labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

mirkaaa

anjelicek my mate tiez labradora sice my mame viac psikov, labrador nieje hlupy pes, nebudem pisat, ktory pes je hlupy, aby som neurazila majitelov konkretnych plemien, mozem ti s tym poradit....Napis mi tvoj e-mail....

anjelicek

dedy citala som o krmive na nette, o eukanube,ale nikde tam neviem najst cenu,nevies kolko by tak mohlo stat asi 10 kg balenie? royal som nasla 3 kg za 629.. to ja ako fakt vela.ved to by mal tak max ma tyzden,ani nie.

anjelicek

no mirkinu uvahu neberiem do uvahy. kadekoho stretnem a rozumie sa psikom,tak mi povie ze to je fantasticky psik.naposledy som stretla jeden parik a povedali ze maju uz 5 rocneho labradora,ze do dvoch rokov bol strasne divoky a ze teraz by ho za nic nevymenili,ze je taky ´´vegetak´´ a poslucha na slovo.ale ze s tymi uskami maju problem doteraz:-( mne lekar odporucal ako som uz spominala to krmivo Royal canin a eukanubu,ze tie su aj na urcite problemy(traviace problemy,na usi,alebo na klby)ale napr.minule ked som bola kupovat granule v obchode,tak tam prisla jedna pani a stazovala sa,kupovala Eukanubu a ze ten jej psik zacal mat kozne problemy.no dakujem za radu,to som vobec netusila o tom krmive.tak u mna je trocha problem s peniazkami,bo som vysokoskolacka v dennom studiu a takto o zradlo a veterinara sa viac menej stara priatel.ake by si mi teda poradila krmivo?dnes som skusala napisat jednemu veterinarovi,ohladom tych usiek a zradla Royal canin,ze ci by mu nejake granule pomohli a cca aj cenu kolko by to vyslo.takze uvidim co mi poradi.tieto granule Frieskies nam odporucila pani od ktorej sme kupili psika.
no a cvicenie? :) ja si myslim ze moj psik je snad neunavitelny,on je unaveny len ked su horucavy:) cely den beha po dvore,hrame sa s nim, a ked ho niekedy vezmem von,tak prejdeme aj 8 km a on je stale divoky:-)minuly tyzden som ho vzala do parku,tak sa tam vylietal na luke:) je to nadherny pes a verim ze ked vyrastie z ´´puberty´´ tak aj velmi mudry.. a najradsej mam tie jeho ´´psie oci´´ a paradne sa vie tvarit.

dedy

mirka 23, hlavne jej nepis ziadne blbosti,
Anjelicek, ak mas na mylsi chodzu pri nohe, dost tazko sa to uci ak mas aktivneho psa, potrebujes na to vela trpezlivosti, sily, casu a pamlsky.
Proste cvicis s vybehanym a mozno aj trochu unavenym psikom, das si ho k nohe a ides,ak zacne tahat, cuknes ho spat a ak chvilu pojde pekne odmenis, a idete dalej, zo zaciatku to bude narocne, a pri niektorych psoch mozes prejst aj niekolko kilometrov kym psa unavis, ze pojde sam od seba pekne popri tebe
K zradlu, na trhu je velky pocet znaciek. Ale friskies ani pedigree ani chappy ani nic podobne z reklamy by si psovi nemala davat, ak si to uvedomis, tak aj tieto granule su dost drahe(su drahe najma kvoli tym reklamam), a obsahuju minimum masa, a vela konzervantov, co neprospieva ani ludom a ani psom.
Z akeho dovodu krmis Friskies?
ak mi povies nejaky cenovy limit kolko by si bola ochotna dat na psie zradlo za 10, ci 15kg urcite by sa dalo najst cenovo prietelne a kvalitnejsie krmivo nez tieto "reklamne zradla"

anjelicek

povedal mi lekar ze zo stravy to moze byt.zerie granule Friskies Junior(stoja 69/kg) a davaju sa mu do granul psie pasteky Friskies junior,alebo morcacie ci kuracie masko Pedigree.niekedy este dostane cestoviny s varenym maskom a zeleninkou,takze nic zle,ziadne zbytky od stola,pije len cistu vodu.lekar nam odporucil granule Royal canin,alebo Eukanuba,no nezarabame tolko aby sme si mohli take granule dovolit,ked tri kila stoja okolo 500 korun

kostlivec

niekde som pocula, ze usi a oci sa zapaluju zo zlej stravy... neviem co mu davate jest okrem granul... ale moze to byt aj z niecoho ineho, nevyznam sa v tom. a to ti zverolekar neporadil??

anjelicek

a s tym vodenim na voditku neviete?ja som ho tiez velakrat drzala na kratko,ked sa tahal tak ho potiahla nazad,ale mal ma tusim uplne na haku:-D
zraci? :-) no o tom viem svoje.moj to ani nekuse ked mu dam granulky s maskom bo pastekou,on to len hlta a hocikedy ako sa tesi z toho ze mu nesiem jedlo,tak zacne kaslat a len mu granule vystreluju nerozkusane z krku:-Dtak rada by som sa snim isla niekde kupat,ale nemame tu pobliz nejake cistejsie jazierko,tak ma vanicku detsku na dvore:) akurat mame taky problem,stale ma zapalene uska,chodiem ajlekarovi,ten mu ich vzdy vycisti a dostane lieky,vylieci s amu to,ale o nejaky tyzden, dva to ma znova.aj som kupila vodicku na cistenie usi,vycisitl amu to sama,ale po tyzdni znova..neviete mi niekto s tym poradit?

sansara

Ahoj anjelíček :-)

Pri týchto zvieratách potrebuješ predovšetkým veľkú trpezlivosť..
Ako spomínal už kostlivec - stále dokola si osvoj slovo FUJ keď robí čo nemá a ono sa to časom na neho nalepí..
Ja som tiež potrebovala veľkú trpezlivosť a dlhší čas, pes bol zaťatý a tvrdohlavý ako mulica - ale musíš mu ukázať kto je u Vás/a z Vás dvoch "pánom" a on si proste zvykne.
A keď nastane ten zlom, uvidíš, že oddanejšie a poslušnejšie zviera nenájdeš :-))
PS: pozor na stravu (váhu) - lebo tieto psy sú hrozní žrááááči :))

kostlivec

no nie som nejaky expert, ale u mojho labarodra bolo vsetko asi tak ze som mu napr. pri kusani stokrat povedala ze fuj, no a mozno na 101x to uz nerobil.