sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

allatwin01

dnes som za ňou tiež bola,ale stále sa má na nič,vyzerá strašne ubolene a slabo,že ledva rozpráva,nevládze ani vstať z postele,krmia ju nazogastrickou sondou,ale to nestačí ani na život a nie na pribbratie,dokonca vraj schudla,má 26kg,ale doktor vravel,že čo sa týka pečene,tak sa to zlepšuje,od štvrtku ju začnú prikrmovať už aj dietnou stravou,aby dali pečeň znova do chodu,čo je najlepšie,že sa už tomu nebráni,dokonca sa na to aj teší,že bude môcť po dlhom čase dačo ziesť bez bolesti a krčou a ja dúfam,že ked ju začnú krmiť,nabere silu na to,aby vstala z postele a pôjdeme sa spolu prejsť,čerstvý vzduch jej určite spraví dobre...

reni

"allatwin01"
napís ako sa má tvoje dvojca. Je to uz lepsie? Chodís ju kazdý den navstevovat? Napís, aké robí pokroky.

reni

"pusate"
ked cvicís tak je to dobre. Dúfam, ze uz nechudnes, aj to by bolo chválitebné. Ale este lepsie by bolo, keby si trosku pribrala. Píses, ze sa stále s tvojím otcom hádas kvoli tomu, ze málo jes. Taká atmosféra doma, by mna teda urcite nebavila...Ved sa dohodni s tvojím otcom, ze uz robís co mozes, ale na psychiatriu íst nechces. Ponúkni mu, ze pojdes radsej ku psychologicke, co by som ti teda velmi doporúcala. S takým kompromisom, by urcite tvoj otec súhlasil. So psychologickou by si mohla rozprávat a mozno by ona zistila aj prícinu, preco si so sebou taká nespokojná. Psychologicka vypocuje teba, tvojich rodicov a nájde riesenie, ktoré je pre vsetkých prijatelné. Urcite by to bolo lepsie ako sa stále doma hádat. Porozmýslaj nad tým...

pusate

ved ja cvičím každý deň najmenej hodinu,aj viac,aj ked som priberala som cvičila,aj s činkami aj brušáky a moc som aj žrala a mala som brušisko,tuk a nie svaly a teraz ked cvičím ale jem málo svaly síce tiež nemam,ale ani tuk...

zazie2112

pusate nic v zlom, ale ty si sa zabrzdila nielen vo fyzickom, ale aj psychickom vyvoji...tolko ludi tu s tebou marne straca cas tym, ze sa ti snazia pomoct, az je mi ich luto...

reni

"pusate"
tvoj otec sa s tebou háda, lebo ta má rád a bojí sa o teba. Nemás pravdu, ked tvrdís, ze len ty más zlú postavu, a preto musís byt vychudnutá. Na postave, ktorá je len kost a koza nie je nic pekné. Sú iné metódy, aby mali dievcatá peknú postavu. Poznás Heidi Klum? Co myslís, akú postavu by mala Heidi Klum po 2 detoch, keby denne necvicila? Presne takú, akú tvrdís, ze ju más ty, keby si pribrala.
Ked chces mat naozaj peknú postavu, tak musís bezpodmienecne trosku pribrat a co je hlavné cvicit. Ked trosku priberies, tak len potom budes mat silu na zvicenie. Tak získas svalstvo, a tam kde je svalstvo, nebude sa ti ani ukladat zbytocný tuk. Tá metóda, co si si teraz vymyslela, nevedie k peknej postave. Pripústam, kazdý den zvicit, je viac namáhavé, ako len jednoducho nic nejest. Ale len táto metóda je efektívna, len zvicením dosiahnes peknú postavu. Mozno existujú dievcatá, co majú aj bez zvicenia peknú postavu, ale nepoznám nikoho, kto je vychudnutý na kost a kozu a ludia povedia, ze má peknú postavu. Tým, ze nic nejes más vychudnutú postavu. Kost a koza sa este ziadnemu chlapcovi nepácila. Nejedením si nicís zvoje zdravie, následky toho budes celý svoj zivot cítit….
Vies, teraz sa vsetko u teba tocí len okolo jedla a sama sa z tohotu kolotocu nedostanes, preto by bolo lepsie keby si tvojho otca poslúchla a isla na liecenie. Ked sa ti potom podarí nad touto chorobou zvítazit, bude ta kazdý obdivovat.

pusate

tu som,a viem,že som chudšia ako by som mala byť,no napriek tomu nechcem pribrať,lebo viem,že mám hnusný tip postavi,priberám vždy len na bruchu a ramenách,kde to najmenej potrebujem a prsia a zadok-žiadne a tým že by mi priberaním rástlo brucho by som sa na tú modelku podobala ešte menej než teraz-šak prsá sa dajú vypchať podprdou s košíkmi aj na plavkách,ale brucho sa schovať v plavkách nedá.a mám 16 rokov,vážievam sa tak raz za 2týždne a bola som už raz na liečení v blave,to otec ma donútil a furt sa hádame,lebo ma tam chce zas strčiť...ale tým mi nepomôže že ma zavre na psychiatriu,jak blázna.

barbinka

reni: neboj sa, inak by som to nenapísala. a myslím, že pusate je tu z týchto dievčat najviac chorá, ale vôbec si tu neuvedomuje. a snažila som sa s ňou troška porozprávať a priviesť na správnu cestu, ale to slovami ani nejde a tiež ona nechce. škoda jej. to dievča má len 150 cm a 36 kg, čiže je nevyvinutá a to z toho, že nič nepapá.
tak skús teda ty s ňou pokecať, ak sa vôbec ešte ozve.
a samozrejme, že som to nahlásila adminovi a nielen ja. tá téma je už zrušená.

reni

“barbinka”
nie neviem, co vsetko tu “pusate” popísala. Mozno je to aj lepsie, ze to neviem… Na druhej strane ale viem, ze sa ludia vyvíjajú a menia svoje názory. Nemaj ziadne predsudky, daj ludom prílezitost, aby napravili svoju chybu. Ked zistís, ze pusate zase radí, ako majú dievcatá vracat, musís to nahlásit administrátorovi. Pevne verím, ze “pusate” uz nebude radit iným dievcatám ako majú vracat, ale naopak, vyuzije svoje skúsenosti na to aby ich od toho odradila.

reni

„pusate“
zaujímalo by ma kolko más rokov, ako dlho uz más anorexiu, ako a preco si zacala s dietou. Chodís do skoly? Neviem, ci si uz v tom stádiu, ze si pochopila, ze je to choroba a ze más skreslený pohlad na svoju postavu. Dievcatá v túzbe po peknej postave zacnú dietovat a ani nezbadajú kedy, sa stane z toho choroba. Stále sa vidia velmi tlsté…
“Pusate” vystrihni si obrázok jednej peknej modely v plavkách. Prilep si ten obrázok na zrkadlo, oblec sa do plaviek a nakoniec porovnaj svoju postavu v zrkadle, s tým obrázkom, co si si vystrihla. Sama zistís, ze ten rozdiel je ako den a noc. Ale nie preto, ze musís schudnút, ale preto, ze musís pribrat.
Veim, ze je to tazké, a ze kazdých 10 dkg je uz úspech, na ktorý mozes byt pysná. Napís, ako sa ti podarilo pribrat, napís o tvojom strachu, o tvojom boji, proti tejto chorobe. Tvoje skúsenosti z prvej ruky sú velmi vzácne, mozes tým iné dievcatá varovat, aby nezacínali s dietou, lebo prestat je potom velmi tazké.
Ako casto sa vázis? Kazdý den, alebo týzden?
Tiez ba ma zaujímalo, kto ti pomáha, aby si sa z tohoto vecného kolotocu dostala.
“Pusate” vyuzi svoje skúsenosti na to, aby si iné dievcatá odradila od dietovania, lebo ty sama uz teraz vies, aké následky táto choroba prinása.