sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????

Príspevok v téme: sestra umiera na ppp:-(môžem za to ja??????????
allatwin01

moje dvojča je v nemocnici a zliháva jej pečeň kôli ppp,váži iba 27kg a obe máme 152cm a 14rokov.myslím,že za to môžem. predminulé vianoce sme chceli biť ako olsenky ale mne sa zdalo,že sme na to moc tlsté-mali sme 43kg a tak sme začali spolu držať dietu,aby sme schudli aspoň 5kg,čo sa nám zanedlho aj podarilo,ale čo dalej báli sme sa jojo-efektu.ja som to dáko prekonala a začala som jesť,ale sestra ma začala obviňovať,že som zradkyňa a pohádali sme sa. vtedy som jej povedala-rob si čo chceš,serem na teba-a od vtedy sme sa nebavili.ju medzi tým prijali na lýceum v blave a mňa nie,čo to ešte viac prehlbilo.v septembri odyšla na intrák a v anorexii pokrečovala aj tam.doma sa ukázala tak raz za mesiac a to vo volnom oblečení a nechcela s nami jesť.rodičia si to nepripúšťali a nechceli jej kaziť štúdium,až ked prišla na velkú noc domov,bola chudaaaaaaaaa na nepoznanie,ledva chodila...rodičia ju prinútili zjesť obed a ona sa po jedle začala zvíjať v krčoch a odpadla,bola celá žltá a doteraz je v nemocnici a má len malú nádej na život.som zúfalá,stále sa z toho obviňujem,navštevujem ju každý deň,aj sme sa pomerili,ale som bezradná nedokážem to odvrátiť a napraviť...čo myslíte,je to MOJA VINA,že tak dopadla? myslíte že som ju zradila?

ich

pecen sa ma schopnost zregenerovat a obnovovit. Mala som mononukleozu a moja pecen dopadla velmi zle.
Vyhodou je, ze aj ked je tvoja sestricka slabucka, tak je mlada a v mladom veku sa jej pecen moze dat dokopi velmi pravdepodobne a uspesne.
Rozumiem, ze sa obvinujes. Zacali ste chudnut spolu a slubiliste si to a ty si prestala po tom, co si dokazala co si chcela. Tvoja sestra to nezvladla...intrak tiez roby svoje, clovek nieje pod dohladom a rozhoduje sam za seba. Ona sa rozhodla neprestat chudnut a darilo sa...aj ja som bola na intraku a ppp to velmi podporilo.
Si jej dvojca. Asi je medzi vami silne puto. Vyuzi to a daj jej poznat, ze oplati sa bojovat...bud pri nej..viem ze si...viac uz len tazko mozes urobyt, hoci viem ze by si velmi chcela.
Si dobra sestra. Isto aj silna. Bud svojim zdravim vzorom svojej sestre...a prestan si cokolvek vycitat, napriek tomu, ze je to take prirodzene si vycitat, ked vidis svoju milovanu sestru tak slabu..

lencok1

je to velmi smutne, ale ty sa nemas preco obvinovat, radsej vyuzi pozitivnu energiu na podporu svojej segricky!!! ja som bola nedavno v Pk, na psyc.somat.oddeleni a tam som mala tu "cest" vidiet anorekticky a veru nebol to pekny pohlad, tak krasne mlade dievcata a tak smutny vyraz tvare...dalo sa s nimi fajn pokecat...len maju velmi zakodovane v tych svojich hlavkach svoju postavu, jedlo, atd...:(ten pohlad na ne ma bolel, pretoze sa nevedeli ani poriadne najest a fakt pekne kocky, krasne tvaricky, len pomotany rozum...vsetkym ktore do toho spadli drzim palce...inak na prvej izbe som bola s jednou 36 rocnou anorektickou, ktora ma anorexiu sprevadzanu bulimiou od svojich 18, tak dufam ze nedopadnete tak ako ona a zvitazite nad tym ovela skor...rozpravala som sa tam so setrickami, ze aku maju uspesnost v liecb PPP a povedali mi ze ked naozaj dievca chce a spoji sa jej snaha+odbornost lekarov, tak odchadzaju vyliecene...niektore sa vratia po roku, rokoch, ale len na navstevu:), ukazat sa ako prekvitaju...
Takze ked niekto NAOZAJ chce, tak...
allatwin01 Drzim palce Tvojej sestricke,aby zvladla svoj boj, nech pri nej stoja vsetci anjelickovia straznickovia a ty sa naozaj neobvinuj...a ked sa sestricka uzdravi, vsetko si pekne porozpravajte a nech su z vas tie nauzasnejsie sestry

barbinka

reni: myslím, že nevieš veľa vecí. pusate tu radí dievčatám ako je najlepšie vyvracať sa,.... ona sa nechce liečiť, sama mi to napísala. a preto si myslím, že taký človek by nemal niekomu radiť v takejto chúlostivej téme. snažila som sa ju troška pozdvihnúť, ale nemá to význam. škoda, že nevieš o všetkom, čo tu pusate popísala, inak by si vravela. ONA S TOU CHOROBOU NEBOJUJE, rozumieme si?

pusate

vdaka reni,ešte nikto mi na tomto fore nenapísal také pekné veci,väčšina ma tu odsudzuje,ty jediná si ma pchválila,fakt vdaka,dojalo ma to...

sunshine

Je to desivy pribeh. je mi velmi luto tvojej sestry a drzim palce, nech ten boj zvladne. na obvinovanie vsak zabudni.energiu, co ti kradnu nezmyselne vycitky, teraz urcite lepsie vyuzijes na podporovanie a pomoc sestre. vela sil vam obom!!!

reni

"barbinka",
preco si myslís, ze "allatwin01" nemá "pusate" pocúvat. Nemás pravdu!!! Si proti "pusate" zaujatá? Kazdý má právo povedat svoj názor. Najhodnotnejsí je ale názor niekoho, kto túto chorobu má, s nou bojuje, alebo nad touto chorobou uz zvítazil. "Pusate" vie o com hovorí z vlastných skúseností. To, ze uz "pusate" priprala svadcí len o tom, ze so svojou chorobou bojuje a je na správnej ceste, aby úplne vyzdravela. To ale potrebuje cas. "Pusate" ja ta obdivujem, ze si dokázala proti tvojej chorobe bojovat. Nie kazdý to dokáze. Urcite sa postupom casu z toho dostanes. Mozes byt na seba pysná. Ty to dokázes!!!!
Také dievcatá ako je "barbinka" si nevsímaj. Nevie o com hovorí. Miesto toho, aby ludí, co to potrebujú povzbudila, chce brat ludom slobodu reci a prejavu. Asi este nepocula o demokracii.

barbinka

tak tento príbeh je veľmi smutný. určite sa ale z toho neobviňuj, ty za to nemôžeš, ale musíte teraz všetci držať spolu a snažiť sa tvojej sestre pomôcť, psychicky ju podporovať. prosím ťa pusate nepočúvaj, tá je na tom tiež veľmi zle, len si to ešte neuvedmila. váži 36kg.

hello_kitty

Hi!
Ja mám tiez 14 rokov ako Ty, ale v mojom okolí nepoznám nikoho, kto by mal anorexiu. Myslím, ze sa to stáva málo kedy a ked sa to stane, tak to má psychické dovody. Mozno uz predtým bola Tvoja sestra s niecím nespokojná. Potom, ked videla, ze kazdý týzden nieco schudla, cítila pocit stastia a vládu nad sebou. Tým sa cítila psychicky silná.
V kazdom prípade to neni Tvoja vina!!!
Ale to nestací, ked budete vsetci hovorit, ze musí Tvoja sestra jest. Musíte jej pomoct v tejto tazkej situácii, ju chápat... Ona sama musí chciet sa dostat z tejto choroby ale vy jej musíte pri tom pomoct...
Vela stasty Tebe a hlavne Tvojej sestre, praje
Hello_Kitty <^..^>

pusate

cawkoooo,neboj neni to s ňou až tak strašné,aj ja som mala len o2kg viac,ako ona,čiže 29kg a tiež som mala vážne problémy-žlčové kamene a museli mi vyoperovať celý žlčník,ale žijem,segra sa ti uzdraví,uvidíš.

reni

Ahoj!
Je to velmi smutné. Nie, nemusís si robit ziadne výcitky, Ty si neni na vine, ze má Tvoja sestra anorexiu. A zrada to taktiez neni, ze si s Tvojou sestrou v tej diete nepokracovala. Ked ste dvojicky to neznamená, ze musíte robit vsetko spolocne. Kazdá z vás je sama za seba zodpovedná, kazdá má svoju osobnost a svoje vlastné rozhodnutia.
Ty sama si sa rozhodla, ze musís Tvoju dietu prerusit, bohuzial sa Tvoja sestra rozhodla, ze pokracuje dalej. Zrada to z Tvojej strany nebola. Píses, ze Tvoja sestra asi 1 a 1/2 roka trpí na anorexiu. To este nieje taká dlhá doba, aby jej zlyhali vsetky orgány. Neboj sa. Este neni neskoro. Pocula som uz o iných dievcatách, co dlhsie na to trpeli a tam sa uz naozaj nic nedalo urobit. Pecen je samozrejme vázna vec, ale aj z toho sa dostane, neboj sa. Prvý krok ste uz urobili a Tvoja sestra je nastastie pod lekárskou kontrolou. V nemocnici dajú Tvoju sestru do poriadku. Tam ale Tvoju sestru nedostanú z tejto choroby. Ale Vám urcite poradia, na koho sa máte obrátit. Pre Tvoju sestru to totiz neni jednoduché, aby sa sama dostala z tejto choroby. Na jednej strane sa jej tak zmensil zalúdok, ze nemoze nic zjest, lebo jej príde zle. Na druhej strane ale je to psychická porucha, lebo ona sama sa vidí, ze je este velmi tucná. Stratila pojem o realite. Celá Vasa rodina si musíte zistit vsetky podrobnosti o tejto chorobe, len tak mozete Tvojej sestre pomoct. Ale v ziadnom prípade to nezvládnete sami, musíte sa obrátit na odborníkov.
Drzím Ti palce, aby sa Tvoja sestra z toho dostala.