Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Choré oči

peter.sebed

Luteín čo viem je veľmi dobrý na oči, otec užíva ocutein brillant s najvyššou dávkou luteínu na trhu, aspoň tak mi hovoril. On ma už veľa rokov problémy s očami tak to začal brať ako výživu, bo luteín ako hovorí RNG sa ťažko získava zo stravy

RNG

Luteinu je v zeleninach dost malo na klinicku ucinnost(6 az 20 mg )
Vyraba sa vytazenim z kvetov marokaniek(marigold)

RNG

Occuplex obsahuje rozne retinyl palmitat a karotenoidy(beta caroten, zeenaxin, lutein) tiez vytazky z billberry(pribuzne cucoriedok) a samozrejme zinok a vitamin C a mnoho inych, vcitane B vitaminov v slusnych davkach

jablonkaa

vitaminom A sa mozete predavkovat, omnoho ucinnejsie je konzumovat provitaminy vit. A - betakaroten, alebo este ucinnejsi lutein. ten sa nachadza hojne v listovej zelenine - kapusta, kel, salat, spenat, a dalej v kukurici, mrkve, brokolici a paradajkach. samozrejme, velmi bohate su tolko ospevovane cucoriedky.

fraisee

uz si nepamatam kde som to citala, ale vit A ze zevraj len na lepsie videnia za sumraku. ze inac to vplyv na lepsie videnie nema. a ja ked som aj tak prijimala viac vit A tak to vobec nepomohlo.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Choré oči - Fórum - ZDRAVIE.sk