Najmenej kaloricke jedla

Príspevok v téme: Najmenej kaloricke jedla
kristi19

Vie mi niekto prosim povedat,ktore su najmenej kaloricke jedla?Chcela by som si zostavit nejaky sikovny jedalnicek a podla toho kombinovat jedla,s co najmenej kaloriami a nejako sa mi nedari najst nic k tomu.Naopak jedal s vela kaloriami som nasla dost,ale aj tie sa zvacsa opakuju takze naozaj neviem.Takze ktore su to?(okrem ovocia a zeleniny,tie by nemali byt moc kaloricke ci hej?alebo podla toho ktore?).Prosim,napiste mi ich alebo ma odkazte na nejaku stranku ak o nejakej viete.moc dakujem

prezyvka

Zo zeleniny
uhorka, má 15kcal na 100g
salát, má 16kcal na 100g
spenát, má 26kcal na 100g
biela paprika, má 15kcal na 100g
paradajka, má 22kcal na 100g

Z mliecnych výrobkov"
nizkotucný jogurt, ma 37kcal na 100g
cottage cheese, má 100kcal na 100g
nizkotucné mlieko, má 40kcal na 100g

Z ovocia je to"
melón, má 20kcal na 100g
grep, má 35kcal na 100g
jahody, majú 35kcal na 100g
jablká, majú 35kcal na 100g

Z mäsa"
kuracie prsia, majú 105kcal na 100g
morcacie prsie, maju 105kcal na 100g
kuracia sunka, má 75kcal na 100g

Z rýb"
morsky rak, ma 60kcal na 100g
treska filé, ma 75kcal na 100g
ustrice, majú 70kcal na 100g

Z pečiva"
tmavý chlieb, má 220kcal na 100g
sezamový chlieb, má 215kcal na 100g
bananovy chlieb, má 185kcal na 100g

Vsetká zelenina ktorá je zelená ma velmi nízky pocet kcal, ovocie má trosku viac takze sa toho netreba prezierat.
Susené ovocie nejest, pretoze ma 400kcal na 100g lebo ostali v nom cukry a tuky kym voda sa vyparila.
Kompóty tiez neradím su v nich zbytocné cukry, radsej ostan pri cerstvom ovocí
Vyhnut sa treba vyprazanému a zbytocnému cukru. Tiez nejest klobasy ci salamy.
Ak mas chut na nieco sladke, daj si zele cukriky alebo marshmallows. V priemere maju okolo 330 kcal na 100g co je oproti cokolade, 555kcal na 100g velky rozdiel.
Pit treba vela tekutin, ostan pri caji a vode, nepouzivaj sirupy a cukor, sladit mozes maximalne tak medom, ale aj ten ma svoje, 340kcal na 100g

Z povocia sa vyhni banánom maju vela cukrov, banan ma na 100g 100kcal.

Zo zeleniny maju najviac olivy, na 100g 100kcal tiez.

Ovsené vlocky maju sice 360kcal na 100g ale to nevadi lebo maju vela bielkovin a nelepia sa na teba tak ako napr biele pecivo.

Ak si chces dat nieco sladke, daj si to pred 12:00 , a nepriberies z toho, ale jedz s rozumom...

Stránky na kcal su dobre tieto

-odkaz odstránený-
www.kaloricketabulky.cz

Dufam ze pomohlo :)

Helen-Ka

Na tuto temu som prave dnes citala zaujimavy clanok s nazvom SACHARIDY - NAJVACSI HIT RACIONALNEJ VYZIVY.
Velmi poucne citanie, najma v suvislosti s chudnutim - vysvetluju sa tam caste omyly a myty spojene s konzumaciou zemiakov, ryze, chleba a pod... Velmi poucne, odporucam.
Cely clanok je na -odkaz odstránený-

ivan105

Asi to bude pisane na tych potravinach, myslim energia. Mne sa podarilo schudnut prechodom na vegetarianstvo s vylucenim sladkosti, a hoci to viacmenej, az na tie obcas sladkosti dodrziavam, opat mam mierny pribytok. Takze, spociatku som zamenil kaloricke jedla za menej kaloricke, ale teraz treba znizit davky aj menej kalorickych jedal. URcite by som nejedol sladkosti, z ryb sa sice nepribera, ak nie su vysmazane, ale ako vegetarian jenem ani to. Urcite by som moc hrozna nejedol, ale naopak, doprial by som si viac tmaveho ovocia, ako su jahody,cucoriedky a tak... A skuste celozrnne pecivo, i ked nie vela, a sojove pomazanky namiesto zivocisnych...

sisina

neries: viackrat som na tomto fore citala, ze ovocie sa ma jest doobeda a nie popoludni a vecer, lebo ma vela kalorii.Je to mozno pravda, no mne sa osvedcilo jest ovocie prave naopak, najma vecer. Takto som schudla 7 kg. Podla mna: vzdy je lepsie dat si na veceru ovocie, ako plny tanier niecoho ineho.

neries

a vacsinou nieje az take podstatne kolko ma strava kalorii kolko tukov sacharidov je anpisanych na obale ...zakladom je jest mensie porcie vtedy ma telo tendenciu spalit vsetko co si skonzumovala do chvile kym si nedas dalsiu mensiu porcie cize tymto sposobom sa da lahko schudnut plus poriadne si nastartovat metABOLIZMUS ALE SAMOZREJME CHCE TO CAS

neries

ovocia ma praveze vela kalorii i ked sa zaraduje ku zdravej strave ale urcite jeho obsah by si nemal znizovat lebo cim viac dolezitych vitaminov vylucis zo stravy tym bude chudobnejsia a aj teda nebezpecnejsia ...ovocia sa moze konzumovat do obeda po obede sa uz sacharidy premienaju na tuk ..co sa tyka zeleniny tu mozes jest bez obav hocikedy ....ak sa potrebujes opytat hocico kludne ja am v tychtoveciach prehlad

hellohello

a co teda mam robit, aby som spalovala tuk a nenaberala moc svaly? bo naozaj nechcem mat velke nohy a velky zadok, aj ked to budu same svaly

hmmmmm

sak ja jedavam toho vo vlastnej stave, pripadne sem tam aj tie salatove, ked sa doma obiavia, tie olejove nie, ale nektorym je ten vo vlastnej stave taky suchy, segra ho nema rada, tak vzdy zleje olej... je vhodne papat na ranajky sacharidy, na obed kombinovat sacharidy bielkoviny a na veceru bielkoviny.. tych 20 km mas po rovine, ci kopec? .. inak tym bicyklovanim naberies praveze svalovu hmotu na stehna a zadok, tak ich budes mat este mohutnejsie

hellohello

takze tuniak vo vlastnej stave? aby tam nebolo tolko zeleniny, ze? noo mam 18 rokov, vyska 168, vaha 56. ano, chcela by som schudnut, lebo aj ked sa to nezda, pri tej vahe mam velmi silne stehna a dost velky zadok. kazdy den chodim na bike. teda vlastne uz tri dni, a to som sa prekonala. vzdy okolo 20 km, ja viem, nie je to vela, ale na zaciatok neviem ci viac zvladnem. Staci to? co mi viac pomoze? co mam robit?:(