fibroademon

Príspevok v téme: fibroademon
fibroadenom

Zhruba pred mesiacom aj pol som si pri sprchovani nahmatala v pravom prsniku malu hrčku. Neváhala som a objednala som sa k svojej ženskej lekárke.Tá mi prsniky palpačne vyšetrila, ale nič nenašla. Keďže sme mali v rodine prípad rakoviny prsníka (babka) na ktorú zomrela, lekárka ma poslala na sonografiu. Nález znel: lož. TU útvar hypoechoidnej solidnej štruktúry veľkosti 6mm. Fibroadenom? S výsledkom som prišla k lekárke, ktorá skonštatovala, že sa nemusím báť, že ide o väzivové tkanivo. Najbližšia kontrola v septembri. Neviem, či jej môžem dôverovať, keďže mi nič podrobnejšie nepovedala..., diagnózu stanovila za konečnú aj napriek otázniku zo sono či ide skutočne o fibroadenóm. Nakoniec od januára do septembra je 8 mesiacov. Môžem naozaj kľudne spávať, alebo mám zájsť za niekym iným? Prosím Vás kto máte podobnú skúsenosť, skúste mi poradiť ďakujem.

ahoj

ahojte, ja som tiez jedna z \'postihnutych\' fibroadenomiciek prsnika, mam dokonca 3, ale operacie sa bojim (celkovy strach z nemocnic ;).. chcem sa spytat, ak by som sa nahodou rozhodla na operaciu nakoniec ist, ci je dobre ist pred tehotenstvom, alebo pockat a az po tehotenstve..?

maddy

lekári by sa v takýchto diagnózach mýliť nemali, ale ak máš strach, tak to skús inde. mne fibroadenom vyoperovali v NOÚ na Klenovej v Bratislave, kam ma poslal môj gynekológ. a predpísal mi Wobenzym, ktorý údajne zabraňuje recidíve. ak to chceš mať vonku, trvaj na tom. a hlavne sa neboj, nič to nie je.:)

anonym_7064

odpoved na fibroadenom aj mna pred 5rokmi operovali mala som hrčku na prsniku 5rokov dala som si vyoperovat a po hystologii mi povedali ,že tam boli papilaty a v dalšej buducnosti sa to mohlo obratit na niečo horsie držim ti palce

nočná sova

Ja som mala tiež tomograficky zistený fibroadenóm na hypofýze asi 0,7 cm, pred 15 rokmi, na ženskej klinike na Zochovej, čo ma veľmi vystrašilo, mala som nemerateľne vysoké hodnoty hladiny prolaktínu v krvi. Prvým príznakom bolo vynechavanie menštruácie. Boli mi nasadené lieky MISALFON, ktoré som mala brať 3 mesiace. To som dodržala a ešte + som brala maďarské kvapky BERES csepp. Na najbližšej tomografickej kontrole sa zistilo, že fibroadenóm tam už nemám - rozpadol sa - tak mi povedali.Viac som tam už nechodila, lebo mi povedali "Vykašlite sa na hyperprolaktinémiu,chráňte si radšej Vašu pečeň, tá je dôležitejšia".

iw

mne ho napriklad vyoperovali ale mal tak cojaviem 1,5 cm niekto si ho vyberie ale vacsina necha teraz mam ist na dalsie vysetrenie po pol roku zvykne sa to objavit znova ale co sa necham furt operovat,ako nemaj strach nikdy sa to nezvrhne na zhubny treba to kontrolovat alebo vybrat ja som taky typ ze radsej vybrat ale mam kamosku ta ma 3 fibro a nic s nimi nerobi to zn. ziadna operacia a zije len to treba pozorovat drzim paluchy

majab

ahoj ja mám už za sebou dve operácie a na tretiu sa chystám,ak môžeš daj si vyšetriť hladinu prolaktínu v krvi,je to hormon,ktorý pri zvýšení spôsobuje tvorbu fibroadenomov,a ak chceš vedieť či ide skutočne o fibroadenom daj si urobiť biopsiu aj keď je to dosť neprijemné,po extirpácií/vybratí/ tieto fibroadenomi dosť často recidivujú(tvoria sa znova)ako je to aj v mojom prípade taktiež babka zomrela na rakovinu prsníka je to naročné na psychiku no je to len benígne takže nemaj strach držim ti palce

fibroadenom

k mojmu prvemu prispevku som zabudla pripísat, že pociťujem tlaky v podpazuší, najmä v pravom a nie je to časovo nejak určené - pred menštruáciou, ale cítim to hocikedy.

evik

ahoj! Co sa tyka fibroadenomu, je to nezhubny! nador zmiesany z vazivoveho a zlazoveho tkaniva, co je pomerne bezne a nie nebezpecne. A co sa tyka toho otaznika na sono-nuz, ja by som asi pre klud v dusicke skusila niekoho ineho...