Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Agresivne (?) steniatko

Príspevok v téme: Agresivne (?) steniatko
minnie mys

Ahojte,
tento prispevok velmi nesuvisi so zdravim, ak len nevezmem do uvahy moje zdravie, a zdravie mojich blizkych :-p.
Mame steniatko beagla (10 tyzdnovy) a je to nas prvy psik, takze skusenosti moc nemame. Mna by zaujimalo ci to je normalne, ze nas psik VSETKO hryzie a
na vsetko skace. Ono by to bolo docela pochopitelne ze hryzie a skace,
ale robi to velmi drastickym az agresivnym sposobom. Je to velmi neprijemne, ked sa obleciete a on Vam hned skoci na saty a hryzie, trha a taha vsetko, kazdemu hryzie topanky , ponozky, pancuchy.
Ale najhorsie je to hryzenie, a to nie je jemne, ale doslova silne az
agresivne. Mame cele ruky a nohy do krvi doskrabane a dohryzene a nepomaha ani pochvala ani karhanie. Neda s nim ani poriadne pomaznat, lebo akonahle ho zacnem hladit tak hned utoci na ruku a beda ak sa dostane do jeho papule. Minule som trebars cupela, a on pribehol tak, ze mi skocil rovno do tvare...dobre ze mi neodhryzol nos :-/. Aj ked sa s nim a jeho hrackami chcem hrat, tak sa natolko rozkokosi, ze sa ho neda ovladnut. Vtedy sa ho az bojim. Pomaly uz budeme musiet chodit v brnení. Pravidlne mu na to hryzenie do nas hovorim "fuj! Nesmies, nehryzkaj". Alebo buchnem na zem a poviem fuj (podla knizky)...niekde pisu ze ho mam potahat vzadu za kozu, ked robi nieco zle...nie je nanho kricane, ani nanho agresivne nereagujem, len mu razantne hovorime to "fuj" ale nic :(.
Mna by zaujimalo ci to vyrastie, alebo co s tym mame robit. Nic totiz nepomaha. Prosim! Ak mate niekto skusenosti, alebo napady poradte :(. Skusala som najst rozne rady na nete, ale nic moc sa mi nepodarilo najst...aspon nie taketo, co by sa az natolkoto podobalo nasmu...pleeease, psickari :(. Diky moc!

Frida7777

Simonka 111...mrzi ma ze vas psík sa ma takto. Trebalo s nim chodit na cvicak a venovať sa mu...to ako reaguje je vidno ze nema dostatok pozornosti a lasky...nech si clovek zaobstará akého kolvek psika vsetko zavisí od majiteľa...svojho psika som mala 16 rokov a bol to najlepsi pes aky mohol byt poslúchala na slovo, bola priateľská, nevymýšľala, vsade som ju mala so sebou a mohla by som ju do rana opisovať :) po pri nej som mala asi q20 psikov v dočasnej opatere ktory boli nechcený a hladala som im domov, boli aj velmi zly, aj velmi dobry psikovia no vsetko to chcelo cas, moju snahu a pracu s tym psikom, teraz mam neskutocne agresívne šteniatko a to co na neho zaberá je ignorancia, dostáva papat v určitých hodinách aby mala režim a naučila sa nejakej pravidelnosti a napriek tomu ze je rozkošná nespáva s nami v posteli lebo si prilis dovoľovala takze musim ju uložiť, byt pri nej blizko ( davam si jej poliesok ku posteli ) ale nedavam ju do postele. Ked urobi nieco zle davam jej po zadku novinami alebo cim kolvek papierovim co mam pri sebe. Chce to vela casu a trpezlivosti, treba ich učiť a vychovávať rovnako ako s detmi. Viem ze príspevky su staršie ale mala som potrebu napisat k tomu. Drzim palce vsetkym

Biela Kobra

Dobrý deň, a predchádzajúce odpovede ste si prečítali? Jej správanie je normálne. Nie je to žiadna agresivita. Je to šteňa = dieťa psa. Deti sa hrajú, pri hre sa im rozvíja osobnosť, fyzické vlastnosti a učia sa. Je to dieťa psíka, takže musíte chápať jeho spôsob hry, nemôžete od neho čakať, že sa bude hrať so stavebnicou alebo pastelkami. Venujte sa jej, učte ju, že pohryzenie vás bolí, že topánky sa neobžúvajú a útoky na členok sú bolestivé. Dávajte jej povely už teraz (nesmieš, fuj) Namiesto toho jej ponúknite hračku, loptičku, na hryzenie je dobrý ten vrkoč z hrubého povrazu, čo dostanete hocikde, alebo žuvacie kostičky. Keby bola ostala pri mame, naučila by ju to mama, ale teraz ste jej rodina vy, ona vás potrebuje, zato sa hrá s vami, a vy ju popri tejto hre môžete všetko potrebné naučiť. A samozrejme, že z toho vyrastie, ani vy sa už dozaista celé hodiny nepreháňate na kolobežke po sídlisku.

Xenia99

Dobry den, my mame doma to iste ale nemame beagla ale krizenca. Cely den je to anjelik ale ked sa chceme s nou hrat tak sa tak rozjasi ze zacne nekontrolovatelne strasne silno kusat, niekedy mame krvave skrabance od jej zubkov... Myslite ze to prestane ked vyrastie? Teraz ma 10 tyzdnov.

magrata

Dobrý deň, rada by som vedela ako to dopadlo s beaglikom autorky článku Minnie Mys, lebo máme presne ten istý problém. Naša malá beaglička sa niekedy rozbesní až začne rafkať veľkou intenzitou, je ako v tranze, len kúše a kúše. Avšak len mňa, deti ani priateľa až tak nekúše ako mňa. Má 11 týždňov a ja len dúfam, že to skoro skončí, lebo som už smutná, že sa s ňou už ani nemám chuť hrať. To sa deje tak 2-3 rát za deň,...inak je ako anjelik. Proste nieiekdy chytí nejaký amok a vybíja si ho zásadne na mne. Skúšala som už všelikajé metódy, ale nič nezaberá...rozzúri sa ešte viac. Neviem či už akože ide o boj o dominanciu u takto malého šteniatka, ale začínam byť vcelku frustrovaná.

Julka 123

Tak dobrý deň,píšem tu po cca pol roku A musím povedať že sa U nás toho veeela Zmenilo (samozrejme V dobrom...) môžem povedať že Liluška je ten najlepší pes na svete.....S dcérkou si vynikajúco rozumie,našla si V nej skvelú kamarátku... A poviem vám jedno-zistila som,že najlepší spôsob je ignoranciA...

TinaM

Samozrejme, ze som nechcela urazit simku, nemyslela som to osobne. Clovek si kupuje psa primarne aby mu sluzil (bud ako spolocnik, strazca, trofej...). A psa musime podla toho aj vychovavat, pretoze on sam vlastne ani nevie, co je dobre a co nie. Co sa od neho ocakava aby robil a naopak, co robit nema. Ak zlyha vychova, tak sa zo psa nestava radost, ale starost. Ale nikdy nie je neskoro zacat vychovavat ;)

jedulka

Děkuji Timce...je to přesně jak říká.Pes nikdy nesmí být víc jak člověk,natož nad DÍTĚ!Zamyslete se nad jejími názory a radami.Sama bych to lépe nenapsala.

simka111

doma máme psika, ktorý sa ako šteniatko choval rovnako, stale si spominam ako ho nam naši kupili ako prekvapko,ked sme boli menši, vyzeral tak zlato, skoro ako plyšova hračka, až kym si nezačal dovoľovať, prvy den sme si mysleli, že je normálne ak šteniatko všetko pukuše, potrha, narobi neporiadok, ale nedalo sa s nim normálne hrať, pretože nam pri chôdzi skakal do nôh,pre neho to bol pohyb, ktorý ho zaujal, ale bolo to bolestive...
snažili sme sa ho učiť povely, ale nič nepomáhalo, a preto to je tak aj doteraz, mame ho vonku na dvore, je mili len vtedy ak robi to čo chce on sam, akonáhle by sme ho chceli učesať, alebo mu nebodaj pozrieť na zuby, neviem ako by to dopadlo, ked žerie, tak sa k nemu nemôžeme približit, lebo zúri, až ma červene oči.
Najhoršie je to očkovanie, ked s nim ideme k veterinarovi, všetko je v poriadku, akonáhle točime na ulicu kde sa nachádza, zatne sa a treba ho ťahať, ked prideme k jeho brane zatne sa už uplne a neda sa z nim pohnut, do ambulancie ho nedotiahneme takže veterinár musi prisť vonku a ked ho naš pes vidi, začne tak zuriť, až mam pocit že prska, hádže zo sebou a aj napriek tomu že ma košik, sa s nim neda normálne zaobchádzať, takže jedinou možnostou je ho uchytiť medzi bránku a rýchlo mu tu injekciu dať, veterinár ma zážitok na dlhe obdobie...
a dať mu dole náhubok to je tiež užasny zážitok
napisala som tu toho veľa,ale aspoň som opisala našeho milujuceho psíka

TinaM

Julka 123, v prvom rade je dobre, ze beriete psa sa "socializovat", zoznamovat sa s inymi psami a pod. To sa vam neskor pozitivne vrati :)
Aj ked je pes v zahrade cely den, dve 15 minutove prechadzky denne nestacia ani nasmu jazvecikovi, nie to este bernardinovi. Ma vela energie (a to je zatial len male stena!) a potrebuje sa jej zbavit. Skuste predlzit prechadzky aspon na 30 minut a ak mate moznost vybehu aj v zahrade, tak ho musite unavit aj tam.
Co sa tyka trhania papuc, moze to mat suvis aj s meniacimi sa zubkami (este vas potesim, ze ked mu vypadaju mliecne zuby/ihlicky, nove zuby uz nebudu take ostre-aj ked bude mat silnejsi zhryz). Ked ma pes ihlicky, casto sa stava, ze majitelovi pri hre sposobi bolest, moze ho aj uhryznut. Jednak su zuby ostre a male stena este nema natolko nacvicene, ako silno moze zahryznut, aby to neprehnalo. Takze toto sa casom iste vyriesi aj same. Treba mu kupit nejaku lopticku, alebo lano, co moze obzuvat cele dni.
Ale! pes nesmie majitelovi ublizovat, ani ho hryzt, ani nanho vrcat a uz vobec nemoze byt agresivne! Musite mu vy urcit hranice. Velmi dobre poznam stav "rozkokosenia" psa, ked je nezastavitelny. Uz som sem raz pisala, co robim ja, niekto mozno nesuhlasi, ale u nas to vzdy zaberie. Zvalim psa na chrbat, bruchom hore, chytim ho pod prednymi labami, alebo inak, aby sa nemohol pohnut a zaroven nemal zubami dosah na moje ruky. Vyhresim ho-razne ale kludne (bud fuj!, alebo nesmies!), pozeram sa mu do oci a necham ho tak, kym sa neprestane mykat a nepodvoli sa. Pozicia, ked je pes na chrbte je prenho velmi neprijemna. Zaroven je to ale vrodeny pud-ked sa stretne s niekym silnejsim,sam si lahne na chrbat a ukaze brucho na znak podriadenia sa.
Nas maly divoch sa po tejto procedure vzdy ukludni. Ked ho pustim, bud si sadne, alebo si mi dokonca lahne k noham. Vtedy ho pochvalim.
Boli tu aj nazory, ze mu tym znizujem sebavedomie, alebo nieco podobne...ale s tym ja nesuhlasim.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Agresivne (?) steniatko - Fórum - ZDRAVIE.sk