
ked mas nervovo svalovu drazdivost...tak ti chyba horcik,vapnik alebo nejaky mineral a vit.
na TETANICKY TEST SI BOLA?

nilk

Mala som presne ten isty problem.
Tocila sa mi hava.
Trpela som skoroo 3 mesiace. Podstupila som vsetky mozne vysetrenia. akoniec som skoncila u usneho lekara a tem mi pomohol.
odbornne vysetrenie u usneho Vam urcite pomoze Skuste to.

jajkafr

Ahojte aj ja mávam točenie v hlave cítim sa akokeby som bola na lodi na rozbúrenej hladine, akokeby mi mozog plával v nejakej tekutine, zároveň mi je zima, ale oblieva ma horúčava, je mi na zvracanie a mám zaľahnuté a píska mi v ušiach, niekedy mi pri tom začnú tŕpnuť ruky. Neurologička mi predpísala Zenostig (to je to isté ako Betaserc, ktorý sa spomínal v predošlom príspevku) nebrala som ho lebo sa nesmie brať pri astme. Neurologický záver znel zvýšená nervovosvalová dráždivosť.
Ale také isté príznaky sú aj pri Menierovom syndróme. Všetko však treba poctivo vyšetriť.

spido22

na tocenie hlavy je vyborny Betaserc - liek, ktory je sice na lekarsky predpis, ale po nejakom tyzdni uzivania dobre zabera. skuste to :)

22nikuska8

ahojte. ja mavam caste tocenie hlavy, mam pocit ze odpadnem...casto mi je aj zle na vracanie ale nevraciam. uz sa aj niekam bojim ist sama ze by som mohla odpadnut :(( bola som aj u doktora ale nic mi nevedia zistit... neviem co to moze byt :( ak by nahodou niekto vedel co mam robit aby mi to preslo tak mi napiste.prosim..dakujem