sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

pusate

vilaamalka,máš pravdu dnes si dám už aspoň tých 700kcal a týždeň to vyskúšam,dik.
reni,ale otec by nesúhlasil s 38-39kg,on chce,že musím mať 45 ináč sa furt vyhráža a hádame sa.ale na prázdniny sa vráti brácho zo škotska a ten mi viac rozumie,skoro ako mi rozumela maminka...

vilaamalka

pusate: ale vidis, ze tych tvojich 500 kcal ti predsa len nestaci denne... preto chudnes, je to strasne malinko. Ved skus trosku zvysit svoj denny prijem kcal ... neviem, napr. na 700 ... to je sice stale malo, ale aspon nieco.. keby si sa aspon do tych 1000 dostala .. ved to vobec nie je vela, pritom len tazko mozes pribrat.. a navyse, ked pises, ze aj cvicis...

pusate

reni,aj s takým priberaním bez psychoša mám zlé skúsenosti...tiež som chcela len do 40kg ale ono to šlo dalej proti vôli a nedokázala som to zastaviť,až ked som už mala 46kg,povedala som si-stop,to musí prestať,lebo ináč bude takýmto tempom 50-kilová buchta,čo nevideť...a začala som sa zas obmedzovať a chudnúť,lenže ani to nedokážem zastaviť. ja viem aj chudnúť aj priberať,ale nedokážem si udržať hmotnosť...

reni

"pusate"
Pozeraj sa na to ale reálne. Chudnút si uz nemozes dovolit, ked nechces íst na psychiatriu! Ked si dokázala schudnút, tak dokázes aj pribrat. Sama, bez psychiatrie. Verím ti, ze nemás na to dobré spomienky. Ked ukázes otcovi, ze sa snazís, popustí od tej psychiatrie. Nesmies sa prejedávat, lebo kazdé vrazanie znamená pre teba chudnutie. Nemusís mat 45 kg, stacilo by ti keby si mohla aspon 38-39 kg udrzat. Ked to budes chciet, dokázes to. Co myslís, co by ti tvoja mamicka poradila? Hovorís s nou niekedy v duchu? Ked budes na nu mysliet, pomoze ti. Dokázes tento týzden sa kontrolovat a nic nevyvrazat? Verím na teba.

pusate

ach,moja mamička je mrtva,v sobotu bolo 1.výročie od jej smrti,mala slabé srdiečko už od mala...nevraciam všetko,len ked mám bulimický záchvat,tak1-2krát do týždňa-prejem sa a je mi zle,tak to vy...a na tej psychiatrii mi vôbec nepomohli,hoci som tam pribrala,ale po prepustení som bola tak deprimovaná,ani žiť sa mi už nechcelo,strašne tam ludí obmedzujú a kontrolujú jak v base,už nikdy sa tam nechcem vrátiť,stále ma len napchávali,dávali kadejaké nutridrinky a lieky,cítila som sa ako prasa vo výkrmni nerada na to spomínam...a teraz sa snažím držať si 36kg ale moc sa mi nedarí-pomaly to stále klesá 1-2kg/mesiac,teraz mám už iba 35 ale ja už nechcem 29kg ako vtedy,ale ani 45kg

reni

"pusate"
stále píses len o otcovi. Mamu uz nemás? Otcovia bývajú prísnejsí ako mamy.
Dúfam, ze nechodís vsetko vyvracat, ked nieco zjes. To prosím ta nerob.
Uz si bola raz na psychiatrii? Tam ti pomohli, aby si pribrala? Ako to tam prebieha? Si tam pod liekami? Alebo sa s tebou rozprávajú? Ucia ta tam ako a co más jest?
Drzís teraz tvoju váhu na rovnakom bode, alebo este chudnes?

reni

"allatwin01"
som rada, ze si uz trosku optimistickejsia. Neboj sa, v nemocnici dajú tvoju sestru do poriadku. Co sa týka pecene, pocula si uz urcite od viacerých, pecen sa vie regenerovat, toho sa naozaj nemusís bát.
Ako dvojicky, máte k sebe silný vstah, preto ju mozes positívne podporovat, aby sa z tejto choroby dostala. Uvedomuje si tvoja sestra, ze to zaslo s tou dietou prílis daleko? Alebo este nehovoríte o tom? Napís, ci vo stvrtok uz zacala tvoja sestra jest a ako sa cítila. Drzím tebe a tvojej sestre palce, aby vsetko dobre dopadlo. :)

pusate

reni,ja už chodím k psychologičke 2roky,síce mi pomáha,vždy ma vypočuje,neodsudzuje ma,neháda sa so mnou ako otec,ale nič nevyrieši,lebo oco je zaťatý-presvečený,že mi môže pomôcť len psychiatria...