Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Testy na HIV

Príspevok v téme: Testy na HIV
byssy

Nedavno som mala nechraneny sex, s partnerom sme sa rozisli, teraz sme opat spolu a mna trapi ci som nemohla chytit nejaku pohlavnu chorobu, nikdy predtym sa mi to nestalo:(...nechcem ho vystavit riziku, chcem si urobit testy, neviete mi poradit kde sa to da,kedy sa to moze ako dlho to trva kym budu vysledky? nemam s tym skusenost, vdaka

cloviecik88

ahoj byssy, ospravedlnujem sa za tie "tyzdne", co som napisal. preklep :o) budem drzat palce, aby vsetko dobre dopadlo

ahojcek

Ale existuje, ked ti robia rutinny pap ster a nieco sa im nevidi, hned sa robi aj test na hpv. Pap ster je vsak len 80 percentny, castokrat byva falosne pozitivny ci falosne negativny. Ak by ti tam nieco nasli, za 3 mesiace sa zopakuje.

ahojcek

byssy, myslim, ze nemusis zbytocne panikarit, kedze moznost nakazy HIV je pomerne nizka na Slovensku. Ano, urob to tak. Ked nemas priznaky akoby chripky par tyzdnov az mesiac po tom styku, co byva najcastejsi priznak nakazy, mala by si byt ok.

byssy

ahojcek dakujem,mam hrozny starch...doteraz som mala jedneho partnera a teraz mi to akosi uslo, velmi sa preto trapim:(...
cize na HIV az po troch mesiacoch a vtedy je vysledok 100%, ze ked vide negativny, mozem byt spokojna? cize toto si mam dat urobit u obvodaka? a ostatne u gyn.?

ahojcek

byssy, je to tak, najlepsie by bolo po tych troch mesiacoch. Zajdi za svojou obvodackou, ked ona niekde vypise, ze ide o podozrenie z toho, ze si bola virusu vystavena, zoberie ti krv a zadarmo. Ja som si to tak dala robit pred 5timi rokmi. Keby som chcela aj certifikat o tom, ze som ok, stalo by to 1000ku. A urobila mi testy aj na syfilis. Vela stastia. Verim, ze si ok, skor na gynde si daj urovit testy na chlamydie a kvapavku a aj pap ster na hpv.

cloviecik88

Hoci zijeme na v krajine, kde choroba AIDS a teda prenasanie virusu HIV je s mensim rizikom, mozeme mat pochybnosti. Testy na HIV sa daju robit dvoma sposobmi. Prvou moznostou je dat si urobit testy anonymne, za co si musite platit vsetky uhrady. Alebo Vam testy nebudu robene anonymne a budete ich mat zadarmo. Treba zajst k svojmu lekarovi a povedat mu o svojich pochybnostiach. Testy na HIV by sa mali dat robit zhruba po 3-4 tyzdnoch po pohlavnom styku, kedy sa zacnu uvolnovat specificke latky, ktore vysledok potvrdia alebo vyvratia.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Testy na HIV - Fórum - ZDRAVIE.sk