Vši vo vlasoch

Príspevok v téme: Vši vo vlasoch
pomozte mi

VELMI VAS PROSIM, POMOZTE MI!
nasla som zive vsi, ziadne hnidy nemam. takn som si spravila zabal z olivoveho oleja, vycesavala vlasy- mala som dve dospele a par takych uplne malilinkych hnedych, ale neboli to hnidy. potom som si umyla vlasy samponom proti lupinam, samponom priti vsiam. rano ma mama prezerala, nic som nemala, ale to uz aj predtym ma prezerali a nic nenasli. potom rano som bola v lekarni kupit diffusil H a hrebienok. tym hrebenom som si najprv precesala vlasy, nic som nevycesala, nic nebolo asi. potom som si dala ten diffusil a teraz dufam. DO PONDELKA SA ICH NUTNE MUSIM ZBAVIT!- ak este su. hlava ma nesvrbi. a v pondelok ideme do skoly v prirode, na co som sa lekarnicky pytala a ona ze ak v nedelu vecer nenajdem ziadne, mozem ist. PODARI SA MI TO?

piccolino

vyskúšajte na vši šampón z lekárne liquido duo forte, boli sme prekvapení účinkom, čakali sme že budeme musieť ešte niečo použiť alebo aspoň dvakrát zmyť ale vôbec, zabral na prvý pokus

fujara29

Existuje mnoho možností ako sa ich zbaviť, niekto verí orthosanu, niekto zábalom, každopádne treba všetko vyčistiť, vyprať čiapky, vyvariť bielizeň a vyčesávať hubiť. Ja môžem z vlastnej skúsenosti poradiť liquido duo forte, ide o šampón so sérom z lekárne, zo šampónov, ktoré sme skúšali bol tento určite najlepší.

marianka7

Treba vydenzifikovať všetko vrátane kefy, hrebene, oprať periny vankúše urobiť riadnu očistu, lebo môže sa stať, že tie zvieratká sa ti objavia znovu aj keď sa ich zbavíš :) to tak mesiac-dva mesiace aby si si mohla byť úplne istá treba tým šampónom prípadne ešte aj sérom (liquido duo má obe v balení, je to účinnejšie ako len samotný šampón) vyčesávať stále, teplich zabíja (žehlička/ kulma/ fén) a farby na vlasy a podobné silné chémie :)

vsivacica

No hruza des!akurat som si nasla vo vlasoch lezuce zvieratka....svrbela ma hlava asi tyzden,ale envedela som ze tam nieco mam az dnes tu hla vsi....umyla som samponom vypadlo ich teda dost...vycesala som....kazdy pise o hnidch ale ja ziadne envidim,ani mamka....je mozne ze ich vobec nemam?alebo ako?dala som vsetko prepat vlasy si umyjem prosiparazitickym samponom,co este?prvykrat v zivote toto mam

Tatka898989

Ahojte volám sa Tatiana a ničho sa nebojte mala som vši už vela krát mám 15 rokou a každý rok som ich mala. asi všiam chutia moje vlasy.. mám ich moc dlhé a moc strašne husté.. keď som mala vši prvý krát tak to trvalo dosť dolho nič nepomohlo.. jedine VšI VEN to ozaj pomohlo a potom som si vlasy prepáchla aj octom to pomohlo.. a vižehlila pre isotu.. a takto som to uropbila každý rok a ždy pomohlo... dobre je po každom šampóne dať igelitku na vlasy aby sa zadusili.. a keď vám nepomože šampon tak skúste olivový olej a plus ocot dať na vlasy a zabaliť do igelitu :) a keď už nepomože ani to nevzdávajte sa a nedávajte sa hlavne strihať..skúšajte vičesávať a hlavne povecte v škole alebo v rodine že tieto zvieratká máte inak ich možte chitiť znova

vela štastia :)

dollymrazova

kedysi ste sa vši zbavili aj v pribehu dna , len obyčajným šamponom ..dnesa sutie male mrchy také odolné že si môžete na hlavu aj kyselinu vyliať a stále sa nepustia ...ja som mala vši asi pred mesiacom ..asi 3 dni ..potom o mesiac (teraz) prišli opäť ..rôzne šampony zábaly žehlička nič nepomáha ..Ale dneska som si nafarbila vlasy a po farbení zmila šamponom orthosan (je sice pre psov ale je super)..Zatial ma nič nesvrbí a ked vyčesávam nič nevidím tak hádam už sa presťahovali..:-)