labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

hoska

my mame od vcera 5 tyzdnove stena malamuta...bol nauceny na panelak a teraz s nim mame problem pretoze my ho chceme len na zahrade.V noci bol vo vnutri a 3 razy sa pocikal na koberec.Aj ked sme ho dali cez den von dal si tu namahu sa dostat dnu a vykakat a vycikat na koberec.Takze teraz ho hcem nechat na noc vonku.Myslim ze si tam celkom zvykol.Hra mu radio takze sa netaha dnu za spolocnostou.A k tomu mame este skoro rocnu macku ktora sa hra na totalnu ignorantku a len ho kontroluje ze kde je.Ale inak od neho uteka.

Prosim poradte mi ako mam to steniatko naucit spinit na jedno miesto.Nech to nie je po celej zahrade lebo ta je obrovska.A vobec netusim ako vydrzi v noci vonku. Bojim sa ze bude pistat.No a rada by som ho co najskor naucila kludne jest.Ked mu dam do misky tak za dve sekundy tam nic nie je.A potom ma nafuknute brusko a stikuta.
No prosim povedzte mi co mam s nim robit.
Za rady vam velmi pekne dakujem....

kostlivec

moj labrador ma zaskrcovaciu retaz, ale len taku tensiu, a je to OK. v podstate on ma nejak netaha, takze by to ani nebolo treba. ale napr. ak uvidi psa, tak obcas vie riadne potiahnut ja som taka chudsia :) takze aspon ho viem lepsie udrzat. a inak od malicka mal takuto retaz a vzdy to bolo ok.

dedy

netreba sa nechat tahat, jednoducho sa to hovori, ale je potrebne psa cukať, ak taha, cuknúť späť, priradit k nohe, motivovat na pamlsok, takyto system je velmi dlhy narocny,
chodza pri nohe sa cvici s takymi zjasenymi psami velmi dlho, najlepsie, ked je pes vybehany, zapnes na voditko, a ides, ides ides, ked taha cuknut vratit spat, spomalit, ak ide chvilku dobre okamzite nasleduje odmena
pripadne ak pes miluje jedlo tak ho viest na jedlo, zo zaciatku pri nose, neskor ak pes pochopi co od neho chceme mozme ist normalne, pripadne tak aby sa nan nas pes pozeral, ak sa na nas pes pozera, tak nebude tahat
viem ze sa to velmi jednoducho hovori a pise, no potrebujete velku davku trpezlivosti, a pri vacsich psoch i silu

sajfina

dedy myslím to tak,že môj psík keď mal tento sťahovací obojok,tak bol horší ako na normálnom,strašne ťahal a potom sa dusil,nevedel si naň zvyknúť a to sme mali dvoch labradorov a obaja boli takí istí

dedy

ale neocakavaj, ze sa z neho len tak z nicoho nic stane mudry pes, so psom treba pracovat,
sajfina, mas s nim zlu skusenost? mozes to priblizit?

kostlivec

jasne, ze ho cvic, nema zmysel cakat. aspon podla mna. treba len trpezlivost, on bude takto vystrajat, ale uvidis, ze casom bude z neho mudry pes. nas papa hlavne granule, ale obcas aj kosti pripadne aj "ludske" jedlo, aj ked vraj to psovi neprospieva. nas je zatial v pohode. ale nedavame mu zato hocijake zbytky, napr. zemiaky nie su dobre pre psov - vraj. takzke co sa tyka cvicenia, len pokracuj, nech ta neodradza, ked sa psik prieci.

dedy

anjelicek, popruhy urcite nie, potrebujes mat nad psikom kontrolu a to s popruhmi nemas, pri cviceni s nim potrebujes manipulovat a to sa neda ked vyuzivas popruhy, a na cvicenie sa najlepsie hodia normalne obojky,
stahovacie retiazky su fajn pri niektorych psoch, pri niektorych nie, ale stahovacie retiazky odporucam az od polroka avsak niektori ludia vyuzivaju ostnáč, ale ten neodporucam pokial s nim neviete zaobchadzat, bolo by lepsie vo vasom okoli vyhladat nejakych ludi,ktori ho vedia pouzivat a naucili by vas ako s nim robit tak, aby ste psikovi neublizili
odkial ste? nemate vo svojom okoli nejaky cvicak?
s vychovou ste mali zacat uz od ked ho mate, lebo vycvik je nadstavba vychovy, ak uhryzne aj ked slabo, nesmiete to ignorovat, je potrebne mu dat najavo, ze sa vam to nepaci - krik vacsinou nepomaha, treba psika potrestat- s mierou, psika ukludnit a ak spravi potom nieco spravne tak ho odmenit,
je potrebne dat mu najavo, ze zle sa tresta a dobre sa odmenuje, aby si to spojil zle=trest, dobre=odmena

anjelicek

dakujem Vam velmi pekne za rady vsetkym:-) uz tusim prisiel do puberty, donedavna na sadni a daj labku hned reagoval teraz to berie ako hru a kusne slabo ked mu podam ruku na labku:-) ma zmysel teraz ho cvicit,ci este pockat nejaku dobu? v prvom rade by som chcela hlavne ho naucit na voditku a pri nohe. pomahaju tie ´´zaskrcovacie voditka´´, alebo nie je lepsie na toto ucenie tie popruhy miesto obojku?naozaj neviem ako nato.dakujem vam vopred vsetkym za rady.a este by som sa predsa spytala ohladom potravy.davate im len granule, ci aj nieco ine?moj oblubuje cestoviny s varenym maskom a zeleninou,a samozrejme granule s tymi pastekami alebo maskom v konzervach pre psov.

kostlivec

Suhlasim s fifo, mam tiez labradora, ma 5 rokov. zo zaciatku to s nim bolo tazke, ale uz sa naozaj trochu skludnil. a aj ini co maju takeho psa mi to potvrdili, ze z toho vyrastie postupne. v podstate zvlada povely, aj na zdochni som ho naucila (vtedy sa tak vyvali na chrbat, hihi) takze etsimsa ze ho mam, su to mudre psy. len treba mat s nimi trpezlivost a potom to bude uz len radost.